Přejít na obsah

Hodinky pro studenta


Doporučené příspěvky

Slušná paráda za málo peněz. Jediná cesta pro začátečníky, kteří chtějí atraktivně vypadající hodinky za slušný obnos. Takhle si nějak představuju "draze vypadající hodinky za málo peněz", které nepostrádají alespoň základní kvalitu. Ne nějaký naleštěný šmejdy z Číny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 56
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

A co Orienty? Mako nebo Ray? Dají se sehnat kolem 3000 Kč, to už bych radši připlatil za ně - je to kus poctivých hodinek, mají sportovní šmrnc a pasují i k obleku, podobně jako Bondovky (berte to srovnání s rezervou, ale chápete, jak to myslím, že jo). Akorát to teda nejsou chrona = málo budíčků a hejblátek na cifru...

Před kámošema se s nima ale vždycky dá machrovat, že jsou to mechaniky, co půjdou i po celosvětovém kolapsu, až nebudou baterky, a můžu jim s nima chrastit u ucha, jak se v nich točí rotor

:robot:

Upraveno uživatelem Filip.J
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je vlastně téměř jedno, co si nyní koupíš. Za tuhle cenu kvalitu opravdu příliš očekávat nelze. Nejdůležitější je, aby se ti hodinky líbily a denně jsi je nosil. Pak zjistíš, jaké mají klady a zápory (v tomto případě teda hlavně zápory) a další nákup již bude mnohem cílenější.

 

Pokud se pak rozhodneš něco připlatit, kouknul bych i po Vostok Europe, je to kus poctivýho železa a ač je sám nevlastním, přijdou mi jako vhodná alternativa, pokud chci styl za méně peněz.

 

Ještě si dovolím menší rýpnutí: nevím, co studuješ, ale čeština to asi nebude :D Hodinky aby bylY se píše s tvrdým Y :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Haha :D píši rychle, takže na i/y moc nekoukám a opravím si to jen když se na to soustředím :) ale budu si na to dávat pozor ;)

 

Tak abych zase přiblížil výběr a vyloučil nesmyslné parametry, který jsem si dal. Možná to bude vypadat, že jsem úplně změnil názor :D

 

Začnu cenou - předtim jsem psal do 2k, teď bych to viděl tak na 3,5k - chci mít ty hodinky delší dobu, ale zároveň to pořád budou mé první pořádné hodinky.

Strojek - pokud by to šlo v této cenové kategorii, nechtěl bych baterku - takže mechaniku nejspíš (neznám ještě hodinářské názvy - naučim se podle jednoho tématu zde na foru)

Pásek - kůže (umělá kůže), nejlíp černá barva, může být i jiná barva - ale spíše tmavší

Voděodolnost - ať to vydrží aspoň mytí rukou a déšť

Ciferník - velikostně tak průměr, do těch 42 mm ideálně; může být ukazatel data; chrono vypouštim z hlavy; čísla (aspoň 3,6,9,12) (líbí se mi římské číslice - neni podmínka)

 

Uf, myslim, že jsem přiblížil specifikaci co nejvíc rozumně.

 

P.S. Koukal sem na Seiko 5 - ale žádné mi nepadly do oka (ale je to možná tím, že jsem neviděl moc modelů)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V této cenové relaci nic lepšiho než Seiko asi nekoupíš.

Za sebe mohu doporučit model SNZG13J1 byly to moje první mechaniky a mám je dodnes.

Pár fotek

 

post-17854-052007500 1355316461.jpg

post-17854-003949700 1355316477.jpg

 

Ješte jsem měl Citizen NH7470-52FB, také za pár korun a byly rovněž v pohodě.

 

post-17854-066421300 1355316704.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V této cenové relaci nic lepšiho než Seiko asi nekoupíš.

Za sebe mohu doporučit model SNZG13J1 byly to moje první mechaniky a mám je dodnes.

Pár fotek

 

post-17854-052007500 1355316461.jpg

post-17854-003949700 1355316477.jpg

 

Ješte jsem měl Citizen NH7470-52FB, také za pár korun a byly rovněž v pohodě.

