Přejít na obsah

Beskydská sedmička


Ondoni

Doporučené příspěvky

já to šel předloni a musel jsem vzdát v půlce. Boty a všechno v cajku, kondice taky, ale s čím jsem nepočítal já, byla potřeba spousty prádla na převlečení. Dojel jsem na totální odsátí energie při vyhřívání mokrých hadrů.

Upozorňuju, že jsem měl dvě sady funkčního oblečení, snažil jsem se to pravidelně střídat, ale stejně to bylo všechno mokrý tak, že se po pár sestupech dalo všechno ždímat a v mokrym se prostě na začátku září v noci v beskydech jde velmi špatně.

 

Takže moje doporučení zní - nejraději tři sady funkčního prádla, dost ponožek na přezouvání a nenavlíkat se.

Což je pro mě problém, když celoročně chodim v triku a žabkách, do hor v pletenym svetru a do větru dupontovou větrovku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šel jsem minulý rok, čas byl asi 23 hodin, až na obří puchýř v posledních cca 5 km to nebyla taková hrůza, je ale fakt, že nemám špatnou fyzičku. Speciálně jsem se nepřipravoval nijak, nutné jsou různé gely a podobné přípravky, aspoň pocitově mi to dost pomohlo, byť to jinak vůbec neužívám.

 

Boty to chce co nejlehčí, oblečení jsem měl jen dvoje (noc/den), ponožek více, všechno to musí být vyzkoušené, ať to někde nedře (stejně je nutné mazat Bepanthenem proti odřeninám).

 

Popravdě mě to moc nenadchlo, je to příliš na krev a spíše snaze si něco dokázat, než o lásce k horám, takže tento rok už jsem účast odmítl. Prý to bylo tentokrát ještě horší, délka i převýšení stejné, ale po horších cestách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toš to oblečení, to bude třeba dokoupit a odzkoušet...jednu sadu teda mám :) Když si vybavím, jak sem před lety šel Tri kopy v bavlněném triku a flísce, tak už nikdy víc...ždímání obojího na Baníkově pobavilo hodně kolemšplhajících...

 

Hlavní obavy mám ale ze sestupů...po těch delších se ozývají kolena, ale je fakt, že nepoužívám hole...svaly člověk jakžtakž připravit dokáže, ale klouby sou mrchy... wheelchair.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ja sel jeden 100km pochodak z brna do brna- slo se pres kras nekam na Prostejov a zase zpatky. Teren v porovnani s Beskydy v podstate placka, slo jen o ten 100km pochod. Poradaji to mistni skauti, ucast je mala, akce ma takovou fajn pratelskou a pohodovou atmosferu. Neni to o tom dojit prvni, ale spise o tom si to ujit...

 

Moje poznamky jsou asi stejne jako psali ostatni plus bych pridal toto:

Dopredu si nejaky vylet vyzkousej s vybavou, kterou planujes vzit sebou - zjistis, co ti chybi, co tahnes zbytecne a zavazi ti to. Ja jsem takhle sel 36km, vcetne orientace v lese v noci s celovkou a dost mi to pomohlo upravit si vybavu.

Do Beskyd bych si asi hole vzal, nicmene kolem Brna spise zavazely.

 

Usel jsem asi 74km, zradilo me koleno (ne kloub, spis nejaky vaz kolem) a na krev s brufenem jsem jit nechtel. Se spanim jsem problem nemel vubec - clovek jede v uplne jinem rezimu, proste adrenalin a dalsi hormony delaji divy.

 

K tomu chozeni ve dvojicich - je to tezke najit si partaka se stejnou vykonnosti a stejnym odhodlanim a nadsenim, ale stejne tezke je jit takovou streku sam. V Beskydech se urcite da chytit nejake skupinky, kdyz jde tolik lidi, ale jit celou noc a den sam je proste na palici. My jsme sli tri, ale od 60km uz jsem sel sam a bylo to poznat - proste neni to ono.

 

mrkni sem

http://www.dalkovepochody.cz/

http://www.pochody.cz/

http://www.extremnizavody.cz/

treba si najdes nejaky blizsi pochod na vyzkouseni...

