Přejít na obsah

Hamilton Pan Europ LE


sashator

Doporučené příspěvky

Já tu velikost připisuji i období 2011, kdy větší hodinky byly víc trendy. Dnes by na nich možná trochu toho sádla ubrali. 

před 12 minutami, sashator napsal:

Velikost se celkem dá, jsou to takový buřtíci, ale díky téměř absenci nožek se nosí dobře. Sice je už moc nenosim, tak je i po těch 9 a půl letech mám rád. Byly to moje první lepší, navíc jsem si je pořídil po narození dcery, takže tyhle jsou opravdu napořád. A samozřejmě gratulace @Jeronimo, je fajn je tu zase vidětedit- jediný, co mi vždycky trošku vadilo, jsou tenký ručky, ale to je zkrátka částečně dáno originálem

Ručičky taky souhlas. Možná kdyby hodinky byly celkově subtilnější, tak ručičky by už nevypadaly disproporčně. Ale suma sumárum jsou boží. :D Myslím, jsem je z tebe i vytahoval.... 

Jen tak bokem by mě zajímalo, kolik kusů se tady na Chronomagu pohybuje. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 75
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 2 týdnech...

Díky za oživení vlákna. Za mě jedny z nejkrásnějších Hamiltonů. Už dávno jsem se smířil s tím, že na moji ruku nejsou, ale obdivuji je stále. Nepostřehl jsem nikoho dalšího na fóru, kdo by je tu vytasil.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
V 18. 10. 2021 v 11:01, sashator napsal:

Moc jich podle mě nebude. Za těch deset let se tady s nima pochlubilo opravdu jen pár lidí a kdoví komu doteď zůstaly. Odkud je vlastně máš- ČR nebo zahraničí?

Mne zustaly. Par let jsem je nenosil, ale posledni pul rok je mam zase na ruce skoro porad. Casovy test okoukanosti tedy zvladly...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Zdravim vsechny v tomto vice nez dekadu starem vlaknu! Jsem na Chronomagu novy a brouzdam tu po vsem ohledne znacky Hamilton, jelikoz trochu koketuju s vytvorenim male sbirky. Vidim ale, ze bylo vlakno i po 10 letech od puvodni recenze znovu oziveno, i kdyz uz zase uplynuly dalsi 2 roky - ten cas nam ale leti, co...?😛

Procetl jsem to nekolikrat cele (recenze opravdu skvela vcetne fotek) a reaguju na dotaz, kolik ze jich tu (tech modrych LE) vlastne je... V celem vlaknu jsem tedy napocital 3 (1. sashator, 2. pavel_K a 3. Jeronimo) - to za 12 let opravdu neni moc... (ale vzhledem k celkovemu poctu 1971 ks worldwide je to samozrejme relativni - na tak malou zemicku, a to tu samozrejme asi nemusi byt vsechny, co v CR jsou).

Takze si dovoluji oznamit, ze nedavno jsem se  take stal pysnym majitelem jednech z nich (original box + papers).🤩  Samozrehme (doslova)z 2. ruky. Mam je na no-name kozenem strapu v barve navy blue s rastrem veprovice, s rallye dirama a original Hamilton prezkou "folding clasp". Original hnedy s "ala-kroko" rastrem k nim vypada take velmi dobre a podtrhuje jiz tak dost silny retro vzled, ale v zahranicnich recenzich jsem se opakovane docetl, ze je (alespon z pocatku) pomerne dost tuhy a ze jeho celkove vyzneni je (az na prezku) trochu "lacine". Ne ze by ten muj vypadal nejak luxusne - nema zadne vyfutrovani, je plochy a uvital bych u nej cervene nebo alespon bile prositi) - ale jsem spokojen - na podobnem jsem tyto hodinky jeste nikde jinde nevidel. S ohledem na komplikace shaneni alternatiny tvarovane pro zahnute stezejky, aby kopiroval pouzdro, to zatim ponecham, jak to je. Asi porad lepsi, nez na ne davat sice originalni, ale cerny rallye remen z te nelimtovane edice - i kdyz i to by byla moznost - cervene vybarveni der a cervena spodni kuze vypada docela dobre. Idealne bych si predstavoval presne takto zpracovany, ale tmavomodry s cervenym prositim - to uz je ale asi otazka jedine zakazkove vyroby, nikde jsem zadny vhodny nenasel (vsechny univerzalni maji bohuzel vyrez na trn standardni prezky). 

Kvalitu foto prosim omluvte - jeste mi to moc nejde. Pro predstavu - obvod zapesti mam 19-19,5cm a ano, nosim na prave ruce...🤪 

Tak co? - Ma je jeste nekdo dalsi, nebo jsme stale pouze 4...?

