Přejít na obsah

Identifikace kapesních hodinek a strojků


jm.nitro

Doporučené příspěvky

Dobrý den, rád bych zjistil nějaké informace o těchto kapesních hodinkách, hodinky byli nalezeny schované v našem domě, který rodina dostala po odsunu sudetských Němců. V hodinkách je třikrát vyraženo číslo 2535, tak by mě zajímal jeho význam. Děkuji za jakoukoliv odpověď. Jinak hodinky běží skvěle, na natažení vydrží den a půl.IMG_0059.thumb.jpeg.a05dc8cb726ef73719b8246408d67337.jpegIMG_0055.thumb.jpeg.6d095a4716d1d5943d8fc35dafba3858.jpegIMG_0051.thumb.jpeg.27daaefe4235b34a3f19d03decf40755.jpegIMG_0054.thumb.jpeg.1b5e00f0b9eda4932bccb7d744e0bb18.jpegIMG_0057.thumb.jpeg.29652a3770b3190bb733548eee3231a8.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 497
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 2 týdnech...
  • po 3 týdnech...

Tyto kapesní hodinky patřily pradědovi. Jejich stav není dobrý. Plášť je sice stříbrný, ale místy pomačkaný. Sklo ciferníku chybí, ciferník je poškozený a ručičky jsou volné. Vteřinová asi není původní, protože není modřená. Vlásek je snad jen slepený.

Plášť je podle značky od S. Jeanrenaud, La Chaux-de-Fonds, Švýcarsko. Ciferník asi též. 

Strojek mi přijde (průměr cca. 42,8 mm), že vychází z nebo je kopií Eterna 19''' H6.2. Prosím o posouzení, jestli už nemám vlčí mlhu. Na strojku jsem nikde nenašel žádné značení. 

Pokud jsem bádal správně, tak jsou tak 110 let staré.

A teď proč píši. Nenašel by se zde Mistr, který by jim alespoň částečně vrátil zašlý lesk? Tj. hlavně by šlo o servis strojku, nasazení / oprava ručiček a nové sklo? 

20210323_083439.jpg

20210323_083449.jpg

20210323_084032.jpg

20210323_083658.jpg

20210323_083730.jpg

Screenshot_20210323-141002_Chrome.jpg

Upraveno uživatelem Ruda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po měsíci...

Víš, jsi na hodinkovém foru. 

Kdyby jsi byl na foru o autech, tak by asi také každý chtěl logicky vidět motor. Tedy bychom i tady čekali, že nám vyfotíš stroj.

Jinak s tím názvem hodinek atd. Google znáš ? 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
před 6 hodinami, Tomáš Novák napsal:

Zdravím,

mohl by prosím někdo poradit, co je to za hodinky a jakou by mohly mít cenu? Popřípadě jestli má cenu, nechat si je opravit?

Vevnitř hodinek je psáno "Cylindre 10 rubis" pod tím je "No 33230".
 
Mají 14 karátů nebo aspoň je to na nich vevnitř napsáno.

Předem děkuji moc za odpověď
 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

Jenom ještě doplňuji info: Kompletní průměr i s háčkem mají 50 mm. Bez něj, jako že samotné hodinky mají 35 mm. Váží 31g. Neumím nebo mi nejde otevřít prostřední plášť, takže se ke strojku asi nedostanu. Vůbec se v hodinkách nevyznám..
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Tomáš Novák napsal:

Jenom ještě doplňuji info: Kompletní průměr i s háčkem mají 50 mm. Bez něj, jako že samotné hodinky mají 35 mm. Váží 31g. Neumím nebo mi nejde otevřít prostřední plášť, takže se ke strojku asi nedostanu. Vůbec se v hodinkách nevyznám..
 

Kdyby náhodou někdo věděl nebo objevil příspěvek, tak ještě přidám poslední info. Už jsem se do nich dostal, ale asi na tom stejně není nic zajímavého.. 

9.jpg

10.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemám rád, takové soudy,kdy někdo řekne,že hodinky mají cenu zlata, dotyčný pak strojek zahodí a zlato dá do výkupu.Neni to škoda ? Někomu můžou dělat radost i v krásném původním stavu.A to je pak radost k nezaplacení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Lucky Lucaso napsal:

Ahoj. Muj laicky pohled na vec je takovy, ze hodinky budou mit hodnotu vahy zlata. Pak taky zalezi jestli jsou po nekom z rodiny. To hraje roli samozrejme i citova hodnota. Jinak to zadny poklad neni a zavratne sumy necekej....