 

post-17854-066421300 1355316704.jpg

 

 

Oboje vypadají moc pěkně, ty Seika mne zaujaly víc, kouknu po nich ;) na těch Citizenkách se mi nelíbí ten kroužek okolo (myslim, že je to luneta). Ale jsou taky pěkný, líbí se mi ten řemínek.

 

 

P.S. Koukal jsem na to vlákno, moc pěkný řemínky k těm Seiko hodinkám ;) hlavně ten s tím bílým prošíváním.

Upraveno uživatelem Z. Paul
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty Seika vypadají hodně dobře a ten prošívaný pásek nebo NATO strap se k nim hodí skvělě a řekl bych, že pro tvé účely bude lepší než kůže.

Být tebou, ještě bych trošku nastudoval rozdíly mezi mechanickým a quartz strojkem. Já bych se do těch mechanik zas tolik nehrnul. Jsou mnohem náchylnější na zacházení (především otřesy atd.) a také méně přesné.... V této cenové kategorii ti budou dělat tak 20s/den. Mně vadí u mých TH Carrer i 4s/den, proto už nosím jen baterku a Carrery půjdou do světa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu bych Tě chtěl upozornit na tu skutečnost, že ocelový tah není vůbec špatná věc. Na začátku vlákna píšeš, že Tě tahá za chlupy, ale to není doménou všech tahů, spíš to byla náhoda. Tah je mnohem univerzálnější a má podstatně delší životnost. Pokud budeš nosit hodinky na kůži, tak v této cenové relaci s tou kůží do vody stejně nebudeš moc. Samozřejmě existujou strapy jako Nato Zulu, Isofrane, různé kaučuky, rubery atd., které jsou vhodné i do vody, ale univerzálnosti tahu se podle mě nic nevyrovná.

Upraveno uživatelem habadej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne robili Seiko SNZG15K1 +9s za den ;) Tym hodinkam okrem zafiroveho sklicka prakticky nic nechyba, spolahlive univerzalky, vodotesne, narazuvzdorne, prehladne, den-datum, automat... za tu cenu lepsie hodinky neezozenies, VRELO odporucam !! :smile_anim:

Upraveno uživatelem misoo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už tu sice byly vzpomenuté, ale tvému upřesněnému popisu, podle mě, v podstatě odpovídají orient mako... Mechanika, čísla na ciferníku jak požaduješ, do 3,5 tis. se vejdeš, vodotěsnost 200m , šroubovací korunky... Jediná věc že mají kovový tah, ale ze své zkušenosti můžu říct že chlupy netrhá. No a kdyžtak se prodávají i na gumě, se kterou můžeš v pohodě do vodysmile_anim.gif

Upraveno uživatelem tomek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Shodou okolností teď koupila kolegyně v práci šéfovi k narozenínám hodinky, údajně má kámoška klenotnitví a dala jí to se slevou 500,-, takže nestály 4500,- ale jen 4000. Blybý je, že u těhle Casiek je to clkem obvyklá cena, pokud nenarazíš na nějaký výprodej, třeba tady. Vzal jsem je na chvíli šéfovi a koumal je, nevypadají tak zle, sice mají na ciferníku trochu bordel od těch chrono budíků, ale dá se to a co me mile překvapilo, vteřinovka sedí po celém obvodu na indexech.

A pokud se nemýlím, vteřinovka času je ta centrální a chrono vteřinovka je v budíku nad indexem 6, což může trochu "podkopávat" chrono kvůli horší čitelnosti, vlevo (na 9) je pak minutový chrono čítač a na trojce je ukazatel ?části dne? hodin ? (prostě dopoledne, odpoledne).

Za ty cca 2300 by to nemusel být špatný kup!

 

Jo a málem bych zapomněl, docela se blyští, takže klidně mohou posloužit jako "fešácký" oblekovky patřící sportovně založenému "kravaťákovi" a nebo je můžeš vzít i na sport a mají WR100, s tím se dá plavat (snad).

