Přejít na obsah

Identifikace kapesních hodinek a strojků


jm.nitro

Doporučené příspěvky

Pokud se nepodaří najít jinou čitelnou značku,tak jediné co je jisté /podle Tebe/ je,že jsou to 14kt. zlaté hodinky.

Můžu se zeptat na strojovnu? Stejný stroj je ve spoustě hodinek a i mladších. Našel jsem ho i v hodinkách údajně vyrobených v Čechách. Kdo je výrobce atd.

 

Odesláno z mého LG-D802 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 497
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tento typ strojků vyrábělo několik firem /i třeba známých/ jako svůj lowend a prodávalo hodinářům kteří jej zasadili do nějakého pouzdra a pokud nejsou značeny  /což se dříve nějak neřešilo/,tak se výrobce ani nezjistí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Našel jsem tam jediný punc, ale nejde vidět co na něm je . Fotil jsem to na poslední fotce, ale mobil mi to taky nevyfotí. Žádné jiné znaky tam nevidím. V hodinkách se vůbec nevyznám.

Jsou ze 14K zlata, 20 gr váha, 3cm průměr

Kuci, sice je to OT, ale pri prohlizeni puncu si dejte pozor na zamenu cisla 5 s pismenem S !

Nevim jak u kapsacu, ale u prstenu jsem se s tim uz setkal.

Toz ja jenom tak. At se nespalite. ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie len zamena 5 s S, ale aj 8 s pismenom B...

Volnym okom to vyzera ako 585, pod lupou SBS...uz som sa s tym stretol viac krat,

ale tiez na sperkoch.

Přijde mi hlavně zrůdnost,že chce někdo poradit a dá sem tak blbé fotky bez detailů a navíc focené mobilem.

 

Navíc to co zmiňuješ je myslím specialita novodobých šperků z Balkánu.

V době kdy byly vyrobeny tyto hodinky by si to nikdo nemohl dovolit. To až nyní v této zákony posvěcené a zákony zdeformované době.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

To je těžké, musíš prostě pátrat, hledat, číst, věnovat se tomu. Žádné konkrétní knihy ani internetové stránky na toto téma bohužel nejsou, informace jsou roztříštěné a dávat je dohromady je pracné a trvá hodně dlouho. Pokud tě takovéto hodinky zaujaly a zajímají nějak víc než jen jakou mají teď zrovna cenu, tak je to jako s každým jiným oborem - když do něj chce člověk trochu proniknout, tak se musí hodně snažit a obětovat tomu vlastní čas a úsilí. A platí přímá úměra, čím víc se člověk snaží, tím víc získá. Žádná zkratka do cíle bohužel neexistuje.

Hodně se toho dá najít už i tady, za ta léta tady lidé, které hodinky baví, nashromáždili obrovské množství cenných informací. Jestli máš zájem, trochu do toho zabředni. A když pak budeš mít zájem i dál, rádi si tady s tebou o hodinkách popovídáme.

 

Ed: Já osobně si myslím, že kdo má doopravdy zájem, ten nemá s hledáním informací žádný problém. Prostě se tomu věnuje, protože sám chce.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Dneska jsme u tchánů vyklízeli dům po prarodičích a našli jsme tyto kapesní hodinky.post-17216-0-57551400-1456002110_thumb.jpg

Jsou v ochranem pouzdre, které vypadá na ocel.

post-17216-0-37543100-1456002125_thumb.jpg

Mají pěkně zachovalý cifernik s mírně plastickými pruhy (něco jako ženevské), drobné plastické minutove indexy s 24h číslováním. Na ciferníku je drobným. Písmem napsáno pravděpodobně Chronometr Germinal, ale jde to dost blbě přečíst.

post-17216-0-47007700-1456002152_thumb.jpg

Praděda je dostal ve 30tych letech od Františka Schwarznberga, proto je na zadní straně erb s FS.

post-17216-0-50326700-1456002191_thumb.jpg

Strojek je Germinal 15 jewels, 3 adj. A je zdobených giloširovanim. Ani nevím jak dlouho byly v krabici ale po natazeni šlapou. Uvidím jakou budou mít rezervu.

post-17216-0-47696200-1456002652_thumb.jpg

 

Nevite někdo něco víc o firmě (hodinkach) Germinal? Na netu jsem název Germinal nasel často ve spojeni s Minervou. To že mají v nazvu chronometr u kapesních hodinek znamená ze splňují COSC? Budu rád za každý příspěvek. Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela hezké hodinky. A zachovalé. Ten nápis chronometre, ten podle mě původně znamenal označení kvalitních hodinek s mimořádně přesným strojkem, jenže časem to označení zdegenerovalo a význam ztratilo. Nehledej v tom nic. Výrobci, hlavně dnes, prostě využijí úplně všechno, jen aby prodali.

Tady si můžeš polistovat databází majitelů značek.

http://www.mikrolisk.de/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...