 

Muj nazor na beskydskou sedmicku je spise negativni. Vloni jsem to chtel taky jit, ale je to na muj vkus moc masova akce, kde vubec nejde o to, ze se to porada v Beskydech a jde se pres nejake kopce, je to proste zavod kde jde o cas a kilometry. Videl jsem kousek kopce, kudy se "slo", vypadalo to dost smutne, bylo mi te prirody lito... Samozrejme ale vsichni, kdo se zucastnili a dosli do konce maji muj hluboky obdiv.

V lednu jsem se byl podivat na Lysa Hora 24 - to mi prislo mnohem zajimavejsi.

 

ps. tady si dovolim prilozit fotku prvnich dvou z pochodu Z Brna do Brna... vsimnete si zejmena specialni obuvi a funkcniho pradla.

060_zbdb_2012.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muj nazor na beskydskou sedmicku je spise negativni. Vloni jsem to chtel taky jit, ale je to na muj vkus moc masova akce, kde vubec nejde o to, ze se to porada v Beskydech a jde se pres nejake kopce, je to proste zavod kde jde o cas a kilometry......

to si bohužel ale spousta lidí neuvědomí že se jedná o extrémní závod a ne procházku po horách. když jsem tam viděl kolik lidí tam je v teniskách nebo těžkejch pohorkách chtělo se mi řvát. jen obsadily místa lidem co se pak nemohli zůčastnit.  a spotřeba prádla? to jako vadí jít 24 hodin v jednom prádle? moc nechápu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak už jsem psal v jiném vlákně...nepodařilo se nám zaregistrovat a B7 už je definitivně zavřená...i když jsem se snažil nepodcenit přípravu, tohle jsme prostě s parťákem nedali...takže jsme se rozhodli udělat si pochod vlastní, ale ne tak extremní...pravděpodobně půjdeme někdy na konci srpna naši soukromou B5

 

K tomu prádlu...nemám problém jít 24 hodin v jednom oblečení, ale jedné věci se bojím...a to je vlk :) a v Beskydech jsou prej nejagresivnější ;)

 

Teď jedu o víkendu trochu potrénovat do Krkonoš, dát si párkrát obřák, nějaké kolo podél Mumlavy a tak :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak už jsem psal v jiném vlákně...nepodařilo se nám zaregistrovat a B7 už je definitivně zavřená...

definitivně zavřená je každej rok kvůli spoustě vycházkářů z kterých půlka ani nepřijede se podívat na start. ůplně v klidu na sedmičku přujeďte a vždycky se místo našlo co si pamatuju. buď se můžete k někomu přidat nebo vás regnou místo někoho kdo nepřijel nebo prostě půjdete s ostatníma nezaregistrovaní.

 

a kdo rádi běháte tak je v neděli druhej ročník berounskýho maratonu. bude to dost komorní, už je tam zaregistrovanejch 14 lidí :-) já tam budu! ale jen fandit přítelkyni :-)

 

http://www.behej.com/zavod/9990-berounsky-tristudankovy-maraton

Upraveno uživatelem SCIFI
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

definitivně zavřená je každej rok kvůli spoustě vycházkářů z kterých půlka ani nepřijede se podívat na start. ůplně v klidu na sedmičku přujeďte a vždycky se místo našlo co si pamatuju. buď se můžete k někomu přidat nebo vás regnou místo někoho kdo nepřijel nebo prostě půjdete s ostatníma nezaregistrovaní.

 

a kdo rádi běháte tak je v neděli druhej ročník berounskýho maratonu. bude to dost komorní, už je tam zaregistrovanejch 14 lidí :-) já tam budu! ale jen fandit přítelkyni :-)

 

http://www.behej.com/zavod/9990-berounsky-tristudankovy-maraton

 

Má to jeden háček...protože se nám nepodařilo zaregistrovat, kývl jsem ženě a dětem na dovolenou :) 8.9. odlétáme do Řecka...ale to, že půjdeme solo týden předtím, má i své světlé stránky...máme oba s kámošem v ten termín narozeniny, takže to oslavíme výšlapem...a následnou rekonvalescencí se známýma v Ově   :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...