Jo a ještě mají alarm :-)

Upraveno uživatelem Sedlinarkrage
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Shodou okolností teď koupila kolegyně v práci šéfovi k narozenínám hodinky, údajně má kámoška klenotnitví a dala jí to se slevou 500,-, takže nestály 4500,- ale jen 4000. Blybý je, že u těhle Casiek je to clkem obvyklá cena, pokud nenarazíš na nějaký výprodej, třeba tady. Vzal jsem je na chvíli šéfovi a koumal je, nevypadají tak zle, sice mají na ciferníku trochu bordel od těch chrono budíků, ale dá se to a co me mile překvapilo, vteřinovka sedí po celém obvodu na indexech.

A pokud se nemýlím, vteřinovka času je ta centrální a chrono vteřinovka je v budíku nad indexem 6, což může trochu "podkopávat" chrono kvůli horší čitelnosti, vlevo (na 9) je pak minutový chrono čítač a na trojce je ukazatel ?části dne? hodin ? (prostě dopoledne, odpoledne).

Za ty cca 2300 by to nemusel být špatný kup!

 

Jo a málem bych zapomněl, docela se blyští, takže klidně mohou posloužit jako "fešácký" oblekovky patřící sportovně založenému "kravaťákovi" a nebo je můžeš vzít i na sport a mají WR100, s tím se dá plavat (snad).

Jo a ještě mají alarm :-)

 

 

A jaký hodinky konkrétně myslíš? Nevim no, jak jsem byl na začátku hrr do těch chrono budíků tak teď jsem od nich nějak ustoupil a mnohem víc se mi líbí "čistý" ciferník bez nich :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jaký hodinky konkrétně myslíš? Nevim no, jak jsem byl na začátku hrr do těch chrono budíků tak teď jsem od nich nějak ustoupil a mnohem víc se mi líbí "čistý" ciferník bez nich :D

 

 

Aha, soráček, nějak jsem zmastil ten odkaz, promiň.

každopádně na téže stránce (www.brasnicky.cz) vyhledej Casio EF 536D-1A - pánské hodinky.

 

... jak jsem byl na začátku hrr do těch chrono budíků tak teď jsem od nich nějak ustoupil a mnohem víc se mi líbí "čistý" ciferník bez nich :D

 

Jj, to samý bylo i u mě, nejčastěji teď nosím pilotky - jen ručky a indexy, jinak nic.

 

A zkus mrknout do prodejního vlákna, toho času, tuším, jsem tam zahlédl dvoje Traser Super Sport - oblekovky to nejsou, ale mají safír, WR200 a permanentní osvit ruček a indexů a nechci mluvit za všechny, ale jsou tak trochu kultovní, mám je doma v chronu a WR funguje - testováno:-) a za měsíc, kdy jsem měřil přesnost, mi udělaly 4 sec do plusu.

Ovšem má to své ALE, ceny jsou kolem 4000,-

Upraveno uživatelem Sedlinarkrage
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, soráček, nějak jsem zmastil ten odkaz, promiň.

každopádně na téže stránce (www.brasnicky.cz) vyhledej Casio EF 536D-1A - pánské hodinky.

 

 

 

Jj, to samý bylo i u mě, nejčastěji teď nosím pilotky - jen ručky a indexy, jinak nic.

 

A zkus mrknout do prodejního vlákna, toho času, tuším, jsem tam zahlédl dvoje Traser Super Sport - oblekovky to nejsou, ale mají safír, WR200 a permanentní osvit ruček a indexů a nechci mluvit za všechny, ale jsou tak trochu kultovní, mám je doma v chronu a WR funguje - testováno:-) a za měsíc, kdy jsem měřil přesnost, mi udělaly 4 sec do plusu.

Ovšem má to své ALE, ceny jsou kolem 4000,-

 

Nevim nevim, radši než si koupit ty Casia tak si budu peníze šetřit dál a později si koupim radši ty Seika, nebo když někdo poradí/dá tip na jiné hodinky a zaujmou mne tak se budu rozhodovat :D

Ty Trasery na tom koženým pásku z jednoho inzerátu vypadají dobře, ale pořád to neni to co hledám, co bych si "zamiloval" na první pohled. Ale děkuju za tip ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...