Přejít na obsah

Švýcarské hodinky v československé armádě


odjinud

Doporučené příspěvky

k tomu dokumentu ... Cui bono. :notworthy:

Vidím tam nejasnost v tom, že text zamlžuje nebo dostatečně nepotvrzuje vztah mezi tímto  předloženým slovenským textem a skutečností, že tento pluk v Turč.Sv.Martine byl tvořen několika prapory s konkrétním označením. Tady je prapor bez označení.  Lepší by bylo, aby vkladatel onoho textu nafotil titulní stranu inventurního svazku nebo knihy, ze které je nebo by měl být takovýto list.  V každém případě zde předloženému "dokumentu" zatím chybí jakékoliv vojenské administrativní atributy. To co vidíme, může na ojetém psacím stroji napsat kdokoliv. To není žádný důkaz pravosti nebo nedej bůh "vojenský certifikát".

Ještě jednou - Cui bono?

***

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 422
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Keď som oživil takmer mŕtve  vlákno  o týchto hodinkách  informáciami o hodinkách longines a dal podklady na vytvorenie databázy o nich

predpokladal som  že  to bude vlákno  kde sa budú zbierať profi informácie  týkajúce sa   názvu vlákna.Pokiaľ by som si nebol istý  že je ten doklad pravý,  nedával by som to sem.Viem kto mi ho dal a odkiaľ je.Mne to  na moju  potrebu o hodinkách stačí. Pokiaľ  má niekto potrebu  overiť si  takéto údaje  nebránim mu. Nech si zoberie voľno a  môže prehľadávať  slovenské vojenské archívy.

P.S. Presvedčil som sa  že dávať sem nejaké  info  pre všetkých  je kontraprodktívne. Na  talianskom nemeckom či francúzskom fóre  by boli šťastní,  že niekto  má  záujem a chuť  podeliť sa  o získané informácie. Ako je to tu posúďte sami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keď som oživil takmer mŕtve  vlákno  o týchto hodinkách  informáciami o hodinkách longines a dal podklady na vytvorenie databázy o nich

predpokladal som  že  to bude vlákno  kde sa budú zbierať profi informácie  týkajúce sa   názvu vlákna.Pokiaľ by som si nebol istý  že je ten doklad pravý,  nedával by som to sem.Viem kto mi ho dal a odkiaľ je.Mne to  na moju  potrebu o hodinkách stačí. Pokiaľ  má niekto potrebu  overiť si  takéto údaje  nebránim mu. Nech si zoberie voľno a  môže prehľadávať  slovenské vojenské archívy.

P.S. Presvedčil som sa  že dávať sem nejaké  info  pre všetkých  je kontraprodktívne. Na  talianskom nemeckom či francúzskom fóre  by boli šťastní,  že niekto  má  záujem a chuť  podeliť sa  o získané informácie. Ako je to tu posúďte sami.

Tlapko, nikdo se nesnaží tvojí práci hanit ani tě očernit z manipulace s informacemi. Osobně si myslím, že většina z nás je velice ráda, že jsou k mání nové informace a že jsi oživil diskuzi novým a zajímavým materiálem. Řekl bych, že většina z nás je jen zvědavá jak jsi k dokumentu přišel...víc bych v tom nehledal.

Upraveno uživatelem Ronin13
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

+1 Ronin ---  Přesně tak.
Osobně jsem o pravosti dokumentu nepochyboval, protože nevidím žádný rozumný důvod vytvářet nějaké padělky, protože profit žádný nehrozí....

 

Financ :  Tak tyhle hodinky jsem přehlédl jako krajinu. Díky, velmi zajímavý kousek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také přidám něco k diskuzi

 

Nejdříve standardní Lemanie do evidence

 

20161101_123427.jpg20161101_123502.jpg

20161101_123546.jpglemania 3961.jpg

 

A pak něco k té diskuzi

 

Longines MVS.

rok 1947, stroj 15.68Z, plechový ciferník s nově udělanou lumi, možná i celkový přetisk /zatím s pátrá po předchozích majitelích/, každopádně dokonalá práce.

