Přejít na obsah

Quartz, date, day, chrono


Doporučené příspěvky

Ty Citizeny jsou tak krásný, že je až škoda je mít na běžné nošení, kde předpokládám nějaké ty šrámy...

 

Kdyby to byly ideál,ještě pořád jsi v ceně.

 

Podívej na tyhle fotky,model je teda titan,ale to je fuk http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/52777-citizen-as4050-51e/page__p__813431__hl__citizen__fromsearch__1#entry813431

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Daemonultimate: ty Citizeny rozhodně zaujmou na první pohled, jsou opravdu krásný. Funkce mají taky všechny, to jo. Po podrobnějším zkoumání mi ale přijdou trošku nepřehledný až možná přeplácaný. Něco ve mě mi říká, že za tu cenu nestojej. Asi sem divnej.

 

Nejsi divnej,ale za tu cenu stojej.Každopádně je to jen vzorek,vybíráš a kupuješ Ty,stejně nakonec rozhodne co Ti bude nejvíc nej na živo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oni ty Citizeny za tu cenu stojej, pokud by byly na denní nošení, ale na těch pár hodin týdně při sportu je to na mě už dost.

 

Našel jsem kalibr přesně co hledám. Škoda, že už se cca 30 let nevyrábí (Seiko 7a38):

83211d1200369048-seiko-15-jewel-seiko-7t28-movement-etc-7a38-706a-800x600.jpg

 

 

5397630225_a60fb1b3d6_b.jpg

 

 

Stopky měřej dokonce s přesností 1/10s. Proč něco takového nikdo dneska nedělá? Vždyť je to krásný!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty Citizen jsou super, ale mít je jen na sport je škoda, navíc jsou dvakrát dražší než měl zadavatel limit.

 

?10.000.-?

 

...Další požadavky ideálu:

-safírové sklo

-tah s plnými koncovkami

-kvalitní plná spona

-vodotěsnost 20ATM

 

S vlastnostmi ideálu by mohla být cena do 10tis Kč....

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Rád bych ke svým orientům Mako pořídil ještě nějaké quartzky na sport (kolo, běh apod.).

 

Minimální požadavky jsou:

-ručičkový ciferník (v nouzi kombinace s digi)

-datum

-den v týdnu

-stopky

-vodotěsnost 10ATM

-možnost použití koženého pásku a strapu

-max cena cca 5tis Kč

 

Další požadavky ideálu:

-safírové sklo

-tah s plnými koncovkami

-kvalitní plná spona

-vodotěsnost 20ATM

 

S vlastnostmi ideálu by mohla být cena do 10tis Kč.

 

Jediný, co jsem zatím našel a co splňuje minimální požadavky jsou Casia Edifice EFR-502D-7A - nejvíc se mi u této řady líbí bílý ciferník.

efr-502d-7a_big.jpg

 

Smutný je, že jediný, co by splnilo všechny požadavky ideálu za ještě menší cenu je fake/replika Tag Heuer Aquaracer. Mají všechno i safír, plné konce tahu, wr 30 atm. Mám nutkání je vyzkoušet. Nemáte někdo s těmahle konkrétníma fejkama zkušenost? Poradíte něco jiného, lepšího?

 

Tak si je vyzkoušej,ale na aukru nebo podobných nabídkách, tady se fake nenosí ,myslím,že dávat sem odkazy na nákup fejků je ZAKÁZÁNO !!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už se to vlákno zase posunulo dopředu, tak sem dám taky něco k věci. Narazil jsem na další z levnějších alternativ - Invicta Python. Dělá se v několika barevných kombinacích ciferníku, lunety a tahu.

SRS_4147-L.jpg

 

Více fotek zde: http://srsmith.smugmug.com/Photography/Invicta-Watches/Python-Yellow/23498496_CGgxFw#!i=1899412941&k=KhP6nrb

 

 

Jinak, co se mě týče, tak jak jsem už psal, hodně mě při tomto hledání zaujal strojek Seiko 7A38. Našel jsem inzerát na prodej YEMA N8 1X26, které v sobě mají právě tento kalibr. Už jsou u hodináře na údržbě a sháním taky safír místo původního plastu. Vzhledem k tomu, že to jsou cca 30 let staré hodinky, tak ještě nejsem rozhodnutý, jestli s nimi budu sportovat. Takže to asi dopadne tak, že k nim ještě koupím buďto ty Casia Edifice, nebo Invicta Python.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co je na Invictách "špatnýho"? Já se moc v historii hodinářství neorientuju. Ale je pravda, že třeba Festiny bych si asi nekoupil. Mě se na nich oproti těm Casiím líbí otočná luneta a to, že je masivní. Dokonce mají i plné koncové dílky tahu. Sklo by mělo být o něco tvrdší než klasické minerální. Možná jsou trochu velký, ale to ty Casia taky. Je pravda, že zrovna otočná luneta u hodinek se stopkama asi postrádá smysl, ale mám rád funkční věci. Mimochodem na těch YEMA je luneta sice fixní, ale 7A38 má i timer.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Ahoj, řeším podobný probém, a není to jednoduché (třeba náhrada legendárních SEIKO 7A38 od Seika asi neexistuje (?)). Našel jsem ale CASIO EFR-506D-7A (bílý cifr) -1A (tmavý cifr), které by měly splňovat vše (pouze nevím, jak snadno se bude vyměňovat kovový tah za řemen/strap). Cena na www.koupim-hodinky.cz dnes je 2290,- Kombinace barev ciferníku je EFR-506D-AVEF.

post-36951-0-08063500-1427108922.jpg

post-36951-0-88333700-1427108939.jpg

post-36951-0-57380000-1427109723_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...