Přejít na obsah

Dýmky


Doporučené příspěvky

Řeším zásadní otázku a to vlhkost tabáku.

Tabáky od SG se mi jeví jako kdyby byly vytažené z bažiny a třeba Rattrays je oproti tomu suchý pomalu jak seno. 

Platí, že pokud tabák zmuchlám do kuličky a on má snahu se vrátit do původního tvaru (neláme se) je to cajk, tzn. kouřitelné? 

Předem díky za komentáře. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý tabák chce to svoje a třeba SG flaky či čerstvé plugy nechat trochu odvětrat ( nechat vydýchat) ale tu " svoji vlhkost" si musíš najít sám. Pokud mě tabák " kouše" na jazyku,tak dovlhčuji. Některé tabáky snesou být sušší a některé ne. Chce to zkoušet,co ti vyhovuje. Ano ,říká se, že by ta kulička měla být pružná a vracet se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu a tam běhám po hradech, zámcích, muzeích a je až s podivem kolik prostoru je věnováno dýmkám a tabáku. Překvapilo mě, jak se vkus kuřáků dýmek v podstatě nemění.. 

Mimochodem tuhle úžasnou krabici od dunhillu mají vystavenou na zámku v Doudlebách. Zámek má krásné expozice, pan hrabě je sympaťák a vyrábí chutné víno. Takže doporučuji. 

DSC00125.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Dagoberd napsal:

Překvapilo mě, jak se vkus kuřáků dýmek v podstatě nemění.. 

Je to tak, kuřáci dýmek sů všeci docela konzervy. Mění to i celkové rozpoložení duše a osobnost vůbec.

Já jsem třeba začal nosit tvídové sako s těma koženýma plackama na loktu:D Ale k té vlhosti tabáku, abych

jen blbě nepindal. Já jsem například už dávno zjistil, že vždy neplatí čím mokřejší, tím hůř hoří a víc močkuje a naopak. Když si připravím čerstvé lanko xx, které fakt maže a možu s tým klidně psát po chodníku, tak to hoří ukázkově. A taky je dobré otevřený tabák co nejrychlej zkonzumovat, bo jak jednou vyschne, tak po zvlhčení už to není úplně to pravé ořechové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tloušťík moc pěknej! A popílek máš libovej..

Bohušu OGS jsou samozrejmě 'one grand seiko', nejsem žádnej začátečník 😂, gugl teda nabízel i variantu Orlík Golden Sliced, ale to určitě nebude ono. 😜🤘

Upraveno uživatelem Dagoberd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Příprava na večer, nová low cost Jirsovka, přezdívám ji Dýně a ždibec DHFF 😜🤘. Voní krásně po vanilce a čokoládě, původně jsem to chtěl mýchat do jogurtu namísto müsli. :)

IMG_20210912_142251-01.jpeg

Upraveno uživatelem Dagoberd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, máš pravdu. Pletu si ještě Gawitha a Davida. No cyp su. 

Průměr je kousek přes 20, stejný jako u Dejmalovky, ale dřeva okolo kotlíku je mnohem víc. Vypadá trochu jako mořskej ježek bez bodlin, je tak vošklivá až se mi líbí. 👾

IMG_20210912_153922-01.jpeg

IMG_20210912_155332-01.jpeg

Upraveno uživatelem Dagoberd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ups. Okolo 50 venkem, takže taky žádnej scípák. 

Ješte potřebuju nutně prosečského buldočka a billiard a pak na čas nákupy omezím. 

Upraveno uživatelem Dagoberd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak GH FF dopadl až dnes. Velmi příjemný, asi mě tahle zkušenost posune časem ke třešním nebo vanilce 😂🏴‍☠️

V 3/4 kotlíku mi ale tabák vyhasl a sviňa už nechtěl dál pořádně hořet. Scípal. Řekl bych, že to bylo plus/minus v místě první vrstvy. Tu sice jen volně pokládám, ale po dloubnutí lžičkou se tabák nezdál volný, bažinu jsem taky nezaznamenal.

Měli byste prosím radu pro zelenáče? 

IMG_20210915_173216-01.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...