Přejít na obsah

Zimní bunda


Doporučené příspěvky

  • po 3 týdnech...
  • Odpovědi 1,4tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V 29. 1. 2020 v 19:40, semi001 napsal:

Fakt se nosí skvěle !! Taky se těším až něco takového schytám a uvidim co vydrží, ale zatím to vždy vidím jen za okny :)

Ještě jsem koupil na cernaku kulicha a přemýšlím, co bych vzal na jaro/podzim :)

Tak jsem to dnes vyřešil takto, ještě uvidíme jestli sedne stejně dobře jako Kiruna :guitar: Ty už máš nějakou do teplejších dnů? 

https://www.hudy.cz/sten-jacket?item=100297

sten_jacket_m_81679-563_a_main_fjr.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Afri neco podobnyho shanim pro sebe i pro zenu ted, ale tomu znaceni materialu moc nerozumim. G-1000 znamena co? Da se to nejak prelozit do klasickyho vodniho sloupce a do prodysnosti?

Rad bych neco na jaro-podzim, takovou klasickou nepromokavou rekneme turistickou bundu. Koukal sem na Gore ale ty ceny si proste neobhajim, tak neco rozumnejsiho. Budu vdecny za overeny tipy :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych o G 1000 materiálu vlastním slovem napsal, že je velmi příjemný na nošení, odolný vůči otěru a větru, no a dýchá tedy také velmi dobře. V nepromokavosti už je to takový hybrid, pokud bundu velmi dobře navoskuješ, tak vcelku drží, ale GoreTex je prostě GoreTex, mám hodně bund a do extrémního počasí bych neměnil. Pokud dostatečně navoskuješ, voda ti prosákne. Fjallraven má i lepší materiály do extrémního počasí, ale tam to taky nezaplatíš. Jde o to co od bundy čekáš, já mám Kirunu a Stena do města a nějaké ty lehké procházky přírodou, na serióznější výlety beru úplně jiné hadry. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Happy88: Ještě mrkni na tento kousek, kamarád si ji nemůže vynachválit a je tam ten vodní sloupec jasně daný. Myslím ale, že si spíš prosadíš ten Gore-tex :D Fjallraven dělá super věci určené od města až po nejtvrdší expedice, ale nechaj si to zaplatit...upřímně já bych do bundy, kterou budu někde vláčet po skalách, patnáct papírů taky nedal.

https://www.fjallraven-shop.cz/cs/bergtagen-eco-shell-jacket-4

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ta Bergtagen je přesně to, co bych si představoval, kdyby byla o 10 tisíc levnější, tak už ji mám v košíku 😀 No musím to promyslet, Hudy mám relativně blízko od baráku, tak se tam zajdu pobavit a vyzkoušet. Já nejsem žádnej hardcore horal, ale rád mám vždycky věci, který jsou trošku naddimenzovaný. Protože co kdyby náhodou člověk potřeboval něco trochu extrémnějšího že :) Ale on mi možná nakonec bude stačit ten Sten + vosk. Mimochodem, bývá to standardně navoskováno už při prodeji? Nebo si to řešíš sám?

No a teď snad nikoho neurazím, ale jaký máte názor na tuhle bundu z Dekáče? Poslala mi to žena, že se jí líbí, já mám obecně k Decathlonu trošku averzi, ale pár věcí od kterých jsem nic nečekal jsem tam koupil a nebylo to tak hrozný, jak jsem si myslel. Poměr cena výkon mi přijde u téhle bundy docela přitažlivej.

https://www.decathlon.cz/bunda-alpi--id_8495178.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dá se z toho udělat výcuc i na Trek, úplní dementi aby jsme si brali rukavice do mínus čtyřiceti snad nejsme :D Spíš je pěkně vysvětlena na začátku právě ta membrána, na co si dát pozor při koupi, protože například ten zip když tě škrábe na krku tak ty bundy budeš mít za hodinu plné zuby. Jak říkám, vybrat si od Máry takové ty základy.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, African napsal:

Tak jsem to dnes vyřešil takto, ještě uvidíme jestli sedne stejně dobře jako Kiruna :guitar: Ty už máš nějakou do teplejších dnů? 

https://www.hudy.cz/sten-jacket?item=100297

TVl ta je :) 

Já na ni koukal také, je to vlastně lehká verze Kirune, ne? Chvíli jsem to řešil, ale nakonec jsem si řekl, že mi bundy co mám doma stačí.. :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 41 minutami, semi001 napsal:

TVl ta je :) 

Já na ni koukal také, je to vlastně lehká verze Kirune, ne? Chvíli jsem to řešil, ale nakonec jsem si řekl, že mi bundy co mám doma stačí.. :) 

Radost obrovská, je opravdu super a zrovna i zajímavá barevná varianta. Chodí ze šedý do modrý a sedne jak prdel na hrnec, máš nad čím přemýšlet :D Já jdu voskovat, protože venku nic moc tedy...na víkend ideál. 

_20200618_122928.jpg

DSC_0003.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, African napsal:

Radost obrovská, je opravdu super a zrovna i zajímavá barevná varianta. Chodí ze šedý do modrý a sedne jak prdel na hrnec, máš nad čím přemýšlet :D Já jdu voskovat, protože venku nic moc tedy...na víkend ideál. 

Vypadá super :) Vzal si taky Elko jako zimní? 

 

před 21 minutami, African napsal:

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, semi001 napsal:

Vypadá super :) Vzal si taky Elko jako zimní? 

 

 

No, s voskováním jsem ještě počkal a objednal na zkoušku ještě Skogso, jsem hroznej :D Říkám si ale, když už to stojí takový šišky, chci si být jistej v obou modelech, abych pak jednou nelitoval. Jsou střihem velmi podobné, ale Skogso má propracovanější kapucu, což Sten nemá, ale zase mi připadne taková více univerzální....no uvidíme, dám vědět.

https://www.hudy.cz/skogso-jacket-men?variant=59900&size=103389

Skogso§.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 6. 2020 v 13:47, semi001 napsal:

:default_laugh: tak to jsem zvědavý :) 

Skogso je i delší, že? Alespoň zimní ano, když jsem zkoušel a taky jsem musel zkoušet o číslo menší, než kirunu

Tak skutečně Skogso L mi je velké a to o dost, na cestě už M. V Hudáči ze mě musí růst :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...