Přejít na obsah

Identifikace kapesních hodinek a strojků


jm.nitro

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 506
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 3 týdnech...

Mohu poprosit o bližší identifikaci starých hodinek? Omlouvám se za fotky, fotil jsem je dnes ráno mobilem přes lupu, později udělám lepší, ale snad to zatím stačí. Hodinky jsem koupil včera, prostě jsem je musel mít, moc se mi líbily. Na vnitřní ploše strojku vidím nápis "V. Sandoz" (prodejce to identifikoval jako J.Sandoz). Na ciferníku i horní ploše strojku je nejspíš nápis "Toreau á Ancenis", i když prvním ozdobným písmenem si nejsem jistý. Na vnitřní straně dýnka jsou neuspořádaná, sotva viditelná čísla, možná i nápisy. Majitel tvrdí, že se jedná o švýcarské hodinky z 19. století, výrobce je prý V(J). Sandoz, Toreau á Ancenis je prodejce, ukazoval mi více strojků, kde označení výrobce je menší a víc skryté než označení prodejce, prý se to tak tehdy dělalo. Čísla na vnitřní straně dýnka považuje prodejce za "poznámky" hodináře, který dělal servis. Ani nevím, z čeho je vyrobeno pouzdro - magnet nepřitahuje, napadlo mne stříbro, ale nevidím punc. Sklíčko je opravdu sklo, tehdy ani nic jiného nebylo, je dost klenuté, s vysokým lemem a hranou mezi tím, uprostřed je zvenku prohlubeň připomínající trochu lupu. Podle prodejce je sklo nejspíš foukané a uprostřed je vybroušená plocha po odlomení toho otřepu nebo jak se tomu sklářsky říká. Strojek vypadá jako mosazný, s některými ocelovými díly. Ciferník mi přijde jako keramika, možná porcelán, na pozici 4 je část odlouplá a pod tím je stále bílá plocha. Daly by se hodinky blíže identifikovat? Zajímal by mne jak výrobce a informace o něm, prodejce, konkrétnější údaj o stáří, jak byly takové hodinky tehdy drahé a kdo si je mohl dovolit atd., prostě co vás napadne. Moc děkuji.

IMG_20201201_061235~01~01.jpg

IMG_20201201_061800~01.jpg

IMG_20201201_062150~01.jpg

IMG_20201201_062233~01.jpg

IMG_20201201_062255~01.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Kuci, jen pro info.... A ze zajímavosti ! 

 

 Bohužel více fotek nemám.....  ( nebo se tu brzo objeví v -NOVÉ PŘÍRŮSTKY DO KAPSY - co já vím .... 

Ale, ví někdo něco o takové to úpravě kapsáčů u Tissotek ??? 

- Osobně, i když jsem celkem dost googlil, tak jsem nenašel nic. A ani nedokážu identifikovat úpravu povrchu pouzdra .... 

díky 

 

A487D081-E52A-4550-9B58-9B3957C225E6.jpeg

73B2474B-8C9B-40D7-B12E-393F138DB113.jpeg
 

edit: jinak, cena za kterou byli prodány mě překvapila ....  Ale nevím jestli tím že kupující přeplatil, nebo udělal super kauf 

Upraveno uživatelem Lobber
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 11. 12. 2012 v 20:57, Rs. napsal:

Já k tomu jenom dodám, že ačkoliv Roskopfky jsou opravdu co se týče hodinařiny opravdu to nejlevnější co se dělalo, tak zachovalé funkční kompletní mají sběratelskou hodnotu (ono jich moc nezůstalo, prostý lid se k tomu choval jako ke krompáči) a možná větší než ošoupané stříbrné pouzdro s tulou.

No jako nejlevnější nebyly,pak Brevéte,takový lepší , opravovat tak levné asi nebylo,nebudu zdržovat,zkuste si je opravovat abyste věděli ,že musíte opravit skoro všechno...Nějaké blbosti pod číselníkem atd...tak levný nebudou..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Zdravím milovníky krásných hodinek,

konečně se mi povedlo najít hodinky po strejdovi. Jsou pro mne cenná rodinná památka. Nedaří se mi ale zjistit výrobce. Hledal jsem, ale našel jsem jen značku Luch - založeno 1953, takže to nemůže být výrobce těchto hodinek. Samozřejmě jsem hledal i pod S, ale taky nic. Zná někdo tuhle značku?

Při hledání, na mě vybafly taky tyhle hodinky. Jsou po dědovi. Pouzdro i strojek Zenith, jen ciferník mě mate. Nad vteřinovkou přiznaný Zenith, ale jako výrobce uveden F. Kodat Praha VII-Dejvice. To bylo běžné? Víte něco o tomto hodináři? Já nikde nic nenašel. 

