Přejít na obsah

Identifikace kapesních hodinek a strojků


jm.nitro

Doporučené příspěvky

Vážení, rád bych požádal o konzultaci. Snažil jsem se dohledat tyto hodinky a zatím se mi zdá, že se jedná o Calibre 73 Lépine, dle katalogu ze 30. let o model č. 262. Celkový průměr 51,5, průměr strojku 42, tloušťka 10 mm. Střed zadního pláště, korunka a její kryt jsou z červenějšího zlata. 14 K. Dá se najít více? A trefil jsem se? :)

post-1104-0-15621300-1560783378_thumb.jpg

post-1104-0-34898000-1560783389_thumb.jpg

post-1104-0-65076100-1560783400_thumb.jpg

post-1104-0-88239900-1560783410_thumb.jpg

post-1104-0-76741200-1560783423_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 497
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Pravda je, že jsou dost zachovalý. Nemůžu ale nikde dohledat, jestli je to běžná produkce, nebo jestli jsou něčím zajímavý. Prostě ten příběh není úplný...  Můžu zkusit napsat do IWC, pokud jsou vstřícní?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Zdravím, moc bych vás poprosil při identifikaci hodinek, které jsem našel v pozůstalosti. Chybí jim bohužel "přední část" - nicméně rád bych se je pokusil renovovat. Na hodinkách jsem našel několik nápisů mimo jiné: galonne, avance a retard, metal, číslovku:0,800 etc a též sériové číslo. Poradí mi někdo co to je za hodinky, jaká může být jejich hodnota atd? Mnohokrát děkuji! VIKTOR

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, moc bych vás poprosil při identifikaci hodinek, které jsem našel v pozůstalosti. Chybí jim bohužel "přední část" - nicméně rád bych se je pokusil renovovat. Na hodinkách jsem našel několik nápisů mimo jiné: galonne, avance a retard, metal, číslovku:0,800 etc a též sériové číslo. Poradí mi někdo co to je za hodinky, jaká může být jejich hodnota atd? Mnohokrát děkuji! VIKTOR

post-68171-0-38066300-1563844547_thumb.jpeg

post-68171-0-90457400-1563844561_thumb.jpeg

post-68171-0-16805800-1563844606_thumb.jpeg

Upraveno uživatelem VikJav
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bezcenné stříbrné hodinky neznámého výrobce, nevalné kvality a v nepoužitelném stavu, vyrobené někdy začátkem minulého století.

Vrátit zpátky do šuplíku a zapomenout. :)

 

Něco podobného:

https://mb.nawcc.org/threads/galonne-pocket-watch.137703/

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Zdravím dobří lidé, 

 

takže měl bych dotaz. Projížděl jsem fora všude možně. Prostě mě zajímá, co za rodinný dědictví to tady mám - tříplášťový hodinky s leptáním.  

 

Viz fotky plus tady v tomhle odkazu jsou další fotky:  https://1drv.ms/u/s!AqnLDnk-uBtei6kNoMnVGJTTGx76Qg?e=8mLHMm

 

Dostal jsem tyhle hodinky od pratety. Josu v krabičce na který je firma

zlato-stříbro-hodiny

J.Martinek

PRAHA VII

Bělského 28

 

Podle Prahy VII je to někdy mezi 1923 a 1949, kdy a) existovala Praha VII B) se Dukelských hrdinů jmenovala Bělského silnice / třída. 

Bohužel na hodinkách není absolutně nic podle čeho bych moh hledat, kromě zcela tuctovýho názvu na zadní straně pouzdra. tzn. klasický:

 

REMONTOIR

Ancre Ligne Droite

spiral Breguet

15 rubis

 

Strojek je bez značek a dalších věcí, punc na korunce je k nepřečtení a na pouzdře jsou jenom vidět číslovky 6 a 7.

Na ciferníku taky žádnej nápis, jenom jsou tam rukou červeným inkoustem dopsaný arabský číslice pro 24h systém. 

 

Moje google-fu je normálně docela mocné, ale tady jsem fakt nepořídil. 

 

Tipoval bych nějaký 30 - 40tý léta, asi česká výroba, žádnej zázrak. Měli jsme "svoje lidi" u drah, takže to mohly bejt nějaký hodinky darem, nebo fasovaný od dráhy? 

