Přejít na obsah

Dýmky


Doporučené příspěvky

před 1 hodinou, miccalek napsal:

Ještě co se dýmky týče, nakonec jsem skončil asi u 6ks (jirsa, stanislav, bpk). Měl jsem i dražší, ale například

u Peterson Cara xl02 jsem zásadní rozdíl v chuti oproti levným českým nezaznamenal.

Není to o chuti, je to o kvalitě a lineárnosti tahu. Tady jsi to nemohl poznat, protože je to pořád jedna skupina dýmek a to strojovky...  Neber to prosím jako hanobení, nebo dehonestaci, ale jelikož dýmky i vyrábím, vím co to obnáší udělat to správně a to nikdo z těcho výrobců nepovažuje za moc důležité, tady se jede na kvantitu. Zejména to co produkuje v levnějších řadách Peterson a Stanwell je tristní.  Tady mluvíme o ceně mezi 3-4,5t , za což už máš několikanásobně kvalitnější ručně dělanou dýmku.

Další kriterium je estetika, ale tam si také každý jede podle sebe.

Zde k nahlédnutí něco mého  http://rxpipes.blogspot.com/

 

Petr S. ty krystaly rovnou vyhoď...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja nejsem myslim ani svatecni kurak, takze neco jako vecny zacatecnik, ale dymku jsem moc chtel (alespon na policku), takze jsem si nechal u tikala udelat dymku takovou, aby se mi libila a zaroven jako velmi obcasnemu kurakovi dobre kourila. a jsem moc spokojeny, jednou za rok ji nacpu vonavym tabakem a je to super :)

20210603_104042559_iOS.thumb.jpg.334f17a306e2184757ce047231c98d5b.jpg

no a jak tu nekdo vzpominal ty dunhilly - to mi poradil kolega z prace, asi dva roky zpatky, ze mam neco koupit, na horsi casy...

20210603_104222358_iOS.thumb.jpg.7898157da6af56bda382d4075ba39b6e.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsou to škodolibe poznámky, většina z nás začínala právě těmito vanilkami,Krakonoši, Amforami a podobnými navonenými tabáky ,ale postupem času jsme se posunuli směrem k naturálním tabákům. A o Bertovi se všeobecně ví,že má ty višně rád 😁( auuu)

Mohli bychom ti doporučit nějaké tabáky typu lano,plug,vyčistil by sis žaludek a bylo by po začátku kouření dýmky.Nejdriv si musí zvyknout huba a trochu získáš nikotinové odolnosti 😉

Upraveno uživatelem bohus76
Edit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, bohus76 napsal:

Nejsou to škodolibe poznámky, většina z nás začínala právě těmito vanilkami,Krakonoši, Amforami a podobnými navonenými tabáky ,ale postupem času jsme se posunuli směrem k naturálním tabákům. A o Bertovi se všeobecně ví,že má ty višně rád 😁( auuu)

Mohli bychom ti doporučit nějaké tabáky typu lano,plug,vyčistil by sis žaludek a bylo by po začátku kouření dýmky.Nejdriv si musí zvyknout huba a trochu získáš nikotinové odolnosti 😉

Nemyslel jsem to nikterak špatně, spíše mě to pobavilo. Myslel jsem, co jsem tak četl, že právě ten krakonoš je bez příchuti a slabý. Jinak višně bych asi taky zkusil, teda alespoň si to myslím. 😀 Jestli u toho zůstanu, stejně to budu bafat právě kvůli té vůni. Od koho pořídit višeň, ale nějakou extra slabou a jemnou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Petr.S napsal:

 Od koho pořídit višeň, ale nějakou extra slabou a jemnou?

Sice úplně slabá není,ale zase je poměrně kouřitelná https://www.etrafika.cz/dymkove-tabaky-gawith-hoggarth/dymkovy-tabak-gawith-hoggarth-ultimum-50/

Nebo tento /pokud se dá někde sehnat/  https://tabak-do-dymky.heureka.cz/mac-baren-7-seas-cherry-40-g/

Upraveno uživatelem bohus76
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když generál, tek se vším všudy 😉

Bert byl překvapen a nebál bych se napsat i šokován mou zcela korektní odpovědí, tak teď trochu nekorektně.

