Přejít na obsah

Dýmky


Doporučené příspěvky

Kluci, 

zkusím ještě napsat i sem ….

K mému překvapeni, je prvotní zájem s mojí vizí o limitovanou dýmku na Fbk velký ….
Tak třeba se zalíbí i zde …. 
 

Jsme právě svým způsobem v rozmezí 100ročního období od dokončení / sepsání naší knižní klasiky 
“Dobrého vojáka Švejka” 
J.Hašek  

1921-1922*1923 ….

A tak mě zrovna napadlo, proč toto zajímavé výročí, neoslavit limitovanou sérii dýmky této postavy “J.ŠVEJK”.

Nějakou představu již v hlavě mám, ale rád bych věděl, zda-li by tento nápad oslovil i jiné :0) 

Měl by tedy někdo zájem ???

 

imho-  jak říkám, jde jen o průzkum trhu. Zda-li by měl někdo zájem a můj nápad se mu líbí …. (Máme tu dymky Sherlocka Holmese, Maigreta, tak proč si my Švejkové nepochutnat na tabáku v dýmce na počest této osoby) ….
Tudíž, konkrétní návrhy jako vzhled dýmky, cena atd., bych sdělil déle ( i když už nějaké střípky mám ) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje představa je vycházet z této dýmky( viz fottoo )  ….

Délka je dle mě vyhovující a i tvar se mi líbí ….

Je to furt tvar Cavalier, z které kouři - ve starém stylu, nic moderního…. A dá se využít jak v křesle tak při vycházkách přírodou … 

AC3C2AE6-625A-48BB-B798-F35B5DB54534.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U keramiky to bylo na odlévání močky, tady nevím,také se mi to tam jeví jako zbytečný " sosák" ( teda klidně bez něj). My jsme tomu říkali odléváček.

Upraveno uživatelem bohus76
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl v tom místě špuntík a celá dýmka se dala za provozu "odvlhčit" ,teda odkápla z toho místa močka. Keramické dýmky bývaly na močku náchylnější, páč hlavička byla studenější než briár a při zahřátí od tabáku se na stěnách kondenzovala vlhkost např. jako na oknech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda nevím, ale ta navrhovaná fajfka by mohla být kouřitelná i zelenáčem, jako jsem třeba já. A ta švejkovka mně připadá že má úzký a hluboký kotel, bude se to blbě zapalovat. Teď to čištění, je tam plno zatáček (náustek, přechod troubel/kotel), to asi taky nebude žádná slast. Z mého pohledu je to pro normální užívání nesmysl, spíš jako dekorace. Ale říkám znovu, že z mého pohledu. Já osobně nejraději bafám z úplně rovné dýmky a raději širší a nižší kotlík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 33 minutami, Bert napsal:

Borci, švejkologové, dejte sem, prosím, někdo fotku jak doopravdy celá ta fajfka vypadala. Dík.

Mysliš návrh Lobera z drzkabucku? Ten je otec myšlenky,měl by se vyjádřit ,ten kdo to " spiskal" 😋

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 57 minutami, Bert napsal:

Borci, švejkologové, dejte sem, prosím, někdo fotku jak doopravdy celá ta fajfka vypadala. Dík.

Berte…. Kouřil dle informací, které jsem získal z Cavelierky 

Jinak, ten “ cancour “ by se přeci provrtávat skrz na skrz nemusel ne …. 

 

 

 

E06DA2AC-5954-48AE-BF98-7EFD33C6B4CD.jpeg
 

edit: jinak berte prosím v potaz, že jsem opravdu jen kuřák dýmky který moc do výroby nevidí . A tohle je moje úplně první zkušenost s takovým to projektem …. Tak že i za rady a připomínky se zlobit nebudu a uvítám je 
Děkuji 

Upraveno uživatelem Lobber
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...