Přejít na obsah

Garmin Fenix


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1,1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ahoj, taky prispeji svoji troskou do mlyna. Ale asi nejlepe to shrnul Paw - jsou dva tabory - bud chces chytre hodinky se sportovnimi funkcemi nebo sportovni hodinky s chytrymi funkcemi.
Ja zacinal na Fenix 3HR Sapphire, zatimco kamaradi houfne sli do Samsung Galaxy 3 nebo jak se jmenovali. Porad se mi smali, ze si s nima nezavolam, neodepisu na zpravu, ... Po dvou letech jsem se zeptal, jak to pouzivaji a odpovedi vzdy bylo, ze klavesnice na psani je mrnava, zvuk mizernej, takze spis GPS a ze si prectou notifikace a dobijeji vetsinou kazdy vecer zatimco ja stale jednou za cca tyden s dost aktivitama.
Po 5 letech jsem udelal upgrade na Fenix 6X Pro Sapphire a zas se to posunulo o poradny kus dale. Mnohem vice aktivit, nonstop mereni (ne ze bych to k necemu vyuzil), vydrz pri mem rezimu cca 12-14dnu s mrte gps aktivitama. Bohuzel se ale cca po roce a pul pokazily, sly na reklamaci a nabidli mi cca po 14 dnech,ze bud muzu pockat jak to dopadne, nebo mi vrati plnou cenu, kdyz si u nich vyberu jine hodinky. Takze ted mam Enduro2 a cvachtam si blahem. Pro nekoho to zni hloupe, ale ta led baterka je nejcastejsi funkce kterou pouzivam a kdyz jsem je konecne asi po tydnu a neco nabil doplna, tak ted po 11dnech hlasi, ze mam 46% a odhadovany muj zaprah je na cca 7dni. Takze za me neco uzasnyho, uz ani nevim, kde mam nabijecku Dalsi vec je ten textilni reminek, vubec o nem nevim.
Na druhou stranu solar ted nic moc neda, ale hlavne citelnost displaye je vyrazne horsi, nez jaka byla u predchozich a to jsem si rikal, ze jsou lidi v recenzich odleskama a kontrastem posedli, ale je fakt, ze to je bida s porovnanim predchozich.
Jablicko nemam a po par zkusenostch nemam ani chut to znovu zkouset.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, 

jo, ta hranice co pak realne clovek vyuzije je tenka. Ale podle me je zasadni Tva posledni veta - kdyz uz se da clovek na jablecnou viru (berme v nadsazce), tak ta volba jestli Garmin nebo AW je vyrazne tezsi nez kdyz si vybiram chytry hodinky k jinymu telefonu (jeste Samsung to ma slusne sparovany, ale dovolim si rict, ze v tomto je jabko etalon). 
Ja treba dost pouzivam ty hodinky na spani - jsem hracicka a zajima me to, ale tim padem pres noc nemuzu nabijet. Kdybych pres noc mohl nabijet tak me moje 2 denni vydrz treba pohode staci (ne ze by se mi nelibilo vic, ale staci to). 
 

Pro me, kdyby Garmin vyrobil Epixy se solarem (pro pripad nouze, aby to ukazovalo hlavne cas), ktery umi nouzove vyridit hovor a ktery budou trochu vic dotazeny (proc to sakra vrni, kdyz to nemam na ruce a vi to?!). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 3/1/2023 at 9:02 PM, 14titi said:

Ahoj, nemáte po poslední aktualizaci problémy se synchronizací do appky garmin connect? Přestaly se mi zobrazovat aktivity, přitom v hodinkách je mám. Ostatní metriky jako např. kroky se mi zobrazují. Mám fenixy 6 a android. 

A kroky máš jen na té úvodní obrazovce? Nebo i když si na ty kroky klikneš na podrobnější přehledy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dostanu se i na přehled kroků (časová osa a tak). Včera jsem propojil hodinky s computerem a spustil rozsáhlou aktualizaci map. Od té doby se mi v appce connect nahrály zpětně ty aktivity, co jsem předtím neviděl. Dnes budu pouštět opět aktivitu, tak uvidím jestli se to srovnalo. Pak zkusím reinstal appky v mobilu kdyžtak. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Musím se podělit o svůj "objev" :) - zkusil jsem na zkoušku nasadit na fenixy nylonovej řemínek (noname aliexpress). Všechno v pohodě, mírně pruží, kam se hrabe silikon. Problém je se sundáním/nasazením/přehozením, kdy provlíkání za stěžejkama není zrovna lehká práce. Tak jsem pátral a naštěstí to někdo vyřešil za mě. Existujou quickfit adaptéry :) - takže využívám výhody obou řešení - pohodlnost nylonu i rychlost výměny quickfitu.

image.thumb.png.bf031a91cc1732e6aecf414650e9055a.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
před 38 minutami, kdojinej napsal:

Přecházím z Forerunneru na Fenix, chci se zeptat, kdyz budu parovat hodinky s Connectem, zustanou mi v Connectu dosavadni aktivity a statistiky nebo s novymi hodinkami zacinam zase od nuly?