Díky za pomoc. Jo, oboje hodinky jsem nechal vyčistit a ty po dědovi už nosím.

Stopky 1.jpg

Stopky 2.jpg

Stopky 3.jpg

Stopky 4.jpg

Stopky 5.jpg

Zenith 1.jpg

Zenith 2.jpg

Zenith 3.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 1. 2021 v 18:25, Lomikel napsal:

Zdravím milovníky krásných hodinek,

konečně se mi povedlo najít hodinky po strejdovi. Jsou pro mne cenná rodinná památka. Nedaří se mi ale zjistit výrobce. Hledal jsem, ale našel jsem jen značku Luch - založeno 1953, takže to nemůže být výrobce těchto hodinek. Samozřejmě jsem hledal i pod S, ale taky nic. Zná někdo tuhle značku?

Při hledání, na mě vybafly taky tyhle hodinky. Jsou po dědovi. Pouzdro i strojek Zenith, jen ciferník mě mate. Nad vteřinovkou přiznaný Zenith, ale jako výrobce uveden F. Kodat Praha VII-Dejvice. To bylo běžné? Víte něco o tomto hodináři? Já nikde nic nenašel. 

Díky za pomoc. Jo, oboje hodinky jsem nechal vyčistit a ty po dědovi už nosím.

Stopky 1.jpg

Stopky 2.jpg

Stopky 3.jpg

Stopky 4.jpg

Stopky 5.jpg

Zenith 1.jpg

Zenith 2.jpg

 

V 16. 1. 2021 v 18:25, Lomikel napsal:

Zdravím milovníky krásných hodinek,

konečně se mi povedlo najít hodinky po strejdovi. Jsou pro mne cenná rodinná památka. Nedaří se mi ale zjistit výrobce. Hledal jsem, ale našel jsem jen značku Luch - založeno 1953, takže to nemůže být výrobce těchto hodinek. Samozřejmě jsem hledal i pod S, ale taky nic. Zná někdo tuhle značku?

Při hledání, na mě vybafly taky tyhle hodinky. Jsou po dědovi. Pouzdro i strojek Zenith, jen ciferník mě mate. Nad vteřinovkou přiznaný Zenith, ale jako výrobce uveden F. Kodat Praha VII-Dejvice. To bylo běžné? Víte něco o tomto hodináři? Já nikde nic nenašel. 

Díky za pomoc. Jo, oboje hodinky jsem nechal vyčistit a ty po dědovi už nosím.

Stopky 1.jpg

Stopky 2.jpg

Stopky 3.jpg

Stopky 4.jpg

Stopky 5.jpg

Zenith 1.jpg

Zenith 2.jpg

 

V 16. 1. 2021 v 18:25, Lomikel napsal:

Zdravím milovníky krásných hodinek,

konečně se mi povedlo najít hodinky po strejdovi. Jsou pro mne cenná rodinná památka. Nedaří se mi ale zjistit výrobce. Hledal jsem, ale našel jsem jen značku Luch - založeno 1953, takže to nemůže být výrobce těchto hodinek. Samozřejmě jsem hledal i pod S, ale taky nic. Zná někdo tuhle značku?

Při hledání, na mě vybafly taky tyhle hodinky. Jsou po dědovi. Pouzdro i strojek Zenith, jen ciferník mě mate. Nad vteřinovkou přiznaný Zenith, ale jako výrobce uveden F. Kodat Praha VII-Dejvice. To bylo běžné? Víte něco o tomto hodináři? Já nikde nic nenašel. 

Díky za pomoc. Jo, oboje hodinky jsem nechal vyčistit a ty po dědovi už nosím.

Stopky 1.jpg

Stopky 2.jpg

Stopky 3.jpg

Stopky 4.jpg

Stopky 5.jpg

Zenith 1.jpg

Zenith 2.jpg

Zenith 3.jpg

 

 

Byl to hodinář ,Dejvice č.p.789,sign.se objednávalo v továrně,mám taky čís.z klíčovek po pradědovi..korunka potřebovala vyměnit,aspoń lepší,jinak pěkné.    KALENDÁŘ hodinářu a zlatníku z r. 1913.A ejhle ,muj praděda a kamaráda děda....to sou vjeci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 12. 2020 v 12:12, Ivan Lelák napsal:

