Přejít na obsah

Garmin Fenix


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1,1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jaké funkce na svých Fenixech nejvíc využíváte a kdo máte mapové F5X, používáte je i k navigaci? Jaké máte s navigací zkušenosti?

Aktivity běh a kolo. Přitom občas hledám nějakou kešku. Pak navigace při běhu neznámým terenem, kdy si naplanuju trasu a nahraju do hodinek. Propojeni s mobilem a notifikace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

F5+

Navigaci na kolo- naplanuji na PC (mapy.cz, mtbmap.cz), naexportuji do hodinek. Samotná navigace OK, jen musíš furt koukat na hodinky... Upozornění na odbočku sice mají, ale občas neslyšíš/necítíš, takže místama přejedeš.

Můžeš nechat přímo plánovat hodinky (jen zadáš cíl bez nachystané trasy), ale to jsem zkoušel jen jednou- fungovalo to, ale nemám více zkušeností.

V hodinkách mám mapu z osmg.brazovic.cz (jinou jsem nezkoušel)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem už konečně otestoval navigaci. Zkoušel jsem zadat okruh 10km a vyběhl. Hodinky před odbočkou upozorní vibrací ( nastaveno v menu), pak ještě jednou přímo na odbočce. Při běhu, nebo chůzi asi nemineš odbočku.
Na kole jsem asi víc koukal na hodinky, ale ani tam to nebylo otravný.
Za mě je ta navigace parádní doplněk a nelituji té investice do plusek.
Jediný co mě vadí je, že chci nosit i jiný hodinky( Orlík, PS1) a pak mi klesá denní průměr aktivit.
Příklad je třeba že v mým věku mi píšou že úroveň fitnes mám VO2 max 48, což odpovídá zdravému 20letému člověku. To mě teda potěší :)
Je bezva i upozornění na zprávu, příchozí telefon.....pokud máš telefon poblíž a nemáš hlasité vyzvánění.

 Snad ještě  mě chvíli trvalo, než jsem se prokousal ke všem těm nastavením, ale pak max spokojenost.

Určitě nelituji těch 21500kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se ptal, co kdo využíváte proto, že jsem si D2 Charlie koupil hlavně jako letecké hodinky, tj. letecké mapy a navigace, databáze letišť, záznam letu apod. Ale už ze Suunta se mi líbily notifikace, tady mají ještě širší možnosti, tak jsem na nich až skoro závislý, hlavně příchozí hovory bych občas ani nezaznamenal, nebýt upozornění na hodinkách. Používám i výškoměr a barometr, spíš pro info jak se vyvíjí počasí, zkusil jsem i upozornění na bouřky, ale to jsem zase vypnul, protože hodinky jsou schopné mne varovat denně aniž by bouřky reálně hrozily. Občas mrknu na meteoradar a pravidelně sleduji výdej energie, kroky a takové ty věci, občas je mám na ruce i přes noc a sleduji spánek. Na záznam sportovních aktivit a na motorku používám Suunto, ale občas použiju D2 k záznamu nějaké jízdy autem, ukládám si zajímavé body atd. Ale určitě budu postupně využívat i další věci, ještě nemám vychytané vše spojené s létáním ale i s běžnou navigací, aktivitami apod.

Když už jsem zmínil počasí, není na Connect IQ nějaká relativně spolehlivá aplikace pracující offline, jen na základě vyhodnocení barometru? Ono nejde jen o to, zda tlak momentálně klesá nebo stoupá, ale i jak moc je nízký nebo vysoký, jak strmá apod. je křivka vývoje tlaku. Tohle vyhodnocovat se dá různě, záleží na zkušenostech a tak i různé aplikace na toto téma mohou být různě kvalitní a spolehlivé. Já to zatím vyhodnocuju z barometrické křivky, ale musím o tom chvilku přemýšlet, vzpomínám na to, jaký byl tlak a počasí předtím a prostě mi ten odhad vždycky chvilku trvá, spolehlivá apka by to zvládla mnohem rychleji. Budu rád za tip.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše Paw, 2 dny, to je něco špatně. To by musela být vadná baterka, popř. jiná závada nebo zůstávat zapnutá GPS, ale nějak si to neumím představit, GPS se snad automaticky zapíná při spuštění aplikace, která ji vyžaduje (navigace, venkovní sportovní aktivita, nahrání místa kde stojím jako POI apod.) a po jejím ukončení se zase sama vypíná. Přiznám že nevím, jestli je možnost aby někde na pozadí běžela zapomenutá aktivita využívající GPS, požírající baterku, zatímco já bych se v poklidu díval na ciferník, na to jsem Garminy ještě tolik nezkoumal, ale začal bych tímhle zjištěním a vypnutím a zapnutím hodinek. Nevím, jestli existuje něco jako tovární nastavení u mobilu, ale pokud ano, bylo by to hned další v pořadí. Pokud by to nepomohlo, zbývá reklamace.

