Přejít na obsah

Identifikace kapesních hodinek a strojků


jm.nitro

Doporučené příspěvky

před 13 hodinami, bohus76 napsal:

Takže klíčovky, bez značky strojku či jiných značek těžko určitelné,rok může být klidně někde 1900  plus mínus 

A nevíš proč na strojku není žádná značka? To znamená, že to byla malovýroba? Jediné číslo co jsem našel je na dynku (24558) a na dynku je také nápis Cylindre 6 rubis. Ale když to zadám do googlu tak mi to vyhodí podobné hodinky, ale s úplně jiným strojkem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 506
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Strojek klidně mohl být vyroben nějakou firmou ( i známější) ,ale bez značek a to je ta identifikace skoro nemožná . A 6 rubis je počet uložení otočných části uložených v kamenech,tedy v rubínech. Je to vlastně takové malé ložisko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, bohus76 napsal:

Strojek klidně mohl být vyroben nějakou firmou ( i známější) ,ale bez značek a to je ta identifikace skoro nemožná . A 6 rubis je počet uložení otočných části uložených v kamenech,tedy v rubínech. Je to vlastně takové malé ložisko.

6 rubis je tedy to stejný jako u náramkových hodinek 6 jewels? A co mě ještě překvapilo, že ten strojek vypadá dost zdobně oproti jiným strojkům kapesních hodinek. Myslíš, že se jedná o něco vzácnějšího?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem odborník na datování, klidně ten předpoklad do roku 1900 může být správný. Strojek je sice zdobený,ale žádná echt rarita to není, prodej ti nic moc nepřinese, je to spíš pro potěchu oka. Jak píše orol zkus lépe vyfotit veškeré značky .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To zdobení můstků bych viděl spíš na lidovou tvořivost, než práci mistra. Váhu bych tomu nepřisuzoval.
Vyznačena 0.800 se bude vztahovat k ryzosti stříbra, použitého na pouzdro.
Už jenom vyřešit (asi) puncovní značku. Ta "kačenka" mi moc neříká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...