Jump to content

Junghans Mega 1000

Recommended Posts

• Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Obávám se že cenu co by nebyla zbytečně vysoká ještě nikdo nevyrobil - ale na druhou stranu, třeba u Fortisu stojí podobné prochy jenom holá guma bez spony (ať se nehádáme o desetikačky, i MarvinX umí slevy). A spadnout ze židle po shlédnutí úchylných cen jetých galošů na béčka/rolády/IWC je občas možné i po shlédnutí zdejší inzerce...

Radek124: Rádo se stalo, doufám, že budou řemeny dlouho a dobře sloužit.

nAscA: Cena je vždy relativní, řemeny jsou myslím si kvalitní a v ceně je i spona a samozřejmě originál řemeny od výrobců hodinek jsou vždy dražší než neorigo.

Po třech dnech s megama na kaučuku musím říct, že příjemnější "gumák" jsem ještě na ruce neměl - a že napiglovaný ocelový panzer na něm překvapivě nevypadá o nic míň seriózně než na původním ocelovém páse. Pamatuju že ještě v zimě byly ty řemínky snad o 20% levnější (že by si je teď mladej Honza nechával vulkanizovat ve Švajcu?) - ale při pohledu na digitálky perfektně sedící na ruce konfrontované s původním brutálním "obojkem" nelituju ani korunu...

Radek124: Ten kaučukový řemínek má něco do sebe, že? :) Co se týká ceny, tak byly řemínky o cca 10% levnější. Junghans držel 4 roky ceny náhradních dílů stejné, ale letos podražili a Euro už taky není za 24,50, takže to bohužel vedlo ke zvýšení ceny.

• 2 years later...

Zde jsem narazil (s odvoláním na Marvina) na hlášku o zaříznutí produkce Mega1000, bez nástupce v nejbližších letech  :death:

Marvine, nemáš k tomu prosím nějaké bližší informace? Rozhodně nemám nic proti inovacím, ale dát si v dnešní době 2 roky(!) na vynalezení nových digitálek, to zní s prominutím skoro stejně děsivě jako kdyby prohlásili "Získali jsme grant EU na vývoj a novou fabriku k výrobě konkurenceschopných Junghans Watch"...  :thumbsdown_anim:

• 4 weeks later...

Zase krásne a hranaté hodinky, škoda, že Casio nerobí niečo také hranaté, samozrejme, nie rovnaké, ale niečo hranaté, v rámci sérií G-Shock, či ProTrek. Sorry za moju opovážlivosť voči ostatným, skúsenejším členom fóra, ale ja mám slabosť na značku Casio.

Edited by quattroRS
  • 5 years later...

...cena je vysoka -to je relativni, mne se treba za ty mnou koupene↓ nejevi jako moc. A joo jsou super dnes bych dal i vic...
Mnel jsem na ebay nastavene sledovani a pokud je nekdo chce a nespecha tak se daji po case "vysedet".
Komplete baleni , prodejce si dle mne snizil mozny okruh kupujicich -jen bankovni prevod bez moznosti karta/paypal a lokaci.

134.png.83fd00a8be11d38179c5ff628c8a364f.png

• 3 weeks later...

Já ty svoje “pozitivní ocelové” (viz @Honza.manta) taky svého času neprodal moc draho, na to že k nim byly přibalené i zánovní řemínky (kůže+kaučuk). Ale na férovku, důvody proč jsem je nakonec pustil dál byly následující:

1. Nutnost častého vyměňování poměrně atypických baterek, kdy už po cca 5 měsících nezbývalo dost šťávy na synchronizaci (neustálé rozborky/sborky chcíplých digošek s rizikem ztráty šroubků+pružinek byly prostě voser)
  2. Problematická synchronizace, funkční snad jen na dvou místech v bytě (Jižní Morava, barák v hlubokém údolí s většinou pokojů orientovaných na Východ), přičemž hodinky v té chvíli musely být několik minut v klidu, jinak to nedoběhlo.
  3. Ne zrovna přesný quartz strojek na hranici tolerance, tj. i některé mechaniky mi ukazovaly po pár dnech přesnější čas než tenhle “radiocontrolled” etalon přesnosti (viz výše, jeden se skoro bál dotknout tlačítka pro podsvícení).

Nicméně co se týče designu a UI, za mě šlo jednoznačně o vrchol toho co kdy dokázaly klasické LCD digitálky nabídnout, ke kterému se v kombinaci “funkčnosti a stylu” konkurence nikdy ani nepřiblížila “na dostřel”. O to víc dnes zamrzí že namísto evolučního dotažení k dokonalosti (optimalizace spotřeby, lepší čitelnost, neexistence některých kombinací materiál/displej, postupem času možná doplnění úplně elementárních ABC + smart funkcí) tuhle unikátní řadu germán prostě zaříznul - a lidi dnes místo toho tahají ožužlané hnusy á la Eplwoč a nebo “šijajomí”, s výdrží směšných pár dní... -_-

Edited by Radek124
  • 1 month later...

Dal jsem sice uz sem, ale puvodem si zaslouzi to bejt i zde...

.

před 2 minutami, akai napsal:

Asi by si tato info zaslouzila dat nekam centralneji... ví li nekdo kam , necht tak ucini. (at se pripadna diskuse rozvine jinde)
Takze, narazil jsem zde na info., ze existuje uz oficialne umistena apka pro os android (a jo i pro ten druhy system).
Zminene vlakno je ↑↑↑ na informace zajimave cele...
Nekde jsem psal o jap.? apk ktera toto mnela umet, -no mne nefungovalo a jeste se ziskavala "pokoutne". 
Toto uz funguje. /uspesne test probehl  na Citizen 9415 + Seiko S760/
...ted budu zkouset casia a jsem zvedav na only japan verze radia.

Junghans.png.17476a083c534f4b43906a5214993fbb.png

.