Přejít na obsah

Zimní bunda


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1,4tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V 19. 6. 2020 v 13:47, semi001 napsal:

:default_laugh: tak to jsem zvědavý :) 

Skogso je i delší, že? Alespoň zimní ano, když jsem zkoušel a taky jsem musel zkoušet o číslo menší, než kirunu

Do třetice všeho dobrého, už jsem se začínal bát ;) Skogso za mě určitě propracovanější bunda než Sten v porovnání podobné ceny. Sten by byl super, ale tak za trojku, Skogso má i kapsu víc, propracovanější seřizovací kapucu, krytý zip, vícero použití materiálu originál než lite, takže bunda je celkově bytelnější a bude i odolnější. Obě super, ale Skogso letos zvítězil :thumbsup_anim:

DSC_0033.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skogso mam taky a je to fajn bunda, ale... Veci jsou to hezke, to ne ze ne. Ale vadi mi to voskovani. At to navoskujes jak chces, stejne to za par minut promokne. A kupovat hadry za takovehle prachy, kdyz vlastne ani nefungujou, to uz se mi nechce. Za petikilo si koupim bavlnenou vojenskou bluzu, ktera vydrzi roky a promokne uplne stejne. A kdyz budu chtit, muzu si ji taky navoskovat. Navic mi ji nemusi byt lito prodirat se houstim, nebo smrdet u ohne. Ty tisice dam radeji do nejake goracove, pokud ji opravdu potrebuju. Nebo je propiju a za par korun si koupim ponco. Nakonec se i v tom nejdrazsim goraci clovek spoti jak prase. Chapu vyuziti v opravdovych horach a tak, ale v nasich podminkach...kdyz chcije, stejne vetsina z nas nikam neleze. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A je správně a vlastně i B ;) Do pořádného goráče jsem se vlastně ještě nedokopal. A rozhodně ho neshazuju, naopak mám v plánu si konečně něco koupit. Ale s mým aktuálním chozením po zdejších luzích a hájích to zas tak moc nehoří. U tebe je to využití naprosto jasné. A vlastně se Afrimu divím, že do toho Fjallravenu jde, protože má taky jasné srovnání. Na druhou stranu, Fjallraven věci jsou dizajnově sympatické a na opravdové dobrodrůžo má úplně jiné hadry. Já za sebe přiznávám, že jsem od toho čekal víc, takže jsem trochu zklamaný a výbavu na místní procházky lesem vřesem už řeším jinak. A v Tatrách jsem nebyl tak dlouho, že už tam snad ani netrefím. He he, a když jsem tam byl naposled, šli jsme v lehkém dešti a mlze pod Vysokou. To by se mi ten goráč zrovna hodil. Ale tehdy jsem na něj neměl prachy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kopec ľudí vrátane mňa dáva pred goráčom prednosť PU membráne. Po prvé sú tie špičkové priedušnejšie než GTX, po druhé aj mikroklíma pod bundou je príjemnejšia. Ani tak nehrejú. Na druhej strane, vydržia tak 5-10 rokov, potom sa rozpadá a bunda premoká. Goráč teoreticky vydrží byť nepremokavý aj na furt, ale stráca priedušnosť, najmä u potivých ľudí.

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, nickolas napsal:

Skogso mam taky a je to fajn bunda, ale... Veci jsou to hezke, to ne ze ne. Ale vadi mi to voskovani. At to navoskujes jak chces, stejne to za par minut promokne. A kupovat hadry za takovehle prachy, kdyz vlastne ani nefungujou, to uz se mi nechce. Za petikilo si koupim bavlnenou vojenskou bluzu, ktera vydrzi roky a promokne uplne stejne. A kdyz budu chtit, muzu si ji taky navoskovat. Navic mi ji nemusi byt lito prodirat se houstim, nebo smrdet u ohne. Ty tisice dam radeji do nejake goracove, pokud ji opravdu potrebuju. Nebo je propiju a za par korun si koupim ponco. Nakonec se i v tom nejdrazsim goraci clovek spoti jak prase. Chapu vyuziti v opravdovych horach a tak, ale v nasich podminkach...kdyz chcije, stejne vetsina z nas nikam neleze. 

Já mám ty jejich hadry rád hlavně kvůli pohodlnému nošení, prostě parádní univerzál jak do města tak k ohni. Materiál vydrží hodně, ale samozřejmě pokud se jde někam moknout několik dní, tak pak jedině membránu. V ty se ale člověk když zamaká, tak se zpotí jak píšeš, každá bunda má prostě své využití. A proto každému doporučuji mít v šatníku kolem pěti dobrých bund a být happy, ale lištička tam prostě není chybět :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, wawrik napsal:

Kopec ľudí vrátane mňa dáva pred goráčom prednosť PU membráne. Po prvé sú tie špičkové priedušnejšie než GTX, po druhé aj mikroklíma pod bundou je príjemnejšia. Ani tak nehrejú. Na druhej strane, vydržia tak 5-10 rokov, potom sa rozpadá a bunda premoká. Goráč teoreticky vydrží byť nepremokavý aj na furt, ale stráca priedušnosť, najmä u potivých ľudí.