Mohu poprosit o bližší identifikaci starých hodinek? Omlouvám se za fotky, fotil jsem je dnes ráno mobilem přes lupu, později udělám lepší, ale snad to zatím stačí. Hodinky jsem koupil včera, prostě jsem je musel mít, moc se mi líbily. Na vnitřní ploše strojku vidím nápis "V. Sandoz" (prodejce to identifikoval jako J.Sandoz). Na ciferníku i horní ploše strojku je nejspíš nápis "Toreau á Ancenis", i když prvním ozdobným písmenem si nejsem jistý. Na vnitřní straně dýnka jsou neuspořádaná, sotva viditelná čísla, možná i nápisy. Majitel tvrdí, že se jedná o švýcarské hodinky z 19. století, výrobce je prý V(J). Sandoz, Toreau á Ancenis je prodejce, ukazoval mi více strojků, kde označení výrobce je menší a víc skryté než označení prodejce, prý se to tak tehdy dělalo. Čísla na vnitřní straně dýnka považuje prodejce za "poznámky" hodináře, který dělal servis. Ani nevím, z čeho je vyrobeno pouzdro - magnet nepřitahuje, napadlo mne stříbro, ale nevidím punc. Sklíčko je opravdu sklo, tehdy ani nic jiného nebylo, je dost klenuté, s vysokým lemem a hranou mezi tím, uprostřed je zvenku prohlubeň připomínající trochu lupu. Podle prodejce je sklo nejspíš foukané a uprostřed je vybroušená plocha po odlomení toho otřepu nebo jak se tomu sklářsky říká. Strojek vypadá jako mosazný, s některými ocelovými díly. Ciferník mi přijde jako keramika, možná porcelán, na pozici 4 je část odlouplá a pod tím je stále bílá plocha. Daly by se hodinky blíže identifikovat? Zajímal by mne jak výrobce a informace o něm, prodejce, konkrétnější údaj o stáří, jak byly takové hodinky tehdy drahé a kdo si je mohl dovolit atd., prostě co vás napadne. Moc děkuji.

IMG_20201201_061235~01~01.jpg

IMG_20201201_061800~01.jpg

IMG_20201201_062150~01.jpg

IMG_20201201_062233~01.jpg

IMG_20201201_062255~01.jpg

Pěkný špindlovky, Francie,podle řetízku možná i jdou,stroj čistoukej,sklo ,táta tomu říkal "buličí voko",/mám jich někde krabici na klíčovky/,chce to vyčistit pouzdro-Ag,vyvařit číselník v NaOH,trochu to prokoukne ,asi dobrej kup. /Jsem zvědavej jak koza.../"To je všechno lidi..."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, chosé 24 napsal:

Byl to hodinář ,Dejvice č.p.789,sign.se objednávalo v továrně,mám taky čís.z klíčovek po pradědovi..korunka potřebovala vyměnit,aspoń lepší,jinak pěkné.    KALENDÁŘ hodinářu a zlatníku z r. 1913.A ejhle ,muj praděda a kamaráda děda....to sou vjeci.

Díky za informaci. S tou korunkou jsi myslel výměnu u mě? To určitě neplánuju. Dotýkal se jí děda a i když je ošoupaná, tak mi přijde lepší než anonymní nová.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, chosé 24 napsal:

Pěkný špindlovky, Francie,podle řetízku možná i jdou,stroj čistoukej,sklo ,táta tomu říkal "buličí voko",/mám jich někde krabici na klíčovky/,chce to vyčistit pouzdro-Ag,vyvařit číselník v NaOH,trochu to prokoukne ,asi dobrej kup. /Jsem zvědavej jak koza.../"To je všechno lidi..."

Díky. Hodinky jsou funkční, jdou krásně a je zážitek je natahovat a navíjet na vřeteno ten řetízek..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahoj kluci, mám dnes čas, tak se hrabu ve svých pokladech. Nafotil jsem cibule, co mám po dědovi. Omegy jsem již před nějakou dobu přemístil do hodinkovnice k náramkovým, zbytek je zaházený ostatními věcmi, které mi je líto vyhodit 🙂

Chtěl jsem se zeptat, jestli k hodinám níže nevíte něco víc.

Omegám za chvíli potáhne na 100 let. A asi to byl model, co se dával k nedělnímu Blesku 🙂, když jsou u nás v rodině a prakticky obdobných hodinek, různých značek, je plný internet. Jinak stav mi přijde pěkný, škoda rozmazaného čísla 8 na ciferníku, stroj běží a nevypadá nijak sešle (v porovnání se zbytkem).

Ty druhé, pozlacené, se mi vždycky líbily víc, ale o nich nevím nic a ani jsem nic moc nenašel, nevím čeho se chytit. Na ciferníku pouze nápis Chronometre, na dýnku Ancre soigné, 15 rubins.  Hodinky jdou, mají pěkně strukturovaný ciferník, modřené ručky. Bohužel vypadají jak vypadají.

Poslední kus, o tom jsem ani nevěděl 🙂 Nějaká předělávka na náramkové hodinky. Na cifru nápis Watch c "a něco".  Jsou menší, natáhnout nejdou a na strojku toho též moc není.

