Přejít na obsah

Mám si koupit nýtovačku?


PetrL

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 41
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

No, já předpokládal, že když jde do výměn setrvaček, tak že má štichle, fajklobnu a glancfajle a drechsl už připravený. :D

 

Sorry, opravdu nevím, čím jsem tě tak popudil. Zřejmě jsem se příliš troufale dovolil dotknout nedotknutelného magického cechu hodinářského, který je jen pro vyvolené. Věci, které jmenuješ samozřejmě nemám. Toto vlákno jsem založil právě proto, abych se dověděl víc a samozřejmě třeba i to, že taková věc je natolik náročná, že se do ní nemám pouštět. Jen jsem očekával, že to půjde bez ironie a posměšků. Nejsem žádný nevzdělaný idiot, technický neumětel a chlapeček, který si něco umanul a za každou cenu to chce dělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry, opravdu nevím, čím jsem tě tak popudil. Zřejmě jsem se příliš troufale dovolil dotknout nedotknutelného magického cechu hodinářského, který je jen pro vyvolené. Věci, které jmenuješ samozřejmě nemám. Toto vlákno jsem založil právě proto, abych se dověděl víc a samozřejmě třeba i to, že taková věc je natolik náročná, že se do ní nemám pouštět. Jen jsem očekával, že to půjde bez ironie a posměšků. Nejsem žádný nevzdělaný idiot, technický neumětel a chlapeček, který si něco umanul a za každou cenu to chce dělat.

Tak tedy, vůbec jsi mě nepopudil, ten příspěvek byl určen pro kolegu José24, mého starého známého. Byla to odpověď na jeho příspěvek a byl to takový vtípek na téma "Staří hodináři a jejich hantýrka". Mrzí mě, žes to nepochopil.

 

Moje odpověď pro tebe (s popisem, jak to co nejlépe udělat) byla myslím napsána (pokud můžu posoudit) seriózně. Kdyby sis nenechával padat červenou deku přes oči, neuniklo by ti, že ti kolega mezi vtipkováním, tak trochu oklikou, nabízel výhodně nějakou nýtovačku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tedy, vůbec jsi mě nepopudil, ten příspěvek byl určen pro kolegu José24, mého starého známého. Byla to odpověď na jeho příspěvek a byl to takový vtípek na téma "Staří hodináři a jejich hantýrka". Mrzí mě, žes to nepochopil.

 

Moje odpověď pro tebe (s popisem, jak to co nejlépe udělat) byla myslím napsána (pokud můžu posoudit) seriózně. Kdyby sis nenechával padat červenou deku přes oči, neuniklo by ti, že ti kolega mezi vtipkováním, tak trochu oklikou, nabízel výhodně nějakou nýtovačku.

Jj.Málo humoru,lidi si odvykaj.A to" starej" bude asi nějaká invektíva ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tedy, vůbec jsi mě nepopudil, ten příspěvek byl určen pro kolegu José24, mého starého známého. Byla to odpověď na jeho příspěvek a byl to takový vtípek na téma "Staří hodináři a jejich hantýrka". Mrzí mě, žes to nepochopil.

 

Moje odpověď pro tebe (s popisem, jak to co nejlépe udělat) byla myslím napsána (pokud můžu posoudit) seriózně. Kdyby sis nenechával padat červenou deku přes oči, neuniklo by ti, že ti kolega mezi vtipkováním, tak trochu oklikou, nabízel výhodně nějakou nýtovačku.

 

Omlouvám se, teď mě to mrzí. Zapomeň, že jsem to napsal. S chosé24 už komunikujeme přes SZ. Dík za tvou odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nýtovačku si určitě kup, pokuď Ti ten koníček hodlá vydržet déle než rok či dva.

Je to základní věc, bez které nejenom kapesky nedáš. Setrvačka má rozlisovaný lem hřídelky, nejde vytlačit. Viz. knihy.

 

Ale - výhodná je "inverto" (čakan=hrot jak zespodu, tak zvrchu), a ideálně s mikrometrickým dorazem a pákou. Kladivo neee, to nech zámečníkům.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že jsem nedržel hubu... každopádně dobrého řemeslníka obdivuju. Ať už je to hodinář nebo někdo jinej. hlavně když umí a na práci je radost koukat.

A obdivuji i ty, co se to chtějí naučit, byť pro to nemají ideální podmínky.

Upraveno uživatelem Wanderer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Pánové odborníci,

 

z http://62.168.39.166/paichl/knihy/hodinari.htm jsem zkopíroval následující větu. I moje skromná zkušenost s hodináři toto potvrzuje.

"Roller měl snad každý hodinář, soustruh každý pátý ale děličku stěží každý padesátý, proto jsou takovou vzácností..."

 

Jak tedy bez soustruhu hodináři měnili setrvační hřídele na starých hodinkách, zajisté jednu z nejčastějších závad. Nějaká finta? Či nemravnost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

on je taky sakra rozdíl mezi hodinářem a hodinářem ... jeden umí měnit baterky, druhý dělat GO antiku.

A jak by to udělali bez nýtovačky ?

Hřídel jde osoustružit na rolleru - je to zvláštní druh soustruhu, vážený kolego.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...