Přejít na obsah

Identifikace kapesních hodinek a strojků


jm.nitro

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 505
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

To spíš vypadá, že je už dělané. A neí původní. Ale podle mne, je to tak jak to je . Taky jsem špatných natahovacích kol, s ulámanými zuby, už pár ručně opravoval a vyráběl. Vypadaly pak i podobně . Když není po ruce originál, což se stává často, improvizace je prostě jediná možnost zprovoznění stroje.   Jirka 

Upraveno uživatelem Jiří9
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahoj!

 

Dostaly se mi do ruky tyto kapesní hodinky. Otec mi je věnoval jako rodinnou památku. Na ciferníku ale chybí značka, nikde není ani seriové číslo, prosím tedy a pomoc s identifikací. Jsou plně fuknční. Díky, Michal

 

 

post-48862-0-01107900-1500733618_thumb.jpg

post-48862-0-84897600-1500733632_thumb.jpg

post-48862-0-00775200-1500733644_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ, pánové, děkuji za shlédnutí, máte pravdu, sklíčko fuč, event. značka, i ty ručky...Historie se už asi nedopátrám, někdo na nich zapracoval. Co mě hřeje je to, že strojek pracuje jako nový, nepředchází se, ani neopoždují. Budu je brát jako pokračování rodinné tradice. M

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Supera mohlo být:

Supera   Paul Seefeld Uhrwerke, Gehäuse, Zifferblätter; La Chaux-de-Fonds, Schweiz; Annemasse, Frankreich; registriert am 31.7.1924

Supera   Kenel & Courvoisier Uhrwerke, Gehäuse, Zifferblätter; Porrentruy, Schweiz; registriert am 1.6.1906

Supera   André Jancovici Annemasse, Frankreich; registriert am 16.10.1964

Supera   Gary Scott Commodities Corp. Kleinuhren; New York, USA; registriert am 1.8.1952

Supera Watch   Paul Seefeld Uhrwerke, Gehäuse, Zifferblätter; La Chaux-de-Fonds, Schweiz; registriert am 25.6.1935
       

s ohledem na data registrací 3. a 4. možnost nedávají smysl.

Upraveno uživatelem orol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...