Jump to content

citizen jy8020-52e

Recommended Posts

Trochu starší vlákno, ale zaujalo mě. Hodinky co jste pánové nakoupili jsou super. Jestli se tady objeví někdo z vás, máte je ještě, vydržely? Já v současný době vlastním H500-S037565 HST což už je sice poněkud starší kousek ale mě se líbí (i když ty AS4020-52E jsou vážně fešný). Koupil jsem si je jako první pořádnější hodinky a samozřejmě jak to tady tak chodí, tak pokukuju co se kde šustne a taky hodně po mechanikách. Stalo se i tak, že jsou ke mě na cestě shodou okolností další Citizeny a to NY0040-09W,  takže automatický divery. Takže budu mít hezký porovnání eco drivu a automatu. Nicméně přesně z tohohle důvodu (praktičnost, cena, odlschool vs. techno) se mi celkem zamlouvají i technologie, které používá Seiko v rámci ekologických quartz hodinek. Kinetic a Spring drive mi přijdou jako elegantní řešení pro někoho, kdo má rád starou dobrou hodinařinu, ale zároveň si nechce upřít relativně bezúdržbový a přesný chod. Mam dojem, že jsem před nějakou dobou četl článek o podobném pohonu u Citizenu, ale teď to vůbec nemůžu najít. Máte tušení jestli Citizen takovou technologii používá nebo jsem si to  jen v kebuli pomotal?  :bangin:

• 2 years later...
  • Replies 43
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na zahraničních eshopech je najdeš pod označením PMV65-2271, ale cena se pohybuje od 650 dolarů výše, což je oproti nákupu v tuzemsku nerentabilní, obzvlášť když to ještě odchytí celníci a napaří tam DPH+clo. Nehledě na záruku. Radši bych je vzal tady s 5 let zárukou https://www.timestore.cz/Znacka/Citizen-259/Citizen-Promaster/Citizen-Promaster-Sky-27924

• 1 year later...