Přejít na obsah

Pomoc s identifikací.


andrlik

Doporučené příspěvky

  • po měsíci...

Ahoj, dnes jsem dostal od máti hodiny( uklízela na půdě ), spíš hodinky, klíčovky, smaltované, ale ve špatném stavu. Jediné co ví, tak že je měl už její praděda a že jsou tak sto let staré. Není to bůhví co, ale ten smalt je krásnej a chtěl bych jí je dát k narozkám zrestaurované, dokázal by je někdo datovat, případně blíže specifikovat ?

post-10202-093163000 1356897869.jpg

post-10202-059327400 1356897888.jpg

post-10202-032706700 1356897899.jpg

post-10202-057463900 1356897911.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, dnes jsem dostal od máti hodiny( uklízela na půdě ), spíš hodinky, klíčovky, smaltované, ale ve špatném stavu. Jediné co ví, tak že je měl už její praděda a že jsou tak sto let staré. Není to bůhví co, ale ten smalt je krásnej a chtěl bych jí je dát k narozkám zrestaurované, dokázal by je někdo datovat, případně blíže specifikovat ?

 

Nebo jinak, nevíte nekdo, jestli se tyto strojky ještě v nějaké podobě dělají ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, určitě to nevíme, musel bys pohledat mezi suvenýry (je to suvenýr) někde v západní části Evropy (Švýcarsko, Německo ?)

 

Mluvil jsem s máti a praděda to údajně dotáhl někde z cest, jezdil na lodi a pobýval v Německu, takže by to mohlo být jak říkáš. Vytáhla to z hromady krámů, co měla na půdě, strojek je nekompletní, když se natáhne, tak hodinová ručička tu svou hodinu udělá do minuty 2x. Je mi je líto vyhodit, ten smalt je krásnej a tak mě napadlo je zprovoznit a dát zpět máti. V každém případě díky za reakci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...