4e5ab90a-d330-41c2-ba91-c3411045bec2.jpg

c4c5a4c9-cecf-43ad-8126-58a8a3cf691f.jpg

ae3fb7f3-03a6-4ec7-b5ac-8756a011ad2f.jpg

3677918e-149d-4f69-994e-8afd747d2af3.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak coby novacek na foru i v horologii vubec, nechci tady nijak moudrit, ale myslim, ze to v tomto vlaknu jeste nezaznelo: Pro ty, kterym ucarovala ta modra, neoslovuje je to cerne nebo stribrne ne-LE provedeni, ale nedari se jim sehnat Chrono LE verzi, tak modre American Classic Pan-Europ jsou dostupne i verzi Day/Date Auto bez chronografu, ref. H35405741. (jsou jine barvy - seda, zelena, bezova, olivova, cerna s PVD pouzdrem, ...). Sice to nejsou limitky, ale "modra je modra = dobra" - nejblize originalu. Pouzdro maji o neco mensi nez chrono verze (42mm misto 45mm, vyska necelych 12mm), kalibr H-30 (ETA 2824-2), 21.600bph/3Hz, rezerva 80hod., WR 5atm. Varianta tedy trochu downgradovana (jinak ale safir s AR, pruhledne dynko), ale dostupnejsi cenove i fyzicky. Cili - kdo netrva na LE a chrongrafu, a/nebo mu nestaci budget, ale trva na (uzasne) modre barve, tak taky jedna z moznosti... , a verim, ze pro nekoho mozna i unositelnejsi diky mensim rozmerum a mensi "exkluzivite", ze se nemusi tolik bat, ze je osoupe nebo nekde tukne. Zdroj foto z webu deal-klenotnictvi.cz

hamilton__h35405741.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 50 minutami, Harwey napsal:

remen si daj usit u miestnych borcov

Vsak jo, diky, jen tak se asi da docilit, aby to bylo presne to "ono" co chci a ne jen dalsi kompromis. Jen jsem zatim jeste nikoho nevybral a neoslovil - zatim nemam tak akutni potrebu. Az se na stavajicim zacne projevovat zub casu (bude take zalezet na intenzite noseni), tak to takhle urcite resit budu - a ten cas urcite prijde😜 - jsou to jedny z mych nejoblibenejsich. Predbezne jsem na zaklade recenzi a fotek jeho prace uvazoval o Zrnovi, jestli bude mit cas a reminky vubec jeste dela (nejak se pry posledni dobou vrhnul vic na boty), ale klidne si necham poradit a doporucit nekoho jineho, nejlepe kolem Prahy a/nebo ve Strednich Cechach. Moje predstava je mirne vycpany tmavomodry ala-pstros nebo nejaky "hadi" rastr, cervene vybarvene rallye diry, cervene prositi, na cervenem podkladu netrvam, aby to nebylo "az moc", ale taky by to nemuselo vypadat spatne. Ale to uz asi neni tema do tohoto vlakna... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Lookyn napsal:

V Praze zkus oslovit mistra Šímu :default_wink:

Diky! Taky jsem tu o nem myslim uz slysel (cetl)... Nejaky kontakt/odkaz jak se s nim spojit, kde ho najit, by nebyl? (teda jestli se to tady smi...?) Kdyz zadam tady na Chronomagu do vyhledavani frazi "zakazkova vyroba kozenych remenu" (i s diakritikou), tak mi vypadne obligatnich 1000 vysledku, vesmes ale irelevantnich, a nemam nervy je prohledavat vsechny, nez bych narazil na neco pouzitelnyho... Predem dik, ale nehori to, viz muj koment vyse. 

A taky tu nechci odklanet tema vlakna od prislusneho modelu hodinek, i kdyz jsou (mimo jine) prave z hlediska moznosti volby remenu dost specificky kvuli kratkym "nozkam" pouzdra a nutnosti pouziti ohnutych stezejek a zaoblenych koncu remenu, coz dost limituje pripadne alternativy.  