Měl by něko odhad, ze kdy ty hodinky jsou a kdo je mohl vyrobit? Teda jestli je nevyrobil někdo přímo pro p. Martinka

 

Díky. 

 

 

 

post-68348-0-20462200-1567291727_thumb.jpg

post-68348-0-82522300-1567291740_thumb.jpg

post-68348-0-62055900-1567291750_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pan Martinek byl skoro jistě jen obchodník s uvedeným zbožím, co si značil krabičky svojí firmou. Jestli provozoval obchod v meziválečném období, tak ta krabka není původní, hodinky vypadají podstatně starší. Majitel si krabku mohl třeba dokoupit později, nebo se to prostě nějakým osudem nějak dostalo k sobě, třeba aby se hodinky neválely jen tak v kredenci a neošoupávalo zdobení.

Patrně jde o tzv. Systéme Hahn, populární typ strojku převzatý více výrobci (ukázka: https://auction.catawiki.com/kavels/11818563-syst-me-hahn-men-s-pocket-watch-late-19th-century ).

Já tipuju kolem roku 1900, spíš před, vypadají archaicky. A plášť není leptaný, je to zdobící technika nielo, mrkni na to na gůglu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super - díky za informace. 

Ta značka je záhada, ale fakt jsem nikde neobjevil nic identifikovatelnýho. A rozebírat je nechci. 

 

Jinak ještě zajímavost, nebo nevím nakolik, ale sklíčko mi přijde jako "plastový" prohnulo se mi, když jsme na to šahal. Je možný, že je vyměněný oproti původní verzi, nebo je to něco, co se vyskytovalo?

Hodinky bohužel nejdou - respektive, natáhnout jdou, ale nerozeběhnou se. Pokud přizvednu západku, tak se pružinka vytočí. Předpokládám, že je tam vevnitř něco zatuhlý, nebo zarezlý. Asi zainvestuju, a nechám je opravit. Je to pěkná rodinná památka, a doteď se o ně nikdo nestaral. Myslím, že ležely někde ve skříni tak od 50tých let. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Ahoj kluci, dostali se mi do ruky tyto hodinky a uvažuju o koupi pro tátu. Jen jsou bez značky, běží podle všeho hezky a nevím jestli má cenu je ta nějakou tu tisícovku kupovat.

Kdybych aspoň věděl cca desetiletí, výrobce a jestli to není fejk, moc mi to pomůže.

Foto zde : https://ibb.co/album/hbffLa

Díky moc a mějte hezkou neděli! :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kluci, dostali se mi do ruky tyto hodinky a uvažuju o koupi pro tátu. Jen jsou bez značky, běží podle všeho hezky a nevím jestli má cenu je ta nějakou tu tisícovku kupovat.

Kdybych aspoň věděl cca desetiletí, výrobce a jestli to není fejk, moc mi to pomůže.

Foto zde : https://ibb.co/album/hbffLa

Díky moc a mějte hezkou neděli! :))

 

Karlos Ti asi rekne vice, ale za me bych pohledal neco hezkeho ve stribre, kapesni nejsou moc drahe. Tady mi nesedi dial, strojek je uplne obyc, takze bych volil jinak. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...

Dobrý den. Jsem zlatník a tak trošku nadšenec do hodinek a krásné hodinářské práce. Dostali se ke mě hodinky za cenu zlata, jakou mají cenu mě v podstatě nezajímá, nemám v úmyslu se jich zbavit, mám spíše problém s identifikací a to je to o co bych vás rád poprosil. Není na nich totiž jediná značka, výrobce, dokonce ani na strojku, což mi je divné. Zvláště u tříplášťových hodinek ze zlata.

post-40632-0-91577600-1572290115_thumb.jpg

post-40632-0-57176800-1572290138_thumb.jpg

post-40632-0-18708900-1572290158_thumb.jpg

post-40632-0-08011600-1572290175_thumb.jpg

post-40632-0-74167000-1572290212_thumb.jpg

Upraveno uživatelem oolan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnešníma očima divné, my jsme značkama posedlí, tehdejšíma normální. Fakt to bylo běžné. Bez podpisu je to anonym.

Ale netřeba litovat. I kdyby se výrobce znal, stejně by to byla bezvýznamná informace. Jen jakési nic neříkající jméno fabriky, neznámé a dávno zapomenuté.

Kochat se hezkýma hodinkama jde i bez toho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...