Hodinky jsou v naší rodině asi dlouho, ale beru je spíše jako historii, než něco, co bych chtěl renovovat a nosit. Ale určitě by mě potěšilo, kdybych se o nich dozvěděl víc.

Díky moc za každou informaci.

DSC05262.JPG

DSC05289.JPG

DSC05272.JPG

DSC05280.JPG

DSC05282.JPG

DSC05263.JPG

DSC05268.JPG

DSC05270.JPG

DSC05283.JPG

DSC05285.JPG

DSC05286.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

chtěla bych Vás poprosit o pomoc s informacemi o kapesních hodinkách.
Jsem naprostý laik v tomto směru. O hodinkách jsem hledala nějaké informace a jediné co jsem zjistila je co znamená 15 rubis.

Pouzdro je nemagnetické. Na "očku" jsem našla něco co by mohlo připomínat punc, ale nic jsem k tomu nenašla - možná jej i čtu špatně. Na pouzdře zevnitř vyraženo číslo 255 - na jedné straně ještě pod tímto číslem nějaký malý znak, nebo číslo 4?


Kolik by případně mohlo stát vyčištění strojku a případná renovace hodinek? - natáhnout jdou, strojek je funkční, jdou přesně, ale jednou za čas se stane (po několika hodinách chodu - bez závislosti na čase - nezaseknou se vždy ve stejném místě), že se "zadrhnou" a pak zase rozejdou - předpokládám tedy spíše nějaké nečistoty než závadu. Skleněná čočka ciferníku odpadává, ale je v celku a nepoškozená.

Nemám zájem se hodinek zbavit, spíše naopak mně zajímají a chci si je nechat.

 

Děkuji za pomoc
A.

20210205_071220.jpg.ee400e7e52f81547b2c5d2a16d351765.jpg

20210205_071213.jpg.5e0261279b97fb194bb7937abb78917a.jpg

20210205_070506.jpg.439f304eceec4184ea9dcabcf94fb657.jpg

20210205_070729.jpg.dfc9dc2929afcf0f596b6240ebf8c869.jpg

20210205_070851.jpg.3ab5366b695d3f6d68483f941585c21d.jpg

20210205_070925.jpg.001fb70548de475ec30cf38eb3ede062.jpg

20210205_070636.jpg.691f075b41bcd5e0928228edb69200fa.jpg

20210205_070744.jpg.e4953ccc2ce858398f8cbcbdf61e9175.jpg

20210204_203003.jpg.8f25d770c38fb933d90f160cabf49e92.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vítám tě na fóru,docela pěkné hodinky, určitě by zasloužily servis, rozuměj rozebrat,vyčistit,namazat a seřídit. Žádné renovace netřeba,ba naopak nějakou neuváženou výměnou dílů mohou na hodnotě ztratit. Vypadá to na obyčejné niklové kapesní hodinky s 15 kameny ( obvykle rubíny,je to uložení podobné jako ložiska např. v autě). Cena servisu odhaduji kolem tisícovky plus ( 1500 ?) . Hodnota citová je asi vyšší ,jak cena vyjádřená papírky ČNB. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 2. 2021 v 20:45, bohus76 napsal:

Vítám tě na fóru,docela pěkné hodinky, určitě by zasloužily servis, rozuměj rozebrat,vyčistit,namazat a seřídit. Žádné renovace netřeba,ba naopak nějakou neuváženou výměnou dílů mohou na hodnotě ztratit. Vypadá to na obyčejné niklové kapesní hodinky s 15 kameny ( obvykle rubíny,je to uložení podobné jako ložiska např. v autě). Cena servisu odhaduji kolem tisícovky plus ( 1500 ?) . Hodnota citová je asi vyšší ,jak cena vyjádřená papírky ČNB. 

Nemyslím si že máš pravdu @bohus76

Hodinky jsou jistě stříbrné, takzvané tříplášťové, žádný nikl, jsou tam navíc puncy velké jako kráva  a zdobené takzvaně technikou Tula. Jsou vyrobené kolem roku 1900, jedná se o běžný stroj a cenu opravy bych si před prohlídkou netroufl nastřelit.

Zřejmě budou chtít jen vyčíst, ale díky zastavování může být poškozené i ozubení nebo čep na kole. Také třeba jeho uložení. Nevím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě Mirku  mohou být stříbrné, ale bez bližší prohlídky jsem si netroufl tvrdit.Dost hodinek Omega,IWC apod.mají puncy i uvnitř plášťů s označením ryzosti. A samozřejmě cena opravy se může lišit stupněm opotřebení, poškození některých částí.Ale to nemění nic na faktu, že si servis určitě zaslouží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...