20161031_220727.jpglgns.jpg

20161101_131343.jpg20161101_131459.jpg

20161101_131600.jpg

 

No a tady začíná to diskuzní téma :

20161101_131516.jpg

20161101_131535.jpg

 

Výrobní číslo pouzdra 23647 je už v seznamu  u čísla MVS 1728 v seznamu hodinek Longines.

A pak je tady ta vyražená dvojka v pouzrře ?

A vybroušené a přeražené číslo na dýnku.

 

Že by došlo k poškození původního pouzdra a došlo k výměně, ale proč je stejné číslo pozdra, jako na jiných hodinkách. Je číslo 2 to, co odlišuje pouzdra se stejným číslem od sebe ?

Použité raznice jsou vzhedem k fontu dobové a pod mikroskopem je vidět stejné opotřebení pouzdra okolo ražby a na ražbě.

 

Další zvláštnost je směr ražby nápisu, těch jsem zaznamenal málo, viz foto /zdroj net/

 

4771001b_xxl.jpgckpilot3g.jpgimages.jpgMVS4.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

len pár postrehov. Všetky tri ručičky sú zlé, neoriginálne.Číslo 23647  nie je konkrétne číslo dna  hodiniek,  ale skôr  série.Číslo ktoré  ho rozlišuje je 267  čo je číslo  vyrazené  i pri okruží pri číselníku. Pokiaľ viem Hodiniek s dnom  čísla 23647   som videl   asi 7 ks .To číslo 2  neviem čo znamená, vidím niečo také  prvý krát.Snáď znalejší poradia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vteřinovka je jiná, ale hodinová a minutová ručka mi přijde v pohodě /až na ten servanej chrom/, alespoň jsem jich viděl více i v tomto vláknu.

Jsou třídílné minutovky a dvoudílné, jak jsem vypozoroval /myslím  oddíly lumi/

 

https://www.google.cz/search?q=longines+mvs&client=firefox-b&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwihnPeqqp7QAhUH0xQKHcZzCsUQsAQIRA&biw=1920&bih=916#tbm=isch&q=longines+15.68Z

Upraveno uživatelem Tikal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tlapka

tady o nic nejde, tlapko, tak se nečil,  mě jen zajímá ten skutečný historický rozměr, je to přesně tak, jak to popsal ronin13.

Asi to vyznělo moc pedantsky, ale já abych do koupi takového něčeho šel, tak bych pátral více. Asi tak.

Vzor - Columbo. :notworthy:

***

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jen informativně z toho, co je k dispozici na netu...

"PÚV-3 na Slovensku měl ve svém prvním praporu rotu obrněných automobilů a tančíků a tři roty lehkých tanků. Druhý a třetí prapor měl každý tři roty lehkých tanků a dvě roty protitankových kanonů byly podřízeny přímo velitelství praporu. V roce 1937 byl postaven čtvrtý prapor se čtyřmi rotami protitankových kanonů..... atd."

http://utocnavozba.wz.cz/historie/historie2.htm

*

http://www.panzernet.net/php/index.php?topic=2323.0

Každá i dílčí jednotka má přesné označení, jak z těchto odkazů k historii armády 1.republiky vyplývá.

No a abych to upřesnil, prošel jsem kdysi vojnou na 24 měsíců, z čehož valnou část jsem trávil na štábu ženijní jednotky.

S takovým lejstrem, co se tady vydává za doklad, by nás tehdejší plukovník, bývalý frontový voják, sežral/obrazně/ na posezení.

I vojna a armáda má štábní kulturu, platilo po válce i před ní stejně jako za Rakouska. No nic, tak se na mě hoši nezlobte jinými slovy - důvěřuj, ale prověřuj. Platí stále.

**

http://www.druhasvetova.com/?p=armada/slovenska/Operace_slovenske_armady_v_letech_1939-1944

Upraveno uživatelem eloga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 3 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Krása Tlapko, jen příště prosím více světla a větší rozlišení, staršně rád se kochám :notworthy:

 

Také udělám časem nějakou skupinovku.

 

 

všetkým ktorí majú radi toto vlákno

 

Já teda nevím,.. pak má něco zbýt na ostatní.. :) 

 

Jinak teda super PF.. doufám, že před rokem 20 bude výprodej, aby ses dostal na tu nulu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...