Přejít na obsah

Breitling navitimer


lrmaty

Doporučené příspěvky

Příjemný večer. Zajímá mě vodotěstnost spíše vlhkotěsnost těchto hodinek stáří cca 6 let. Jsou to hodinky na každodenní nošení a na co bych si měl při koupi dát pozor. Děkuji moc všem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 42
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Návštěvník pitrs182

Vodotěsnost je opravdu velmi slabá, spíše nulová. Každopádně já je mám jako hodinky na denní nošení a bez problémů. Jsou na ruce velice příjemné. Lehké a s dobrými rozměry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počítal bych s velkým servisem, což u chronografu nebude za hubičku. Zkus se poptat prodávajícího, jestli něco takovýho absolvovaly, jestli ne, tak si připrav cca 15k (to střílím, ale daleko od pravdy nebudu). Kompletní rozebrání, vyčištění a promazání stroje je doporučováno tak max po 8 letech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Servis stojí kolem 13ti tisíc, vodotěsnost je minimální... u leteckých hodinek přeci není potřeba :)

 

Jinak pozor si dát akorát na to, aby to byly originály a ideálně na ně byl udělán alespoň jeden servis.

 

 

Sám mám jedny na prodej - v prodejním vlákně a ty jsou rok po servisu (již po druhém) - sice je již nějaký zájemce, ale stále jsou volné:

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/54483-breitling-navitimer-a2332212b6372lna/page__p__837888__hl__navitimer__fromsearch__1#entry837888

Upraveno uživatelem dan010
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No navlhnutí při běžném nošení nehrozí, ale určitě bych je třeba při mytí rukou nestrkal pod tekoucí vodu a do páry nebo sauny bych si je také nebral. Jinak bych se toho vůbec nebál, nosím je dlouho, skoro každý den a bez jediného problému.

 

 

Jeden zájemce se chce (pokud to nejsi ty :-D) ve čtvrtek sejít a hodinky si nechat zkontrolovat v servisu a že uvidí. Ale ozval se mi na inzerci, která je jinde. Pokud by byl zájemce odsud, dám mu přednost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

to je je vzadu jako výrobní číslo hodinek, tak je v záručáku dopsáno ručně a na COSC certifikátu to je natištěné. ale to určitě víš - potřeboval jsi nasbírat 51 příspěvků, že se na to ptáš? :-DDD

A co Navitimery? Jak slouží? Nebo těch 50 příspěvků sbíráš abys je mohl prodat? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

ahoj, prodávat nechci a zatím ani nebudu snad časem přibudou k Béčkám i IWCčka. Někdy mi vadí že jsou dost nápadité, ale to jsem přeci chtěl :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vodotěsnost hodinek je naprosto dostačující pro běžné nošení. Zmoknutí ani ruka pod vodovodem jim nevadí. Teoreticky by nemělo vadit ani plavání. Běžně je meju tak, že je strčím pod vodovod a tah přejedu kartáčkem.

Co se týče servisu, tak strojek není žádná věda. Nedávno jsem je měl u Mechana a vyjde to výrazně levněji. Přetěsnění, vyčištění a promazání by měl zvládnout každý lepší hodinář.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vodotěsnost hodinek je naprosto dostačující pro běžné nošení. Zmoknutí ani ruka pod vodovodem jim nevadí. Teoreticky by nemělo vadit ani plavání. Běžně je meju tak, že je strčím pod vodovod a tah přejedu kartáčkem.

Co se týče servisu, tak strojek není žádná věda. Nedávno jsem je měl u Mechana a vyjde to výrazně levněji. Přetěsnění, vyčištění a promazání by měl zvládnout každý lepší hodinář.

 

To jsi celkem blázen. Ty hodinky mají vodní sloupec jen 30 metrů, což není ani na mytí rukou, to je pouze proti vzdušné vlhkosti, dešti a pár kapkám při mytí rukou a jakékoliv namáčení do vody je jednoznačně hazard!! Jdou to letecké hodinky, v letadle voda není a tomu odpovídá jejich vodotěsnost!

