Přejít na obsah

Identifikace kapesních hodinek a strojků


jm.nitro

Doporučené příspěvky

A kdo ví jak vypadá vlásek a čepy setrvačky když ta korekční ručka a kricí destička jsou v nestandartní poloze. Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 497
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Napriklad na Mikrolisk.de sa o tejto znacke da dozvediet nasledovne :

Test   R. Lapanouse SA JosephLapanouse Rego Watch Uhren, Uhrenteile; Hölstein und Bubendorf, Schweiz; registriert am 21.7.1928

 

Myslim, ze to je asi aj vsetko co sa o nej dnes este da zistit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

ahoj, našel jsem staré natahovací kapesní hodinky, je to docela pěkný kousek - funkčnost jsem raději nezkoušel, dříve bych je dal někam vyčistit a zkontrolovat strojek (jakou máte zkušenost s běžnými hodináři - zvládne to, nebo mi je úplně dojebe?), ale chtěl bych vědět, co si o nich myslíte - na netu jsem podobných našel spoustu, ale žádné neměly tak pěkný strojek, také jediné označení, které na nich je, je ten nápis PATENT. Zde jsou fotky:

 

https://goo.gl/photos/oGMK8XALapsuuvt99

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den, přátelé.

Dnes jsem se ptal již několika lidiček, kteří se v časoměrných strojích docela vyznají, zda neví něco o firmě názvu Supra... a další dvě nebo tři písmena, která vyráběla kapesní hodinky.

S dotazem si nevěděl rady ani pan Google, ale ani ten neví leckdy vše na téma. Jí jsem se mimo jiné dozvěděl, že hodinky této, zatím  mi neznámé firmy, byly zakoupeny

někdy ve třicátých letech minulého století. Prosím, potvrďte mi nebo vyvraťte, že taková firma existovala a prodávala kapesní hodinky. Děkuji, Denny 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Denny - byly ebauche - tj. krabice strojků, kterou někdo zapouzdřil, případně dozdobil. Já mám hodinky Vozdecký Brno (jeho děti se jmenují Hanák).

Když neví strejda google, tak bez fotky strojku Ti to nikdo neřekne - nevyvrátí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

verxes - hodinář, který se zaměřuje na současnou produkci do toho nepoleze. Sice jsou to "obyčejné" klíčovky, které někdo prořezal a vyryl jelínka, ale i tak můžou být problémy (ulomený čep, vůle na ložiscích, pružina, nebo poškozené kameny - i když jich tam moc není). Je tady vlákno nazvané "Pomoc s opravami hodinek", to je práce pro nadšence ... a i kdyby se jednalo jenom o rozebrání a složení, je to práce na jeden dloouhý večer.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...

Zdravím!

Máme doma tyto dvouplášťové, stříbrné, kapesní hodinky. Zajímalo by mě, z jakého jsou roku. Tuším, že by měly být předprovoválečné. Popřípadě i cena.

 

Číslo na vnitří straně pláště: 747517Y

název na ciferníku: Interne national watch

výrobce: Ancre prazision

 

post-51461-0-90372200-1484053423_thumb.jpg

 

 

post-51461-0-47255300-1484053424_thumb.jpg

 

 

post-51461-0-03165200-1484053425_thumb.jpg

Upraveno uživatelem ancre
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ancre praezision neni vyrobce, ale typ pouzteho kroku. Interne National watch me prijde jako nejaka firma snazici se prihrat polivku na International watch Company. Otevri to, at je videt stroj, ale podle me bude totalne bez znaceni. Cena - zkus aukro, muj odhad par stovek. Muj odhad stari je velmi orientacne 110 let 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Zdravím všechny hodináře. Stala se taková věc. Z dědictví jsem se stal majitelem asi 20 kapesních hodinek. Polovina byla ruských, které jsem již identifikoval. Dále nějaké ty omegy což se dá dohledat, ale zbyly mi tu jedny. Tipuji, že jsou ve velmi špatném stavu, protože chybí ciferník. Bohužel hodinky nemají žádnou značku a chtěl bych Vás poprosit o pomoc s identifikací. Díky

 

http://tommy33.rajce.idnes.cz/Hodinky/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

    Dobry Den,Prosím o pomoc při vyhledání alespoň nějakých informací o těchto kapesních hodinkách značky AYAR ,bouzel ani zde na forum sem nic nenašel ani na google nic.Hodinky sem zdědil po Otci. Cena mě nezajima jen by mě zajimalo rok vyroby a historie značky.Předem děkuji za pomoc.  

post-53582-0-15560600-1487600959_thumb.jpg

post-53582-0-87894900-1487600967_thumb.jpg

post-53582-0-54569800-1487600975_thumb.jpg

post-53582-0-40424500-1487600984_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je jediné, jak jsem mohl pomoct. Dál už je to nejspíš jen na tobě a na googlu. Některé značky byly jen obchodní a často k nim žádné internetové informace nejsou.

No a rok výroby zjistit nepůjde, dá se jen velmi hrubě odhadnout - nepřímo porovnáváním se známými hodinkymi stejného stylu, zase třeba pomocí googlu.

No a tak se většinou nakonec dojde k závěru, že tyhle informace vlastně až tak důležité nejsou :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...