Přejít na obsah

Dýmky


Doporučené příspěvky

před 4 minutami, bohus76 napsal:

Aby Bert neřekl, že furt jen doporučuju nějaké navoněné ultralighty ,tak tabák staré školy😉

IMG_20210606_163905.jpg

IMG_20210606_163856.jpg

Boha jeho, to se snad prodává jen na recept

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 10. 2017 v 8:30, Tikal napsal:

Po delší době něco z dílny. Tahle jede do Dánska.

 


20171022_170227.jpg

20171022_171306.jpg

20171022_171549.jpg

 

http://rxpipes.blogspot.cz/2017/10/squat-bulldog.html

🙌 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 6. 2021 v 22:40, Conrad napsal:

Sorry, ta za mne asi promluvila ta Old school

Každopádně díky za poradu, jako zárodek kuřáka dýmky sbírám prozatím veškeré podněty a informace z okolí.

Mám v plánu přece jen zkusit nejdřív sirky, ale zippo je srdcovka a brass s dýmkovou vložkou jsem nutně potřeboval už asi 15 let. 😉

Svoje dýmkaření neberu nějak dogmaticky, mám to jako zábavu (baví mne i číst odborné statě např. web dymkař.cz a zejména Doylovi povidky) a doplněk k mému couraní po lesích. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, prischera napsal:

Buď v klidu, já právě brass zippo s dýmkovou vložkou už léta používám a mám ho opravdu rád 😉

 

IMG_5337.jpg

Tak já to mám jinak. Zippo s vložkou jsem taky musel mít, ale nepoužívám. Sirky nebo nouzově plynový zapalovač.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímalo by mne jak si stojí tabáky Stanislaw oproti zahraniční konkurenci, případně zdali někteří výrobci produkují výrazně kvalitnější tabák než ti ostatní (jakože správná vlhkost, dobrý řez, minimum klacků). 

Mám zálusk na Scottish Autumn Flake, který je mi obzvlášť sympatický zejména kvuli logu s letadýlkem a jednoduchému popisku, tzn. slabý, Virginia. :)) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se dnes konečně odhodlal k prvnímu kroku. Jako neříkám tak ani tak. Dýmka asi zatím vyhrává 1:0, ale čekal jsem to horší. První dojmy nejsou špatné. Jen těch sirek budu mít asi málo. 😀 Teď musím dýmku nechat chvíli vychladnout, zdá se mi už dost teplá. Ale to je tím, jak se snažím pořád tahat, aby mi to hned na začátku nezhaslo. Mám asi taky špatně upěchováno, ale snad to vychytám. Foto mé provizorní kuřárny, dnes totiž rozvrtali komplet zahradu a není ani kam šlápnout.

20210609_193728.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se ti pocitově zdá,že ti dýmka chytá " falešný luft" trošku si přidusávej v průběhu kouření,spíš jen urovnat,malinko přitlačit,neboj to vychytáš😉 A pro nováčka není pivo dobrý nápoj, spíš ti podráždí už tak těžce zkoušený jazyk. Lepší jsou neperlivé nápoje a pokud mají bílkoviny ( mléko či nějaké zakysané nápoje) tím lépe. Je to jako první pomoc pro " spálený" jazyk.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, bohus76 napsal:

Pokud se ti pocitově zdá,že ti dýmka chytá " falešný luft" trošku si přidusávej v průběhu kouření,spíš jen urovnat,malinko přitlačit,neboj to vychytáš😉 A pro nováčka není pivo dobrý nápoj, spíš ti podráždí už tak těžce zkoušený jazyk. Lepší jsou neperlivé nápoje a pokud mají bílkoviny ( mléko či nějaké zakysané nápoje) tím lépe. Je to jako první pomoc pro " spálený" jazyk.

