Přejít na obsah

Identifikace kapesních hodinek a strojků


jm.nitro

Doporučené příspěvky

Dobrý den vážený členové, prosím věděli byste určit tento běžný stroj?

Nedokážu přečíst číslo,, kalibru '' je tam ?8T217P otazník je číslo, které nedokážu přečíst.

Prosím zkuste mi stroj určit.

Zkoušel jsem stroj datovat podle s.n, nevím jestli správně, vychází to na rok 1935?

Kolik má kamenů ? 

Děkuji Vám.

 

IMG_20220404_173246.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 506
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

U takto značených Omega strojků je to první číslo průměr základny v mm.
Změř to a budeš vědět ;)
Já ten strojek teda nedohledal, tak  by mne to celkem zajímalo.
Kamenů ma aspoň 16, ale spíš to bude 17.

Takhle od pohledu to vypadá na menší hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsi to nikde nenašel, tak to podle mě spíš znamená, že to běžné a masově vyráběné zřejmě nebude ... a tenhle typ mikroregulace u kapesních hodinek Omega běžný rozhodně není (ani Dr. Roland Ranfft (ranftt.de) to ve své databázi nemá).
 
Navíc, jestli je ciferník a pouzdro ve stejně skvělém, netknutém stavu jako strojek, tak tě toho zklamání někdo určitě rád zbaví (včetně mě ... 😉)

Upraveno uživatelem mato57
typo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 4. 2022 v 17:41, watchkrist20 napsal:

Dobrý den vážený členové, prosím věděli byste určit tento běžný stroj?

Nedokážu přečíst číslo,, kalibru '' je tam ?8T217P otazník je číslo, které nedokážu přečíst.

Prosím zkuste mi stroj určit.

Zkoušel jsem stroj datovat podle s.n, nevím jestli správně, vychází to na rok 1935?

Kolik má kamenů ? 

Děkuji Vám.

 

IMG_20220404_173246.jpg

Pecka hodinky a večer budu hledat, jestli mám někde tenhle stroj a s takovou regulací

Kamenů by mělo být 17 jestli se nepletu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Všechny vás zdravím,

 

potřeboval bych prosím pomoci s identifikací cibulí po pradědovi. Rodinná legenda praví, že je koupil ve Vídni cca 1920 už jako použité. Jsou funkční, jdou s přesností tak -30 sec/den. Rozejdou se až po plném natažení a pak jdou určitě  min. 36 hod. Díky

Resizer_16521866210171.jpeg

Resizer_16521866313813.jpeg

Resizer_16521866389405.jpeg

Resizer_16521866486777.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Podle mne  budou  starší. Tak  rok 1900.  Stroj  ..   ten  vypadá  na  Svis. ale kupovali  se  i  jednotlivé součástky  a  skládalo  se  to  všude  možně. Podle  punců by  se  dalo  zjistit  kde  bylo  vyrobeno pouzdro  .  Mohou  to  být  opravdu  jeptišky  nebo  biřmováky  . Kmotr  dával  k  biřmováni  .   Víc  toho  z  fota  nelze  .  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po měsíci...

Zdravim mistni znalce a obracim se na vas s prosbou o radu ohledne tohoto strojku. Setkal jste se uz nekdo s takhle zdobenym/barevnym ozubenym kolem? Jedno je cele hnede a druhe modre. Znaceny nijak neni, je osazeny ve stribrnem pouzdre. Cifr je Silvana, ale asi neni puvodni jelikoz jsem nasel stejny Silvany ale s uplne jinym strojkem a pouzdrem.  Ty moje kapsace budou asi skladacka. IMG_20220902_191259.thumb.jpg.471bb3193ae512955ad5da164aa09f0c.jpgJo a co tem symbol v trojuhelniku? To je nejaky punc? Diky za jakekoli postrehy. 

IMG_20220902_193319.jpg

IMG_20220902_193248.jpg

IMG_20220902_193210.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že by si někdo pohlál s fixem? A nebo spíš to někdo popustil na modro a hnědo a modré kolo obrousil, tohle není normální a podle upevňovacích šroubů stroje, které jsou narezlé si s tím někdo tepelně pohrál,  odstranil rez a pak to tepelně obarvil.  

Upraveno uživatelem Jiří9
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim ,

najdi si zde na foru heslo Lidove druzstvo hodinaru ,snazil jsem se k tomu napsat nejake info .

V podstate se jedna o hodinky ,ktere byly zreqvirovany na valecne potreby-plaste z barevnych kovu sly do smelcu .

Zbyle strojky ,a ze jich bylo ,v LDH znovu rucne zapouzdrovaly ,vetsinou do hliniku .Tedy v hodinkach LDH je v kazdem kusu jiny strojek .

Vsechny puvodni strojky jsou tedy predvalecne ,LDH to jsou leta 50 ta .

doo

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 9. 2022 v 21:01, Lucky Lucaso napsal:

Ono se to blbe foti, ale fix to urcite neni. 

IMG_20220904_205938.jpg

IMG_20220904_205907.jpg

Jeste dopnim, ze ja si s tim nehral a ty hodinky byli pres 30let v krabici po mym dedovi. A ten si s tim taky urcite nehral, nekde je takhle koupil buh vi kdy v Rakousku kde bydlel. 

A mozna se blbe zeptam, ale da se ten strojek nejak od pohledu urcit? Jako ze to je bezna seriovka ktera se davala tam a tam? Neco jako kdyz koukne automechanik na motor  a pozna 1,9tdi ktery se strkalo vsude mozne. Jestli mi jako rozumite 🙂

Me se ten strojek libi a asi to nebude uplnej ausus,nebo? Proc by ho jinak nekdo cpal do komplet stribra kdyby stal za prd? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar ,

logo Alpiny se v prubehu casu menilo a tohle odpovida polovine 30-tych let .

Strojek vypada opravdu starsi ,pro ID je treba udat prumer strojku ,coz hledani znacne ulehci .

Vyrobce strojky znaci na strane pod cifernikem .Tedy muze byt strojek znacen i dvakrat ,napr. FHF a na viditelne strane

DOXA .

Strojek neni znacen SWISS MADE ,to odpovida Alpine Union -tedy spojeni ,svaz hodinaru .Strojky Alpina jsou socasne

identicke s kalibry jinych znacek jako Cyma ,FHF ,Junghans ,Moeris aj.

Ja jsem zatim nasel poze podobnost se znackou Havila a to zas odporuje Alpine .

Zmer prumer v mm a to podel 2,25 a vyjde ti kalibr v čárkách (ligne=1/12 palce) ,napr 16''',17''' ap. a tim se hledani znacne zuzi .

D.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...