V Connectu ti zůstane vše co jsi tam doteď nahrál, pouze se přidá nové zařízení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Už jsem o nich psal. Garmin D2 Charlie je letecká mutace Fenix 5X. Před nimi byla verze Bravo, po nich Delta a možná ještě nějaká, ale tahle je dle mého nejhezčí. Má všechno co tehdejší Fenixy a navíc databáze letišť s informacemi o nich, přímá navigace k nejbližšímu letišti, bouřková výstraha, automatická detekce letu a další věci. Designově se od Fenixů liší hlavně lunetou, jiné jsou i ciferníky atd. Navigovat umí jak za letu, tak po silnici. Mám je asi 6 let, možná déle, baterka drží jako nová a hodinky jsou také jako nové. Z důvodu rozmařilosti mám kromě originálního koženého řemínku i silikonové - černý, pískový, modrý, červený a žlutý, které si beru podle nálady a příležitosti. Myslím, že to bylo dobře utracených 25 tisíc, byť jinak preferuji mechanické hodinky.

IMG_20230516_080201~01.jpg

DSC02301.JPG

DSC02297.JPG

50170567_1026839174167104_4522943661855473664_o.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně bych 25k za elektronické hodinky nedal. Ale pokud využiješ ty letecké funkce a jsi spokojený, tak proč ne.

Tvůj příspěvek mi evokoval hrátky s řemeny a mými Fenix3 před pěti lety.

DSC_0147.thumb.JPG.f1ada1b8d6c76df32c1daad4a785143a.JPG

DSC_0151.thumb.JPG.f51817c5ae7b32bd3281fc0543df70c3.JPG

a to nejsou všechny. Na vrcholu jsem jich měl 16! 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Beet napsal:

Osobně bych 25k za elektronické hodinky nedal. Ale pokud využiješ ty letecké funkce a jsi spokojený, tak proč ne.

Tvůj příspěvek mi evokoval hrátky s řemeny a mými Fenix3 před pěti lety.

DSC_0147.thumb.JPG.f1ada1b8d6c76df32c1daad4a785143a.JPG

DSC_0151.thumb.JPG.f51817c5ae7b32bd3281fc0543df70c3.JPG

a to nejsou všechny. Na vrcholu jsem jich měl 16! 🙂

Hodinky stály něco přes 20, zbytek byly řemeny. Opravdu nelituji, jsou to teď moje jediné outdoorové hodinky, mají spoustu funkcí, mnoho z nich (zdaleka ne všechny) využívám, používám je nejen do letadla, ale i na motorku, kolo a koloběžku, na různé jiné outdoorové aktivity. Spousta chytrých hodinek je i dražších.. Předtím jsem měl Casio ProTrek, to ani nebyly chytré hodinky, jen měly barometrický, teplotní a ještě nějaký senzor, takže mohly v éru suplovat výškoměr i variometr, ale proti Garminu neuměly skoro nic a stály 13 tisíc. PS: řemínky se na Tebe nechytám, ale kupoval jsem vždy jen originál a zas tak moc jsem utrácet nechtěl, těch 6 mi navíc bohatě stačí.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak teda jo, no. Apple Watch Ultra od soboty nosí dcera a já jsem zpátky u Epix. Půl roku jsem jim dal šanci, ale nějak mě prostě nechytly. A pořád jsem mlel o Garminech, čuměl na recenze, porovnával Epix a Fenix a Tactix a Instinct.... až jsem si podruhý koupil Epix. Ten displej má prostě svoje pozitiva, hlavně když má člověk brejle na čtení. Dneska už k nim dávají české topomapy ve verzi 5 a ta mapa je na tom barevném displeji teda parádní. Tak uvidím za půl roku... 😄 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Včera mi to taky dorazilo do mailu. Ty 51mm se mi dost líbí - výdrž a LED světlo. No aspoň zase nějaký důvod pro upgrade, až budou běžně k dostání. Minulo mě to o týden - na tyhle bych si počkal, vědět to včas. Ale nikde jsem nečetl ani zmínku, že se něco chystá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naznaky byly...
Ofiko zlevneni primo u Garminu
Dlouho nevysel novy fw (az dneska mi prislo 13.22)
V connectu pribyly polozky pro hemoglobin, EKG
Mam pul roku Enduro2 a normalne bych nemenil, ale podvedome me na nich porad stve cim dal vic citelnost displaye. Oproti F6x Sapphire je to silene mizerne citelne diky solaru a dotyku. Manzelciny F7s jsou na tom lip a ten solar tolik neudela, takze ja zkusim jeste vydrzet na pristi generaci a pak se uvidi,zda vubec F8/9 bude nebo prejdou ciste na Amoled se solidni vydrzi v Always on. Nechci hodinky, co se aktivuji jen gestem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No až takhle hluboce jsem to nezkoumal, takže mi to úplně uniklo. Kvůli čitelnosti jsem nakonec nevzal Tactix, přestože se mi hrozně líbí. Ale mám brýle na čtení, takže ten amoled displej je pro mne výrazný plus. Kdybych pořídil ty 51 mm epix s výdrží 11 dní při AOD, tak není nic, co bych jim vytkl. U těch mých Epix je výdrž deklarovaných 6 dní při AOD, takže nabíjím dvakrát týdně - v pátek večer, abych měl na víkend plnou a pak v neděli večer - o víkendu mívám nějakou tu turistickou aktivitu, tak baterku víc vysaju. A samozřejmě bych ocenil i ten větší displej, topomapy používám rád a na ty se hodí každý čtvereční mm navíc. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...