Přejít na obsah

Zimní bunda


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1,4tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V 20. 11. 2022 v 11:35, Prochy68 napsal:

@African Jo ta vypada dobre, ale ja bych to u nas neunosil.

Odesláno z mého SM-T505 pomocí Tapatalk
 

Všechno je to pouze o správném využití :cheers:  V našem drsném kraji nutno drsného oblečení, včera mě spadl kluk do potoka v mínus čtyřce a taky prý ještě peří hřálo 😂 Ten má super hadřík, závidím....

DSC_3832.JPG

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 11. 2022 v 11:23, knihomol napsal:

Ahoj,

prosím o radu znalce Fjallravenu. Uvažuji o koupi zimní bundy (nejradši peří), která by byla odolná vůči otěru. Každodenní nošení batohu na notebook + další věci. Líbí se mi i bundy od Pyrenex (jen e-shop) a Canada Goose (už dost drahé a není kde vyzkoušet velikost, nevím jak je to prakticky s odolností). Nechci bundu na módní přehlídku 🙂 Kdysi jsem měl wallensteyn a s ní jsem byl spokojený. Dřív byli na Václaváku a ve VanGraafu. 

Ještě jsem našel od Fjallravenu KEB TOURING DOWN JACKET a Skogso. Neudávají teplotní index tak nevím.

Mám na zimu GREENLAND NO. 1 DOWN JACKET M a je to skvělá bunda, u nás v podstatě na celou zimu a nikdy mi nebyla zima, měl jsem Kirunu i Skogso a tahle mi sedí nejvíc, ale jsem prcek, tak možná proto :D 

Jinak mám ještě Yupika a to je ultrateplá bunda, loni jsem ji vytáhl jednou - lépe propracovanou budu jsem ještě nikdy neměl :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já začal u Fjallu černou Kirunou... přežil jsem s ní zimu v klidu, ale zase sem dost otužilej 🙂

Pak následoval Greenland No. 1 Down Jacket M a tj za mě asi nejpohodlnější bunda co od nich mám.. teplá je taky dost na naše zimy :-)... je jediná od nich, kterou mám ve 3 barvách :D

Jinak v zimě střídám nejčastěji , Greenland No. 1 Down Jacket M, Kirunu, Skogsö Padded Jacket M, Visby 3 in 1 Jacket M, Brenner Pro Padded Jacket a pak mám ještě Singi Down Jacket M, Nuuk Parka M, ale na ty nebejvá často velká zima...

Pokud bych mohl vybrat ze všech, tak pro mě top nejnositelnější je - Greenland No. 1 Down Jacket M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 11. 2022 v 18:50, Prochy68 napsal:

Chlapi kam v tom sakra chodite? Ja kdyz se hejbu tak si do -10 vystacim s trikem, mikinou a vetrovkou.emoji846.png

Odesláno z mého SM-T505 pomocí Tapatalk
 

Rad do tohodle vlakna nakouknu, rozsirim obzory, ale vzdycky nakonec skoncim u stejnyho zaveru jako ty. Ve finale vlastne klasickou (plnotucnou) zimni bundu nemam. Jen stoletou perovou vestu os NF a loni jsem koupil nejtenci perovku od Mammuta. Takze mam asi smulu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvl to ste vsichni ambasadori Fjallravenu nebo co, ze mate od nich 10 bund? :D

@African jak je to u te Atlas bundy s nepromokavosti? Pisou, ze nepromokava neni - to kdyz snezi a rozpusti se to na tobe tak je to durch ne? Nebo kdyz litaji takovy ty sra*ky snih s destem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já volím cestu střední vrstvy Zajo - lehká péřovka s Primaloftem, a jako nepromok INOV8 ultralehká, ultraodolná, ještě je na cestě nějaká "vodoodpudivá" bundomikina Revolutionrace tak jsem zvědav. Ale zase je to tak tady na ty naše kopečky střední Evropy🏞️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Happy88 napsal:

Tvl to ste vsichni ambasadori Fjallravenu nebo co, ze mate od nich 10 bund? :D

@African jak je to u te Atlas bundy s nepromokavosti? Pisou, ze nepromokava neni - to kdyz snezi a rozpusti se to na tobe tak je to durch ne? Nebo kdyz litaji takovy ty sra*ky snih s destem...

Fjallraven je v pohodě, mám od něj vcelku dost věcí, funkční, dobře se nosí, akorát nevydrží což mě často mrzí. Ať to je bunda, gatě, kraťasy, tři roky maximálně a je problém se zippy, rozjeté švy, proděravěný tzv. "nesmrtelný materiál". Za deset bundu od nich upřímně už nechci, ale na to si každý musí přijít sám, samozřejmě pokud se v těchto hadrech bude chodit na procházky kolem náměstí, tak věřím že vydrží i deset let 😁

Ohledně Atlasu, má klasickou DWR úpravu, takže rozpuštěný sníh nebo lehký deštík v klidu dá. Samozřejmě chce to vrchní nepromok vrstvu, kterou mám v batohu vždycky, na druhou stranu v těch plusových teplotách v té bundě dlouho nevydržíš, protože je opravdu hřejivá.... Taková slabina u nové byla, že dost pouštěla peří ze švů kam se dostalo, svlékl jsem vždycky bundu a vypadal jsem s černou mikinou jak opelichaný kačer 😅 Ale po delším nošení to přestalo, asi šlo opravdu jen o to peří ve švech. Jinak vše perfektní....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
před 47 minutami, wawrik napsal:

Naozaj to tak pomáha proti vetru, ako tvrdia všetky tie arktické národy?

@wawrik

Jako jestli zrovna v tomhle to je lepsi, to nejsem schopnej posoudit. Uz ta konstrukce Singi kapucy - tunel,  moc nedava vetru sanci.

Me vadil pocit z ty falesny kozesiny, kdyz jsem se toho dotykal.

Singi.thumb.jpg.d7066f6fd579369abd7ef797d6db4874.jpg

Liska.jpg.c9417adcc667d9ccbd789e38b26cb791.jpg

 

Upraveno uživatelem Dantechno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...