Já nabíjel hodinky minulou středu večer, od čtvrtka jsme byli na cestách, nic jsem nedělal, ale jak už jsem psal někde výš, mám zapnuté všechny notifikace, podsvícení pohybem ruky, každou chvíli sleduju vývoj tlaku, permanentně snímám tep na zápěstí, sleduju kroky a vydanou energii. Včera ráno (tj. po 3,5 dni) tam bylo 82%, ale cestou ze Slovinska jsem měl asi 4 hodiny zobrazený výškoměr a koukal jak jedeme vysoko a jestli stoupáme nebo klesáme. Teď mám 64%, kus energie nejspíš ubral ten včerejší barometr, resp. výškoměr. V návodu jsem to nehledal, ale standardně asi barometr měří tlak v nějakých intervalech, zatímco když mám puštěný výškoměr, tak jede nonstop a to znamená zvýšenou spotřebu energie. Jinak mi bez větších aktivit vydrží hodinky 10-14 dnů.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahojte. Chcel by som Vás poprosiť o radu. Mám fenix 5 a používam ich primárne na beh v členitom teréne. Chcel by som vedieť či je možnosť niekde nastaviť výpočet nastupanych metrov. Pripadne kde to mam v menu nájsť. Mam len prevýšenie a to je všetko.chcel by som ale vedieť konkrétne metre ktoré som išiel do kopcov prípadne z kopcov klesal. Myslel som si ze keď majú hodinky barometer tak to zvládnu. Možno je to ale môj omyl. Za odpoveď Vám vopred ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chceš nastoupaný metry nastavit jako datový pole při běhu nebo se po doběhu podívat. V prvním případě netuším, v druhým by to mělo být vidět u záznamu aktivity v Connectu - jak v aplikaci, tak na webu. Zrovna včera jsem na kole nastoupal 180m a sestoupal 175.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem veľmi pekne za rýchlu odpoveď. Myslel som to do dátového poľa aby som videl koľko stúpam. Tento údaj tam mám ale to je len prevýšenie. Včera som bežal skoro 5km v poriadnom stúpaní a prevýšenie bolo asi päťsto metrov. Ale potom dolu a zase hore a niekoľkokrát dookola. Ale. Stúpanie mi ukázalo stále len to prevýšenie. Keďže veľa behám terén tak by som chcel vedieť koľko som išiel do kopca. Aj keď ho pôjdem päť krát napríklad. Ale ako píšem, možno to len neviem nájsť alebo sa správne vyjadriť že čo vlastne chcem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem veľmi pekne za rýchlu odpoveď. Myslel som to do dátového poľa aby som videl koľko stúpam. Tento údaj tam mám ale to je len prevýšenie. Včera som bežal skoro 5km v poriadnom stúpaní a prevýšenie bolo asi päťsto metrov. Ale potom dolu a zase hore a niekoľkokrát dookola. Ale. Stúpanie mi ukázalo stále len to prevýšenie. Keďže veľa behám terén tak by som chcel vedieť koľko som išiel do kopca. Aj keď ho pôjdem päť krát napríklad. Ale ako píšem, možno to len neviem nájsť alebo sa správne vyjadriť že čo vlastne chcem

 

Manuál píše: Vertikální rychlost: Rychlost stoupání a sestupu v čase.

Je to to co myslíš? Jinak v menu datových polí je to v sekci Rychlost. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, pochopil jsem, tohle Garmin neumí. Ukáže jen celkový nastoupaný metry, ale ne v kombinaci se vzdáleností. Jediný, co mě napadá, že by proto mohlo existovat extra datový pole nebo aplikace - mrkni sem: https://apps.garmin.com/en-US/devices/fenix5/apps?sortType=mostRecent

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...