Přejít na obsah

Identifikace kapesních hodinek a strojků


jm.nitro

Doporučené příspěvky

Dnešníma očima divné, my jsme značkama posedlí, tehdejšíma normální. Fakt to bylo běžné. Bez podpisu je to anonym.

Ale netřeba litovat. I kdyby se výrobce znal, stejně by to byla bezvýznamná informace. Jen jakési nic neříkající jméno fabriky, neznámé a dávno zapomenuté.

Kochat se hezkýma hodinkama jde i bez toho.

Ano, ale chtěl jsem se o nich něco dozvědět. Prostě rád vím co mám, už tak nějak pro svoje uspokojení a třeba i jednou budu vědět co dávám dětem, až na to přijde čas. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 506
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jo, chápu, ale tady u těch se to zjistit asi nepodaří. Jednak je to dost často vídaný styl strojku, takže to klidně mohlo vyrábět vícero výrobců, a pak taky je možné, a dost pravděpodobné, že plášť a strojek vyrobili různí výrobci jako dodavatelé dílů (proto žádné značení) a skládal to a podával někdo další.

 

Tady je databáze některých strojků: http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&0&2uswk

Tady některých výrobců a značek: http://www.mikrolisk.de/

A pro začátek třeba dost podobný strojek: https://welwynwatchparts.co.uk/products/early-fontainemelon-pocket-watch-movement-gilt-working

Pátrej a bádej. A kdyby ses prokousal k něčemu užitečnému, poděl se s námi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Parádní hoďky :)

Ten strojek je dost starý - myslím kontrukčně. Odhadoval bych to na přelem století.

Ještě by byla zajímavá detailní fotka  kroku - zejména kotvy.

 

Teď koukám na fotky hodinek ze strany číselníku a vidím páčku na řízení.

Tak budou ještě starší. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Parádní hoďky :)

Ten strojek je dost starý - myslím kontrukčně. Odhadoval bych to na přelem století.

Ještě by byla zajímavá detailní fotka  kroku - zejména kotvy.

 

Teď koukám na fotky hodinek ze strany číselníku a vidím páčku na řízení.

Tak budou ještě starší. 

 

Snad foto napoví. A ano, seřizování se provádí po překlopení, páčky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Parádní hoďky :)

Ten strojek je dost starý - myslím kontrukčně. Odhadoval bych to na přelem století.

Ještě by byla zajímavá detailní fotka  kroku - zejména kotvy.

 

Teď koukám na fotky hodinek ze strany číselníku a vidím páčku na řízení.

Tak budou ještě starší. 

 

Snad foto napoví. A ano, seřizování se provádí po překlopení, páčky...

post-40632-0-73188800-1572340200_thumb.jpg

post-40632-0-14853500-1572340219_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po 2 týdnech...
  • po měsíci...

Zdravím...mám dotaz na kapesni hodinky Alpina..mám pár kusů, ale zajímá mě z kterého období asi jsou..bohužel jsem nenašel žádnou stránku na které by to bylo ...pokud někdo víte budu rád za info.

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejspíš ani žádná taková stránka neexistuje. Ale takový souhrn můžeš vytvořit sám, iinformací je na googlu hromada, stačí je jen posbírat. Vyhledej kdy značka vznikla, jaké typy strojků vyráběli, najdi si obrázky hodinek... U obrázků občas najdeš i odhad období výroby... Porovnávej a určuj... Postupně se naučíš vidět v hodinkách rozdíly, zjistíš jak šel vývoj i móda, a pak už to bude hračka.

A když pak vytvoříš nějaký stručný přehled a dáš ho sem, bude to super pomoc pro další majitele.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano mikrolisk znám ale nic..něco by se možná dalo zjistit...zkusím se podivat na podobné dle obrazků a u značky alpina se dost měnilo logo...je možné, že by se přibližná datace dala řídit I dle toho..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nějaké informace můžou být i na stránce výrobce, přibližné datace se určitě najdou u obrázků z různých zahraničních inzercí, no a určitým vodítkem může být i vnější podobnost hodinek s hodinkami jiných značek, u kterých je datace známá (třeba Omega), design hodinek se vyvíjel a výrobci se snažili držet krok s aktuálními trendy.

A všechno to smíchej dohromady a je to :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, rád bych poprosil o radu ohledně kapesních hodinek značky TAGRA, nic jsem totiž o nich nenašel. Pouze o značce TEGRA. Chtěl bych vědět jejich hodnotu a jestli se vyplatí do nich investovat, protože chybí ručička a kdo ví co by ještě potřebovali... Děkuji za rady

 

post-69337-0-14063800-1581512698_thumb.jpg

post-69337-0-65105100-1581512709_thumb.jpg

post-69337-0-01960200-1581512923_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Co by za to mnoho majitelů kapesních hodinek dalo, kdyby taky měli na ciferníku napsaného výrobce.

Žádný poklady nemáš, takže jde o to, jestli tě hodinky zajímají. Jestli jo, stačí trochu podráždit googla a něco málo bys určitě našel.

A jestli ne, nech to plavat.

 

Já bych doporučil hodinky někam uklidit a v klidu na ně zapomenout. Není ten správný čas.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

S dovolením se přidám s prosbou o identifikaci těchto tří kapesních hodinek. Jsou kamaráda, který je našel při stěhování a rád by věděl, o jaké jde hodinky a jestli má smysl je nabídnout k prodeji, protože k nim nemá osobní vztah, popř. jsou bezcenné. Nevím, jestli si tu někdo troufne odhadnout cenu, vím jen že ty bez ručiček, co nemají označení a mají na víčkách rytiny jezdce a jezdkyně, nejdou, zatímco Tegry a Omegy jdou, jinak nevím o stavu nic. Když tak mi můžete poslat SZ, děkuji.  

DSC_3044.jpg

DSC_3045.jpg

DSC_3046.jpg

DSC_3049.jpg

DSC_3050.jpg

DSC_3051.jpg

DSC_3052.jpg

DSC_3053.jpg

DSC_3054.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...