Přejít na obsah

Garmin Fenix


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1,1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po měsících...

Garmin D2 Charlie, letecká mutace Fenixů 5X. Stále je mám, už asi 5 let, možná dýl, vlastně ani nevím. Tyhle hodinky jsem koupil do éra, ale nakonec je používám i na motorku, kolo, kolobrndu, do hor, lesa, na houby, k vodě, na dovolené, prostě na skoro všechny outdoorové aktivity. A občas,  jako dnes, jen tak, třeba do kanclu, to obvykle nasadím elegantnější kožený řemínek, jinak mám originální silikony. Ale tohle už jsem psal dřív. Dnes mne napadlo, že ty hodinky jsou pro mne symbolem dobrodružství, svobody, přírody, kterou se potuluju různými způsoby, ale hlavně pohledem na zem z výšky, z příjemně pohodlného kokpitu letadla, které sám ovládám. A i když mám spoustu mechanických hodinek, tyhle mít na zápěstí je pro mne vždy příjemné osvěžení a tak trochu svátek s příchutí dobrodružství a adrenalínu. Proto je mám rád. A protože je mám rád, nekoukám po modernějších Garminech. A je mi fuk, že dnes už mají Fenixy lepší, dotykový, kontrastnější a asi i barevnější displej a další funkce, které mé Charlie postrádají. Mimochodem, tyhle Garminy jsem si kupoval po předchozích Suuntech, ty měly displej dotykový a když jsem Garminy chválil, o co všechno jsou lepší, s jedinou výjimkou a to je právě absence dotykového displeje, snesla se na mne kritika, že to nechápu, Garmin je TOP ve sportovních hodinkách a ví co dělá, dotykový displej si při sportu člověk může nechtěně přepnout, nelze ho ovládat v rukavicích, malá výdrž a takové ty blbosti , o kterých si to lidi spíš mysleli než měli praktickou zkušenost. Po čase jsem přestal chuť jim to vyvracet, ale dotykáč mi chyběl dál, zejména, když jsem dokoupil chytré "civilní" Samsungy Galaxy Watch, tam to bylo dokonalé. No, zvyknul jsem si, člověk tomu co má rád, leccos odpustí a jak jsem psal, bojím se chvíle, kdy mne tyhle hodinky opustí a já budu koukat po nových. Navíc mám pocit, že Garmin už žádné letecké speciály nedělá, nebo ano? 

IMG_20230825_072837~01.jpg

Upraveno uživatelem Ivan Lelák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, TheFlyingman napsal:

Dělá. D2 Mach 1 (postavené na Epix Gen 2) a D2 Air DX10 (odvozené od Venu 2 Plus).

Díky, už jsem je zkoumal. D2 Air DX10 asi nebudou pro mne, D2 Mach 1 je adekvátní náhrada, resp. ještě lepší než D2 Charlie (dotykový displej, placení, oxymetr atd.). Bohužel, ceny stále dramaticky rostou, D2 Charlie jsem kupoval za cca 22 tisíc.. No, zatím slouží tak uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 47 minutami, Ivan Lelák napsal:

Díky, už jsem je zkoumal. D2 Air DX10 asi nebudou pro mne, D2 Mach 1 je adekvátní náhrada, resp. ještě lepší než D2 Charlie (dotykový displej, placení, oxymetr atd.). Bohužel, ceny stále dramaticky rostou, D2 Charlie jsem kupoval za cca 22 tisíc.. No, zatím slouží tak uvidíme.

Holt titan, no. Plus zaměřění na piloty, které si Garmin vždycky nechal zaplatit.

Ještě by mělo být možné sehnat D2 Delta (existují velikosti od S po X), ale to už bych dnes bral spíš Mach 1, když už.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...