Upraveno uživatelem Gasolineman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 2. 2024 v 13:40, Gasolineman napsal:

Jinak coby novacek na foru i v horologii vubec, nechci tady nijak moudrit, ale myslim, ze to v tomto vlaknu jeste nezaznelo: Pro ty, kterym ucarovala ta modra, neoslovuje je to cerne nebo stribrne ne-LE provedeni, ale nedari se jim sehnat Chrono LE verzi, tak modre American Classic Pan-Europ jsou dostupne i verzi Day/Date Auto bez chronografu, ref. H35405741. (jsou jine barvy - seda, zelena, bezova, olivova, cerna s PVD pouzdrem, ...). Sice to nejsou limitky, ale "modra je modra = dobra" - nejblize originalu. Pouzdro maji o neco mensi nez chrono verze (42mm misto 45mm, vyska necelych 12mm), kalibr H-30 (ETA 2824-2), 21.600bph/3Hz, rezerva 80hod., WR 5atm. Varianta tedy trochu downgradovana (jinak ale safir s AR, pruhledne dynko), ale dostupnejsi cenove i fyzicky. Cili - kdo netrva na LE a chrongrafu, a/nebo mu nestaci budget, ale trva na (uzasne) modre barve, tak taky jedna z moznosti... , a verim, ze pro nekoho mozna i unositelnejsi diky mensim rozmerum a mensi "exkluzivite", ze se nemusi tolik bat, ze je osoupe nebo nekde tukne. Zdroj foto z webu deal-klenotnictvi.cz

hamilton__h35405741.jpg

Kde se ti povedlo nakoupit a za jakou cenu?? Psal jsem Jeronimovi na fcb, ze kdyby je nekdy prodaval, tak si je vezmu, ale ma to asi nekde v zadostech, to forum tady bylo vzdycky lepsi a nemeli jsme tady divno inzerce atp 😁😁😁 mmj gratuluju k porizeni, shanim je taky uz dlouho 👍🏻

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Lookyn napsal:

Diky! Uz jsem mezitim vygooglil. Krasna prace. Je to ale trosku beh na dlouhou trat - zavolat > objednat se na navstevu > konzultace - jako jasny, individual pristup a provedeni vysledneho produktu si to tak vyzaduje. Nevim jaka je praxe a zkusenost ostatnich, ale nedela to na me dojem, ze tam proste strcim nos, domluvim se, co chci, a pak si jen prijedu vyzvednu hotovej remen... Kazdopadne s tim mnozstvim specifik, kteryma se moje predstava vyznacuje (zahnuty stezejky = tvarovany konce, pomer delek obou casti remenu, zuzeni 22/20mm, vlastni OE prezka, barva prositi, rallye diry, odstin modre a rastr kuze...), tak mi stejne nic jinyho nez zakazkova vyroba nezbude.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, petry776 napsal:

Kde se ti povedlo nakoupit a za jakou cenu?? Psal jsem Jeronimovi na fcb, ze kdyby je nekdy prodaval, tak si je vezmu, ale ma to asi nekde v zadostech, to forum tady bylo vzdycky lepsi a nemeli jsme tady divno inzerce atp 😁😁😁 mmj gratuluju k porizeni, shanim je taky uz dlouho 👍🏻

Koupil jsem je asi pred mesicam na Chrono24. Jsou samozrejme nosene, po 1. majiteli z Chorvatska, ktery si je koupil asi pred 13 lety nove v Italii. Stav bych ohodnotil tak na 8+/10. Kupni cenu bych tu asi radeji neuvadel, ale vzhledem k omezene nabidce si nemyslim, ze bych je uplne preplatil...

Na Chrono24 stale jedny k mani jsou, 0870/1971 z USA za 1.916,-€ (k jednani) + 94,-€ postovny. https://www.chrono24.cz/hamilton/hamilton-pan-europ-limited-chronograph-870--id25027383.htm?searchHash=dbd6428a_4qiNEF&pos=28 Neoriginalni modrej remen s OE prezkou, ale jsou relativne dost odreny, jen box, no papers. A ten box je sice origo Hamilton, ale takovej ten obecnej, matne cernej s lesklym pruhem - ja mam teda jinej, tmavohnedej drevenej se zluto-bezovym polstrem. Myslim, ze je manik nabizi i na eBay. Ja ty svy teda poridil vyhodneji, a to ani neuvazuju z USA clo+DPH+deklaranta, coz ti tyhle prodrazi o dalsich cca 25% (500,-€). Do sbirky bych si takovyhle teda asi nekoupil, ale kdyz ono neni z ceho vybirat...🤷‍♂️ Na kazdodenni noseni mozna jo, ale zase ne za tuhle cenu...🤦‍♂️ 

Jeste jsou tam teda troje puvodni vintage Pan-Europ Chrono-Matic 703 caliber 11, dvoje z USA kolem 4,5K € + postovny a jedny z Francie cena na vyzadani. Ale vintazky maji samozrejme jiny kriteria pro koupi ale i jiny naroky na vlastneni (servis, atd.)...

Upraveno uživatelem Gasolineman
doplneni
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...