Já bych doporučil dobré červené, ideální kombinace dobrý sýr a potom pokračovat víno a dýmka 👆

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@bohus76 Je pravda, že jazyk jsem trochu cítil, ale nic co by se nedalo vydržet. Měl jsem asi opravdu hodně málo upěchováno, kouřil jsem tak cca půl hodinky i s přestávkami. Ale mám z toho celkově dobrý pocit, fakt jsem byl připraven, že jí po první zkoušce odložím. Ale normálně mám chuť jí zapálit znovu. Jak často si zapalujete dýmku, podle chuti, nebo třeba jednou denně nebo vícekrát ? Jen si budu muset pořídit zapalovač, sirky mám rád, ale mám opálené prsty. Leda bych pořídil krbové zápalky. 😀 Vím, že k dýmce se asi hodí lépe nějaký koňak, ale já mám raději pivo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle chuti, někdy jednu za týden, někdy čtyři za den 🙂  /ruzné dýmky, ne jednu, i když se i to párkrát stalo./

 

Proti produktům Dr.Stanislawa nemohu říct nic dobrého, kvalita je naprosto nekompromisní, směrem  k jeho výdělku.

Pokud chceš kouřit "normální" tabáky, tak minimum u nás je Samuel Gawith, nebo GH /dnes už jedna firma/, i když jejich kvalita výroby ve smyslu shody chuti tabáku s další šarží je čistokrevná loterie, tak základ je vcelku kvalitní tabák a dá se tam určitě najít něco, co tě plně saturuje.

Lepší a dosažitelný je tabák od HU  https://hu-tobacco.de/

kde se ocitáš úplně v jiné dimenzi. Hans umí. Vím jen, že se nějak komplikuje objednání, že se musí přes nějakého prodejce, ale stojí to za to.

No a pokud máš dlouhé prsty a dobré kontakty v USA, tak doporučuji https://www.smokingpipes.com/

tam už není co řešit, zejména pokud se budeš držet kolekce od výrobce Cornell a Diehl.

Tabák je opravdu důležitý a jak psal Bohuš, jak jednou ochutnáš, už se k těm sra.kám nebudeš chtít vracet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 ............... Proti produktům Dr.Stanislawa nemohu říct nic dobrého, kvalita je naprosto nekompromisní, směrem  k jeho výdělku. .................

Jsem mile překvapen, jak jsou někteří členové Chronomagu schopni dosáhnout v diskuzi jemně ironických tónů 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, díky. Jsem prozatím téměř plně saturován všemi informacemi, takže mi snad ani vlastní kouření dýmky prozatím netřeba. 

Přiznám se také, že na lehkou ironii páně Tikala mne upozornil až Bertův příspěvek. Doufám, že se v mém případě nejedná o začínající stařeckou demenci, ale jen o nedostatek nikotinu, který se projevuje až po dvouleté abstinenci. 

Původní nápad nasypat do fajfky vločky od Stanislava tedy zavrhuji a smířím se s další překážkou v podobě cupovaní flake od SG, HG nebo nedejbože HU. :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes druhé "dýmení". Pokusím se to nějak zrekapitulovat. Nevím, zda mám být potěšen nebo nervózní z toho, že to bylo dle mého nad očekávání. Celá dýmka na jednu sirku, no na dvě, ale ta první mi zhasla dřív než jsem jí přiblížil k dýmce. 😀 Celkově z toho mám dobrý pocit, dnes už jsem se snažil více napěchovat, ale ještě to bylo možná málo. Průběžně jsem připěchovával, ale i přesto jsem měl pocit "falešného" vzduchu. Celkový čas cca 35 minut a to jsem to nějak nehnal. Na konci, když už jsem měl tabák na dně začala dost pálit odspodu, tak už jsem toho nechal. Jedu stále krakonoše, jelikož pořád nemůžu nic z těch co jste doporučovali vybrat a vanilku tam zatím cpát nechci. Ale stejně ji zkusím. 😀 Vybírám něco od GH nebo SG a pořád nevím, je tam toho moc. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...