Ahoj, hodinky jsou právě po babičce, tak mě zajímala nějaká starožitná hodnota, jestli má cenu je nechat opravit. No nejspíš je někam uložím pro další generace. Díky moc za odpověď 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Tomáš Novák napsal:

Ahoj, hodinky jsou právě po babičce, tak mě zajímala nějaká starožitná hodnota, jestli má cenu je nechat opravit. No nejspíš je někam uložím pro další generace. Díky moc za odpověď 

Nech je opravit. Pak uvidíš. Za sebe musím říci, že připnout řetízek do knoflíkové dírky a zasunout hodinky po dědovi do kapsy u košile je fakt radost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 8. 2021 v 14:09, Lucky Lucaso napsal:

Ahoj. Muj laicky pohled na vec je takovy, ze hodinky budou mit hodnotu vahy zlata. Pak taky zalezi jestli jsou po nekom z rodiny. To hraje roli samozrejme i citova hodnota. Jinak to zadny poklad neni a zavratne sumy necekej....

Píšeš blbosti.

Ty hodinky mají svoji cenu jako komplet a navíc vysokou morální hodnotu. Tvoje odpověď je jako z Novinek a ne od člověka, který se pohybuje na hodinkovém foru. Kolik lidí tady asi má z rodiny poděděné, zlaté kapesní hodinky ?

 

Za mne jistě nechat opravit a na 100% se nezabývat cenou zlata, ale hodinkám nechat vdechnout nový život u hodináře

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, long napsal:

Píšeš blbosti.

Ty hodinky mají svoji cenu jako komplet a navíc vysokou morální hodnotu. Tvoje odpověď je jako z Novinek a ne od člověka, který se pohybuje na hodinkovém foru. Kolik lidí tady asi má z rodiny poděděné, zlaté kapesní hodinky ?

 

Za mne jistě nechat opravit a na 100% se nezabývat cenou zlata, ale hodinkám nechat vdechnout nový život u hodináře

No, rozcilujete se tu na me hezky. Ale ja prece nepsal, ze ma dat zlato do vykupu a strojek zahodit. On se ptal jakou maji hodnotu (financni). Tak jakou maji teda hodnotu jako celek? 10,20,50 tisic? Zaplati mu to hypoteku? To asi tezko. Proto jsem psal at zadnej zazrak neceka. A to, ze jsou po babicce z nej vylezlo az po me odpovedi. Opakuji, az po ME odpovedi. Proto jsem taky psal,ze zalezi jestli jsou po nekom z rodiny. 

Ja mu narozdil od Vas panove alespon odpovedel. 

A ne kazdej ma k takovym vecem vztah, i kdyz jsou podedeny. A kdyz jsi v tisni a potrebujes penize, tak jdou u vetsiny lidi city stranou.

Ja bych je samozrejme taky nechal opravit a schoval, tak jako jsem to udelal se vsema ostatnima hodinkama co jsem zdedil. 

Ale kazdej to mame jinak. 

A co se Novinek tyce. Tam jsem nikdy nic nepsal, nemam to zapotrebi....a dal radsi nic uz....

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodnota a cena jsou dvě odlišné věci ........ „Lidé dnes znají cenu všeho, ale hodnotu ničeho.“  /OW/.

Mirek /LONG/ chtěl říct,že nepřímo nabádáš k rozebrání hodinek na zlato,když napíšeš,že mají cenu zlata.



 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Ahoj, známá získala z pozůstalosti hodinky viz foto. Do strojku se mi dívat nechtělo, dokázali byste identifikovat tyto hodinky, případně odhadnout cenu? Známá řeší, jestli se ji spíše vyplatí odnést to na prodej ke zlatníkovi nebo do antikvariátu, ale mě osobně zajímá i značka. Díky za pomoc
c94f6f4a55f4130e60da4a56e8019977.jpg
f9bff2ce29d9a51a904ec29e74a8e52e.jpg
388f794716aa50d75c40abf53f8011aa.jpg
b634314bd09b1cc6a6df9de6420cf4fc.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...