Dagoberd bez dýmky to napsal přesně, pokud chceš višně, dej si kompot, pokud mango, kup si čerstvé. Tohle všechno, je to co jsem psal /zbytečně/ chemické sra.ky, co se ti budou škvířit a připalovat.

Začni něčím normálním, ať eliminuješ jeden ze tří problémů, který jsem ti popsal. Až zvládneš dýmkařské minimum, tak bude čas na experimenty a "little touch of passion of fruit" jak bylo napsáno na jednom tabáku od Planty /Plantě se rovnou vyhni, to jsou Němečtí chemici/ Je tolik krásných čistě přírodních směsí...

Vůně nebude tenn správný argument, protože třeba skotské směsi jsou dostečně voňavé /ženomilné/ a v chuti sladké a to nezřídka jen díky různým druhům tabáku. Samozřejmě jsou mezi nimi i chemické sirupy, ale to se dá vybrat a eliminovat. Zde ti bohužel moc neporadím, protože je to pod mou rozlišovací schopností a mimo můj žebříček latakie, lano ,mejdlák, dark fired,VaPer.

Nicméně platí to co jsem psal, obrať se na e-trafiku v Blanické ul., řekni jim, že tě tam nasměroval Dejmal a oni se o tebe královsky postarají, ideálně chtěj komunikovat s Jakubem...

Dál musíš chvilku sám, ale slibuji, že budu toto vlákno navštěvovat častěji  

 

Generál Tikal/Dejmal

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravdu má,předseda s těmi višněmi, uvědom si,že nosná chuť je ta tabáková,to je ten základ. I přesto si troufám,tvrdit ,že ze začátku jsem v tom tabáku potřeboval cítit nějakou aromatizaci a postupem času ubíráš na aromatizaci a posouváš se k neutrálním,rozuměj nearomatizovaným tabákům. Jiná situace je ,pokud jsi kouřil cigarety či doutníky ,tam bych šel do naturálů zrovna . Kluci v Blanické se o Tebe postarají,teda o tvoje peníze buď v klidu 🙂 /sranduju/  .  Jinak je důležité naučit se s dýmkou "dýchat" ,udělat si na ni čas ,nekvaltovat  a hlavně za začátku nepočítat sirky 🙂  Dýmání zdar! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když teď v TV běží seriál o Sherlocku Holmesovi zatoužil jsem mít- i když mám dýmek až až- také jednu |Calabash , jediné do jsem našel je v e-trafice jedna o Petersonů,ale zdá se mi málo Holmesovská a potom jedna od firmy Butz Choquin má s toto firmou někdo zkušenost ?Díky za názor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, Dagoberd napsal:

Já dostal tuhle doporučení, že nejlepší višeň je od Hamé. ;)

Pomalu dávám do kupy základní vybavení, ale furt mi tam něco chybí.. 

DSC04129-01-01.jpeg

Pokud ten zapalovač je klasickej  beziňák  Zippo? tak ten bych vyřadil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

B-Ch jednu dymku mam. Slusny strojovy standard. Na Tikalovky nema, ale nebal bych se toho. Nebo si ji nech udelat…

A odpor k benzinu je trosku poza. Kourim leta a pravidelne. S velkou spokojenosti pouzivam benzinove dymkove zippo a na chuti tabaku se to nijak neprojevuje. Jen clovek nesmi zapalovac skladovat s filtry. Uhli ve filtru chytne benzinovou pachut zretelne.

c752d191ae97a95e421d6a0a1f72abab.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, prischera napsal:

B-Ch jednu dymku mam. Slusny strojovy standard. Na Tikalovky nema, ale nebal bych se toho. Nebo si ji nech udelat…

A odpor k benzinu je trosku poza. Kourim leta a pravidelne. S velkou spokojenosti pouzivam benzinove dymkove zippo a na chuti tabaku se to nijak neprojevuje. Jen clovek nesmi zapalovac skladovat s filtry. Uhli ve filtru chytne benzinovou pachut zretelne.

c752d191ae97a95e421d6a0a1f72abab.jpg

Sorry, ta za mne asi promluvila ta Old school

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...