Přejít na obsah

Garmin Fenix


Doporučené příspěvky

Ahoj. Můj manžel chodí často běhat a mě napadlo mu koupit nějaké hodinky. Kolega z práce mi doporučil tyto Garmin hodinky . Prý měří tep atp, což si myslím, že je hodně dobrý. Každopádně jsem ještě uvažovala nad nějakými Samsung hodinkami. Které jsou tedy lepší a oplatí se víc? Budu ráda za veškeré rady.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

No ono sa to tazko porovnava, pretoze Fenix je sporttester a nejake Samsung su smartwatch.
Fenix je paradny tool na sport, s obycajnym displejom a brutalnou vydrzou baterie, ale priemerny v smart funkciach. Samsung zasa viac vynika v smart funkciach ma OLED displej ale na aktivne sportovanie nic moc a vydrz baterie ma slabu.
Ak chce manzel naplno vyuzit potencial Fenixov odporucam dokupit hrudny pas Garmin HRM tri.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Ola, začal jsem opět trochu běhat a podle garminu jsem často v tréninku "neproduktivní", ale beru to jen orientačně. Důležitější je pro mě, že kondice jde nahoru a můžu si dovolit občas zrychlit. Nicméně v posledních cca 3 měsících mi začalo klesat VO2 max a dostal jsem se na své minimum. Kondičně jsem na tom byl lépe, ale určitě už i hůř a VO2 jsem měl lepší. Než začnu hledat problém u sebe, říkám si, jestli to třeba nebude nějakou aktualizací a změnou výpočtu VO2max. Nemáte podobné zkušenosti? Ten pokles je o 5 bodů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VO2 je hotova veda. Myslim, ze ti skor pomoze niekto v bezeckom vlakne. Ja sa hybem medzi 50-52 a tiez to niekedy ide dolu aj ked beham.....rovnako. Chalani v mojom bezeckom okolí, co sa chystaju na maratony kombinuju rozne druhy behov. Tempo behy, intervaly, dlhe behy a VO2 im pomaly rastie. Ja beham dokola stale to iste a VO2 mi stagnuje. Skus si zmenit treningovy plan. Myslim, ze aj Connect umoznuje pripravu na “desinu”, alebo polmaraton....bude to “bolet”(hlavne intervaly vedia byt bolestive), ale VO2 by ti malo rast.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, 14titi napsal:

...podle garminu jsem často v tréninku "neproduktivní", ale beru to jen orientačně...
...mi začalo klesat VO2 max a dostal jsem se na své minimum...

U produktivity dost záleží na tom, jakou máš 7 denní tréninkovou zátěž (najdeš v Reports => Training Status), viz obrázek. Když se dostaneš na horní hranu, popř. nad zelenou zónu, spadneš Garmin to vyhodnotí jako neproduktivní (protože se přepínáš). Na obrázku níže jsem byl dle Garminu neproduktivní od 21. do 26. října.

image.png.a9b259965502f8e2a63cae403c0e190b.png

Dost velkou roli v tom hraje tepovka (aktivity v zóně 5 tě do neproduktivního stavu dostanou velice rychle).

Tepovka, tedy ostatně jako v celé řadě metrik, hraje dost významnou roli i u výpočtu (resp. odhadu) VO2max, tj. pokud ti oproti minulosti vzrostla na pro danou vzdálenost/čas tepovka, VO2max půjde dolů. Také v tom může hrát roli i změna hmotnosti, frekvence běhů a co já vím co ještě

O výpočet/odhad VO2max se starají algoritmy od Firstbeat Analytics (Garmin je letos koupil), jenže ty jsou proprietární a těžko říct, co a jak se v nich změnilo a do jakých konkrétních modelů ty případné aktualizace poslali...

U Fénixů ve verzi 12.20 (prý) zlepšili detekci tepovky, což by hypoteticky mohlo hrát roli (na druhou stranu to nesedí časově, 12.20 je stará asi tak měsíc).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za reakci. Jako tepal jsem dost no a 70% jsem měl v pátý zóně. Do toho jsem i přibral, ale pocitově se mi běhá líp než před měsícem a to jsem měl VO2max o 2 vyšší. .Neumím moc běhat pomalu a tepu poměrně dost i při relativně pomalém běhu. Zítra zkusím fakt polehounku a uvidíme. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, stando napsal:

