Přejít na obsah

Identifikace kapesních hodinek a strojků


jm.nitro

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 506
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 29 minutami, Bert napsal:

Špindlovky. A lezlo do nich prase. Eventuelně prasata.

Aha, no ja je jen otevrel odklopil sklicko a z druhe strany dno a cely trojek sel vyklopit ven na takovem pantiku..je u nich klicek na spagatku, ale nic jsem s nima nezkousel, natahovat nebo tak..rikal jsem si, ze bych zkusil nejakeho hodinare z Brna, aby je zprovoznil, tedy jestli maji vlastne vubec nejakou cenu, krome citove pro babicku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, orientacni.sloupek napsal:

Ze strany ciferniku se natahuji a pres ten maly cifernik zezadu se nastavuje cas?

Čas se nastavuje taky ze strany ciferníku - úplně uprostřed.
Ten "maly cifernik zezadu" je regulátor rychlosti chodu hodinového strojku (A R - z francouzského Avance Retard).

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Dobrý den, náhodou jsem narazila na odkaz na toto forum, tak se zkusím zeptat. Po tátovi mám kromě kapesních Walthamek i hodinky viz foto. Zkoušela jsem značku Farnan vyhledat, ale nic mi to k hodinkám nenašlo. Jejich původ odhaduji na USA či Kanadu - předpokládám, že byly dány darem buď od tety nebo od strejdy.  Bohužel jsem zatím nepřišla na způsob, jak je otevřít a podívat se na strojek. Netušíte prosím někdo, co by hodinky mohly být zač? Moc děkuji.

A37B1745-7575-4293-91AE-8BF1E53B3CC3.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 5. 2023 v 9:38, snailice napsal:

Dobrý den, náhodou jsem narazila na odkaz na toto forum, tak se zkusím zeptat. Po tátovi mám kromě kapesních Walthamek i hodinky viz foto. Zkoušela jsem značku Farnan vyhledat, ale nic mi to k hodinkám nenašlo. Jejich původ odhaduji na USA či Kanadu - předpokládám, že byly dány darem buď od tety nebo od strejdy.  Bohužel jsem zatím nepřišla na způsob, jak je otevřít a podívat se na strojek. Netušíte prosím někdo, co by hodinky mohly být zač? Moc děkuji.

A37B1745-7575-4293-91AE-8BF1E53B3CC3.jpeg

Přečti si číselník dole. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, revue gt napsal:

Přečti si číselník dole. 

Děkuji za odpověď. Ano, četla jsem, ale to, že jsou švýcarské mi ve vyhledávání moc nepomohlo. O značce Farnan jsem nic nedohledala. Nebo poradíte prosím, jak se opatrně dostat ke strojku? Odšroubovat nejdou a když jsem to opatrně zkusila nožíkem, tak mi to taky nešlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Dobrý den všem, náhodou sem zahlédl příspěvek nad mým komentářem. Mám podobné hodinky Tissot, zadní část se dá odloupnout nožem. 
 

Zkusí mi prosím někdo říct jakou můžou mít hodinky hodnotu? Přemýšlím o jejich prodeji. Jsou ve 14k zlatě, funkční.

IMG_1168.jpeg

IMG_1165.jpeg

Upraveno uživatelem Martas.o
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
V 15. 6. 2023 v 6:42, Martas.o napsal:

Dobrý den všem, náhodou sem zahlédl příspěvek nad mým komentářem. Mám podobné hodinky Tissot, zadní část se dá odloupnout nožem. 
 

Zkusí mi prosím někdo říct jakou můžou mít hodinky hodnotu? Přemýšlím o jejich prodeji. Jsou ve 14k zlatě, funkční.

 

 

A jsou puncované na vnitřní straně víčka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
V 10. 4. 2023 v 20:35, orientacni.sloupek napsal:

Aha, no ja je jen otevrel odklopil sklicko a z druhe strany dno a cely trojek sel vyklopit ven na takovem pantiku..je u nich klicek na spagatku, ale nic jsem s nima nezkousel, natahovat nebo tak..rikal jsem si, ze bych zkusil nejakeho hodinare z Brna, aby je zprovoznil, tedy jestli maji vlastne vubec nejakou cenu, krome citove pro babicku. 

Klasicistní špindlovky, rv cca 1820. Vůbec nevadí způsob otevření přes zadní dekl. Případně lze vyklopit stroj na pantu. Jinak tyto nejsou bicí.  Cena se odvíjí od stavu stroje. Předpokládám že je nechcete prodat, ale možná opravit. S opravou bych mohl pomoct.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...