Mám moc dobrou zkušenost s Highpoint (Master). Chtěl jsem nepromokavou a větru odolnou lehkou bundu a maká to. Hlavně s kombinací s dobrým trikem jde i vlhko, pot, pryč :) Jsem docela zimomřivý, ale s vrstvením jsem v ní dal skoro celou zimu. Vlastně až doteď.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Highpoin

před 14 hodinami, DavidLC napsal:

Mám moc dobrou zkušenost s Highpoint (Master). Chtěl jsem nepromokavou a větru odolnou lehkou bundu a maká to. Hlavně s kombinací s dobrým trikem jde i vlhko, pot, pryč :) Jsem docela zimomřivý, ale s vrstvením jsem v ní dal skoro celou zimu. Vlastně až doteď.  

 

Highpoint je výbornej a docela pěkně ty materiály v prodyšnosti vysvětlují. Já jsem toho zkusil vcelku dost a upřímně žádný extrémní rozdíl v nich tedy nepozoruji, když makám, potím se ve všem, ale samozřejmě každý to máme jinak. Spíš si myslím že záleží hodně na výrobcích jak si s těmi dnes výbornými materiály dokážou pohrát, poskládat je a ušít kvalitní hadr. V této době jedu jako hlavní nepromok pouze GoreTex od Millet nebo Mammut, tam jsem si tak nějak jistý tím co kupuji a jak se ta věc i po letech užívání bude chovat, i když je pravda že ne všechny modely se vždy povedou, asi jako u každé značky. 

https://www.highpoint.cz/hp-podpora/slovnik-pojmu/prodysnost-paropropustnost.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, African napsal:

Highpoin

Highpoint je výbornej a docela pěkně ty materiály v prodyšnosti vysvětlují. Já jsem toho zkusil vcelku dost a upřímně žádný extrémní rozdíl v nich tedy nepozoruji, když makám, potím se ve všem, ale samozřejmě každý to máme jinak. Spíš si myslím že záleží hodně na výrobcích jak si s těmi dnes výbornými materiály dokážou pohrát, poskládat je a ušít kvalitní hadr. V této době jedu jako hlavní nepromok pouze GoreTex od Millet nebo Mammut, tam jsem si tak nějak jistý tím co kupuji a jak se ta věc i po letech užívání bude chovat, i když je pravda že ne všechny modely se vždy povedou, asi jako u každé značky. 

https://www.highpoint.cz/hp-podpora/slovnik-pojmu/prodysnost-paropropustnost.html

Já na Mammuta nenechám dopustit, mám asi 4 kousky bund. Ale takový model (parametry) jsem u nich neviděl  (třeba jsem i blbě hledal). Mě šlo nejdřív o vítr, takový to zpocený triko a foukne (já chcípák hned nastydlej, ledvin taky není na rozdávání :-)) a něco na sebe (když nestačí vesty,na který jsem maniak, asi 10 druhů :-)). A tam je to pecka, lehká, větráky, fakt super. A že nepromokne je vždy potřeba. Ten pot, jasně, když se zavaříš, nepomůže nic, ale tady to chvíli trvá ale když  už tak tě vítr nezrakví. Fakt stojí za vyzkoušení.  Mammut mě popravdě trochu po pozlobil s botama, co jsem zkusil Lasportivu  už se k nim nevrátím. Ale jak říkáš, každý to musí zkusit po svém. A hlavně já nejedu asi takový bomby co ty. Jen procházky se psem 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, DavidLC napsal:

  Mammut mě popravdě trochu po pozlobil s botama, co jsem zkusil Lasportivu  už se k nim nevrátím. Ale jak říkáš, každý to musí zkusit po svém. A hlavně já nejedu asi takový bomby co ty. Jen procházky se psem 🙂

Boty pro ně dělá myslím Raichle, nebo ho koupili, tak něco a to byl odjakživa průšvih. Měl jsem dvoje a vždycky rok maximum, čekal jsem že Mammut kvalitu zvýší, ale asi furt nic moc. Škoda, dělá jim to blbé jméno.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, African napsal:

Boty pro ně dělá myslím Raichle, nebo ho koupili, tak něco a to byl odjakživa průšvih. Měl jsem dvoje a vždycky rok maximum, čekal jsem že Mammut kvalitu zvýší, ale asi furt nic moc. Škoda, dělá jim to blbé jméno.... 

Jj, škoda, mě relativně drží (co do kvality) ale pohodlí nic moc, chodidlo trpí, u druhých mě se.e snad všechno. Měl jsem dát na ženu a ty Lasportivy vyzkoušet. Ta jede už asi třetí. ....

Z5 k bundám,  já jsem lišku v Hudy zkoušel, bohužel mi moc nesedí. Letos mě to ale čeká, tak zkusím znovu, třeba bude jiný střih. Dotaz tedy, je dost teplá? Já jsem zmrzlina a chci parku co bude fakt teplá. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, DavidLC napsal:

Jj, škoda, mě relativně drží (co do kvality) ale pohodlí nic moc, chodidlo trpí, u druhých mě se.e snad všechno. Měl jsem dát na ženu a ty Lasportivy vyzkoušet. Ta jede už asi třetí. ....

Z5 k bundám,  já jsem lišku v Hudy zkoušel, bohužel mi moc nesedí. Letos mě to ale čeká, tak zkusím znovu, třeba bude jiný střih. Dotaz tedy, je dost teplá? Já jsem zmrzlina a chci parku co bude fakt teplá. 

Skogso je od jara do podzima bez podšívky, na zimu mám od lišky Kirunu. Na ty zimy co jsou poslední dobou kolem nuly a nějaké ty stupně do mínusu na pohodu, ale už je trochu dražší...a pokud jsi tedy zmrzlina, mrknul bych po něčem teplejším. 

https://www.hudy.cz/kiruna-padded-jacket-men

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...