VO2 je hotova veda. Myslim, ze ti skor pomoze niekto v bezeckom vlakne. Ja sa hybem medzi 50-52 a tiez to niekedy ide dolu aj ked beham.....rovnako. Chalani v mojom bezeckom okolí, co sa chystaju na maratony kombinuju rozne druhy behov. Tempo behy, intervaly, dlhe behy a VO2 im pomaly rastie. Ja beham dokola stale to iste a VO2 mi stagnuje. Skus si zmenit treningovy plan. Myslim, ze aj Connect umoznuje pripravu na “desinu”, alebo polmaraton....bude to “bolet”(hlavne intervaly vedia byt bolestive), ale VO2 by ti malo rast.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Já jsem na tom podobně. Míval jsem 54 až 51 poslední 4 roky např., ale teď jsem spadl na 48. Problém je, že nemůžu rozplánovat trénink a řídit se podle toho, ale musím běhání vměstnat do volnýhon času a to bývá dost nepravidelné a nepředvídatelné. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím úplně přesně jak to Garmin počítá, ale podle mého sledování jsou ve vztahu tepovka a rychlost. A z pomalé rychlosti garmin dobré VO2max nevypočítá. Podle mého sledování, mám vysoké VO2max jen když jsem běhal i rychlé tréninky nebo závody. Pokud jsem běhal jen pomalu i když na nízkých tepovkách, bylo nízké i VO2max.

@TheFlyingman  Kde najdu takový graf? Nemůžu to nikde najít a vlasně jsem to ani nikdy neviděl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Beet napsal:

Nevím úplně přesně jak to Garmin počítá, ale podle mého sledování jsou ve vztahu tepovka a rychlost. A z pomalé rychlosti garmin dobré VO2max nevypočítá. Podle mého sledování, mám vysoké VO2max jen když jsem běhal i rychlé tréninky nebo závody. Pokud jsem běhal jen pomalu i když na nízkých tepovkách, bylo nízké i VO2max.

@TheFlyingman  Kde najdu takový graf? Nemůžu to nikde najít a vlasně jsem to ani nikdy neviděl.

Imho pro vysoké VO2max potřebuješ rychlé běhy při „nízké“ tepovce, rozhodně ne v zóně 5. Tedy nabrat base (zóna 3), pak zrychlovat. Jako teorie hezká, osobně mi to dost nejde (pomalu moc běhat neumím :-/).

Ve webovém GC je to v Reports => Training status.

Najdeš ho i v mobilním (stejné na Androidu i iOS), ale je dost schovaný - Performance Stats => Training Status => Load (jo, je to klikatelné) => 7-Day Load.

image.png.15d1564989b1c04f03be4bdb454bb7a8.png

Screenshot_20201114_211633.jpg

Screenshot_20201114_211659.jpg

Screenshot_20201114_211718.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky.

Ale mi tam par polozek chybi!? Nebude to tim, ze beham s F3 a vetsinou bez tepaku?

Jinak "pro vysoké VO2max potřebuješ rychlé běhy při „nízké“ tepovce". To je jasné. Ale IMHO porád bude pro garmini vypocet lepsi opravdu rychly beh v zone 5, nez pomaly beh v zone 3.

 

garmin.PNG.44d0476fb11aee89f77e6db623122387.PNG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte pocuvate niekto hudbu cez Fenix. Moje 6xSaphire mam od februara, ale nie som moc zastancom behania s hudbou. Kupil som si Airpods pro a ze si vyskusam zabehat. Sluchadla som pripojil k fenix, ale nejde mi spusit v hodinach hudba. Ani cez miniaplikacie ani cez tlacidlove skratky. Skusal som aj ine bt sluchadla a vysledok rovnaky. Hudbu mam na tvrdo vlozenu z kompu(garmin express) do hodin, nepouzivam ani Deezer a ani Spotify. Ked som mal F5x+ tak som to raz skusal a tam mi to fungovalo. Neviete, kde moze byt problem?
Dakujem


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A spárují se ti sluchátka, když je zapneš s hodinkami (pípnutí s ikonkou na displeji)?. 
Třeba v autě se mi stává, že AirPods pro se mi v autě nepřipojí sami k telefonu, protože telefon se primárně připojí (nebo se připojil dříve) k autu.
Musím pak sluchátka spárovat ručně. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano sluchadka sa mi bez problemov pripoja, na displayi mam aj ikonu, ze su pripojene. Jednoducho sa mi neda na hodinach spustit hudba. Mam ju aj miniaplikaciach aj v “tlacidlovej skratke”(lave spodne tlacidlo”DOWN”, ked dlhsie podrzim, tak by sa mi mala spustit hidba) a mackam a mackam a nic. Podla garmin Express by som tam mal mat nejakych 1000mega hudby


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 11. 2020 v 22:04, Beet napsal:

Diky.

Ale mi tam par polozek chybi!? Nebude to tim, ze beham s F3 a vetsinou bez tepaku?

 

ja bych si tipnul, ze ti garmin connect zobrazi funkce podle toho, jake sis koupil hodinky. a timto te tlaci k tomu koupit si novejsi model, ktery ti "odemkne" nove polozky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Anela napsal:

ja bych si tipnul, ze ti garmin connect zobrazi funkce podle toho, jake sis koupil hodinky. a timto te tlaci k tomu koupit si novejsi model, ktery ti "odemkne" nove polozky.

Aha. To me nenapadlo. Ty mas taky F3? A mas to stejně jako ja?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...