Přejít na obsah

Co kupujete na Vánoce


kubson

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 662
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

kdybys ještě neměl vybráno, tak mám mlínek http://www.cerstvakava.cz/1073-rucni-mlynek-na-kavu-hario-skerton-mscs-2tb/ a jsem s ním max spokojen

Také se chystám ženě dát nějaký ten mlýnek,otázka je zda tento Hario nebo Porlex. Ty Porlexy se mi zdají dost vysoké a takové "nestabilní" /rozuměj malá základna,spíš na držení v ruce /.Jaké máte kluci zkušenosti ,do čeho jít ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Hasňa: Co to je za pekáč? Ten rozměr vypadá solidně ( takzvaně "na kačenu") Jen ta barva.. 

 

Hasňovi se zasekl termostat v troubě, tak je pekáč rozpálenej do ruda no....................né barva je super.

 

 

Láskajefajn ----------- normální klasická stejková pánev , tedy zas tak normální není, je totiž lepší........

Upraveno uživatelem mondeo2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také se chystám ženě dát nějaký ten mlýnek,otázka je zda tento Hario nebo Porlex. Ty Porlexy se mi zdají dost vysoké a takové "nestabilní" /rozuměj malá základna,spíš na držení v ruce /.Jaké máte kluci zkušenosti ,do čeho jít ?

s tímhle se mi taky dělá líp v ruce, ale ne kvůli základně, ale kvůli tomu, že mi to tak je pohodlnější, je tam dobré nastavení hrubosti kávy a tenhle konkrétní typ má skleněný spodek a je vyráběný v Japonsku, ty levnější Hario už bohužel dělá v číně
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konkrétně se mi líbí ten Hario z Tvého odkazu.Nebo Porlex ,je jen otázka pro a proti.

Myslíš tenhle?

http://www.cerstvakava.cz/1054-rucni-mlynek-na-kavu-porlex-tall/

 

Přijde mi dost titěrný detail přichycení kliky k hřídeli, to je jak 6 matička;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s tímhle se mi taky dělá líp v ruce, ale ne kvůli základně, ale kvůli tomu, že mi to tak je pohodlnější, je tam dobré nastavení hrubosti kávy a tenhle konkrétní typ má skleněný spodek a je vyráběný v Japonsku, ty levnější Hario už bohužel dělá v číně

Konkrétně se mi líbí ten Hario z Tvého odkazu.Nebo Porlex ,je jen otázka pro a proti.

Toto jsou jistě zajímavé alternativy:

Pharos

Rosco mini

nebo keramická Kyocera

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak chtěli jsme taky trochu "lihgt" Vánoce, a včera nám juniorka oznámila odchod NTB do nebe..tím je pořešena.

Mlýnek na kafe vypadá solidně, kouknu na to, tam se asi trefím, s drahou jsme to už nakousli přez rok a docela shoda.

K tomu nějaké dobré kafíčka, .. bude mňamka

Do baráku nový vysavač, pánvice - vím, je to na práci, ale když už to kupujeme skoro před Vánoci, tak to tam šoupnem..

Malé asi knihy, sama si o ně napsala a to potěší, je docela knihomol, a pár holčičích věcí, to pořeší panímáma.

Sobě ( jak jinak, že), letos vintážky, přijdou z lehké repase, už mám dokoupený řemen, tak uvidím.

A jinak rodinná shoda, žádné mega nákupy, ale hlavně klid a válečku, máme to přez rok nějak nabitý.

 

 

Toto jsou jistě zajímavé alternativy:

Pharos

Rosco mini

nebo keramická Kyocera

Tak určo ruční, právě to procházím. Nějaké doporučení? Docela v tom tápu.

U známých jsem zkoušel Hario mini a nebylo špatný..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kuwa chlapi,co mě to děláte,už tak si mám problém vybrat :-) Nějaké konkrétní odkazy a zkušenosti ?

Tak chtěli jsme taky trochu "lihgt" Vánoce, a včera nám juniorka oznámila odchod NTB do nebe..tím je pořešena.

Mlýnek na kafe vypadá solidně, kouknu na to, tam se asi trefím, s drahou jsme to už nakousli přez rok a docela shoda.

K tomu nějaké dobré kafíčka, .. bude mňamka

Do baráku nový vysavač, pánvice - vím, je to na práci, ale když už to kupujeme skoro před Vánoci, tak to tam šoupnem..

Malé asi knihy, sama si o ně napsala a to potěší, je docela knihomol, a pár holčičích věcí, to pořeší panímáma.

Sobě ( jak jinak, že), letos vintážky, přijdou z lehké repase, už mám dokoupený řemen, tak uvidím.

A jinak rodinná shoda, žádné mega nákupy, ale hlavně klid a válečku, máme to přez rok nějak nabitý.

 

 

Tak určo ruční, právě to procházím. Nějaké doporučení? Docela v tom tápu.

U známých jsem zkoušel Hario mini a nebylo špatný..

Můžu doporučit Kyoceru, tu jsem měl a spokojenost. Kyocera je leader ve výrobě keramiky. Je otázkou jaké kameny v sobě mají ostatní výrobci...

 

Rosco- má dobré reference v zahraničí.

 

Na Pharos jsem narazil náhodou. Je to mlýnek s velmi robustní konstrukcí a super designem.

 

Z ručních mlýnků bych zvolil Kyoceru. Otázkou je jestli není lepší zvolit el. mlýnek, který umožňuje nastavení hrubosti a tuďíž více prostoru na hraní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kuwa chlapi,co mě to děláte,už tak si mám problém vybrat :-) Nějaké konkrétní odkazy a zkušenosti ?

 

Mám tak 2 roky Porlex. Mele určitě rychlejc než předchozí (možná nějakej od Bodum, už si přesně nemapatuju). Jediný co mě rozčiluje je, že tam není žádná možnost aretace kliky na mletí, tím pádem se to časem "vyžvatlá" a během mletí to třeba 2x vyklouzne :/ .. 

post-22217-0-19180400-1448527742_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžu doporučit Kyoceru, tu jsem měl a spokojenost. Kyocera je leader ve výrobě keramiky. Je otázkou jaké kameny v sobě mají ostatní výrobci...

 

Rosco- má dobré reference v zahraničí.

 

Na Pharos jsem narazil náhodou. Je to mlýnek s velmi robustní konstrukcí a super designem.

 

Z ručních mlýnků bych zvolil Kyoceru. Otázkou je jestli není lepší zvolit el. mlýnek, který umožňuje nastavení hrubosti a tuďíž více prostoru na hraní.

Málem bych zapoměl na Zassenhaus. To je taky špička. Určitě bych se podíval na typ Guatemala a Panama.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me by se libil jeden velky spolecny rodinny darek pod stromecek....treba dovolena na deset dni nekde v Karibiku...ale to jsou sestimistni cisla...

Heh....koukám, že mi někdo vyfoukl dárek pro dceru :)  10 dní v Karibiku...já už to pro ni mám nachystáno .... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...