 

A servisovat Navitimery a ještě je nechat promazat u každého lepšího hodináře???? Pokoušejí se o mě mrákoty....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, prodávat nechci a zatím ani nebudu snad časem přibudou k Béčkám i IWCčka. Někdy mi vadí že jsou dost nápadité, ale to jsem přeci chtěl :-)

 

Jsou opravdu hodně nápadné a každý hned ví o co jde. Proti tomu Panerai, které jsem si nedávno pořídil jsou relativně nenápadné, protože 99,9% lidí nemá tušení co to je zač a co to stojí, což mi celkem vyhovuje. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsi celkem blázen. Ty hodinky mají vodní sloupec jen 30 metrů, což není ani na mytí rukou, to je pouze proti vzdušné vlhkosti, dešti a pár kapkám při mytí rukou a jakékoliv namáčení do vody je jednoznačně hazard!! Jdou to letecké hodinky, v letadle voda není a tomu odpovídá jejich vodotěsnost!

 

A servisovat Navitimery a ještě je nechat promazat u každého lepšího hodináře???? Pokoušejí se o mě mrákoty....

Myslím, že se tady požadavky na vodotěsnost značně a zbytečně zveličují a přehání. Ty hodinky pokud mají tlakovou zkoušku tak zcela bezproblémů. To, že hodinky nemají šroubovací korunku, ještě neznamená, že netěsní.

 

Jinak k tomu servisu, nevím co je na Béčkách tak zvláštního.  Když mi Mechano opravil 120 let staré hodinky s minutovou repeticí, tak proč bych mu nesvěřil obyčejné Breitlingy s Etou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že se tady požadavky na vodotěsnost značně a zbytečně zveličují a přehání. Ty hodinky pokud mají tlakovou zkoušku tak zcela bezproblémů. To, že hodinky nemají šroubovací korunku, ještě neznamená, že netěsní.

 

Jinak k tomu servisu, nevím co je na Béčkách tak zvláštního. Když mi Mechano opravil 120 let staré hodinky s minutovou repeticí, tak proč bych mu nesvěřil obyčejné Breitlingy s Etou?

+1

U toho ""amaterskeho""servisu je akorat problem s nahradnimy origo díly,coz je myslím problem,když se neco nepovede nebo se zjisti ze to potrebuje vymenit...proto asi ta reakce od dan010

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm a co třeba prach co se tam při tom servisu tomu lepšímu hodináři do hodinek dostane? A co když ti tam náhodou něco poškodí, určitě se k tomu bude hlásit...

Navíc Breitling dodává náhradní díly zásadně a pouze svým značkovým servisům - kde je tedy ostatní berou?

 

Je to asi jako kdyby sis koupil Porsche 911 Turbo a pak ho servisoval u nějakého šmudly v garáži - vždyť je to normální motor... Hodinky za 150 tisíc si ten značkový servis jednou za čas zaslouží a já bych je rozhodně nesvěřil jinam než na poslání do fabriky. 

 

Nedávno jsem zajel údajně k nejlepšímu hodináři v Liberci na výměnu baterie ve svých běžeckých Polarech a ten blb mi je normálně poškrábal!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm a co třeba prach co se tam při tom servisu tomu lepšímu hodináři do hodinek dostane? A co když ti tam náhodou něco poškodí, určitě se k tomu bude hlásit...

Navíc Breitling dodává náhradní díly zásadně a pouze svým značkovým servisům - kde je tedy ostatní berou?

 

Je to asi jako kdyby sis koupil Porsche 911 Turbo a pak ho servisoval u nějakého šmudly v garáži - vždyť je to normální motor... Hodinky za 150 tisíc si ten značkový servis jednou za čas zaslouží a já bych je rozhodně nesvěřil jinam než na poslání do fabriky. 

 

Nedávno jsem zajel údajně k nejlepšímu hodináři v Liberci na výměnu baterie ve svých běžeckých Polarech a ten blb mi je normálně poškrábal!

Nedělej si iluze o servisech v ČR, kolikrát se Ti vrátí hodinky dobité i ze servisu tady, ať je to Carollinum, kde zůstane prach pod sklem, případně podrápaný cifr, nemluvě o dalších věcech. Mechano a třeba Valis jsou nejlepší hodináři v ČR, cítím se vždy mnohem bezpečněji, když jdou hodinky k nim.

Upraveno uživatelem Peta-Biker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dan010: vtip je prave v tom, ze ten servis zadny spesl nahradni dily nepotrebuje, vzhledem k tomu, ze je tam obyc ETA, jakou ma dalsi milion hodinek. U B01 to bude neco jinyho, ale o tom se nebavime.. Jinak souhlas s Petou, po zaruce je taky radsi sverim overenymu, ikdyz neznackovymu, servisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...