Přejít na obsah

GUB Glashutte/SA


Rainee

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

 

darem se mi dostaly od mého dědy do rukou níže uvedené hodinky GUB Glasshutte/SA s kalibrem 69.1.

Hodinky jsou v dost špatném stavu, nejdoucí, zaprášené s prasklým sklíčkem. Očividně někdo vcelku hrubě sahal i do strojku. Nejsou funkční (pravděpodbně díky prachu), avšak lze je nastavit. Na druhou stranu indexy, ručučky i ciferník by po vyčištění prachu mohly být ve slušném stavu.

 

Na ciferníku je znak GUB, pod ní nápis Glashutte/SA, 17 Rubis, Stossgesichert, číslice na pozici 6 a 12, datumovka. V dolní části nápis Made in Germany. Plná hodinová ručučka, minutová s dírou, červená vteřinovka. Pozlacené 20 mikronů. nerezové dýnko.

 

Podle kalibru a historie GUB by měli být někdy z let 1962-1971 ( http://www.glashuett...e/kaliber-69-1/ ). Dokázal by někdo pomoci s přesnějším určením a identifikací ? Model, typ, atd.?

 

 

Nejedná se sice o žádnou raritku, avšak pro mne mají značnou sentimentální hodnotu a velmi rád bych je nechal rozumně restaurovat.

 

Děkuji.

post-22428-019306800 1356619454.jpg

post-22428-055181600 1356619469.jpg

post-22428-051653900 1356619475.jpg

post-22428-080939300 1356619482.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co si v takovémhle případě představuješ pod pojmy model a typ?

 

Spíš kdyby je třeba někdo dokázal přesněji datovat. Typ bude u této masovky nějaké nic neříkající číslo.

Podařilo se mi zjistit že logo GUB bylo používáno jen do roku 1967, kdy jej pak nahradil nápis Glashutte. Možná někdo ví o katalogu z daných let, já našel jen z roku 1968. Možná někdo bude vědět zda jsou původní nebo je to nějaké rozborka/sborka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spíš kdyby je třeba někdo dokázal přesněji datovat. Typ bude u této masovky nějaké nic neříkající číslo.

Podařilo se mi zjistit že logo GUB bylo používáno jen do roku 1967, kdy jej pak nahradil nápis Glashutte. Možná někdo ví o katalogu z daných let, já našel jen z roku 1968. Možná někdo bude vědět zda jsou původní nebo je to nějaké rozborka/sborka.

 

původní jsou určitě, stav je ukrutnej, ale to víš sám, pouzdro je tzv. krab, takže lepší než obyčejné a číslo 11K na dýnku dost nízké, takže z počátku výroby

 

celkově jsou imho nanic, takže bych s nima nic nedělal, a ponechal si je jako vzpomínku na předka

 

renovace by odhadem zahrnovala nové pouzdro, reprint cifru, nebo nový a opravu strojku, pokud to půjde

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešení je buď je nechat v tom stavu jak jsou a nebo koupit na Aukru jiné,např.zde http://aukro.cz/gub-na-opravu-c-2-i2903815114.html a přeskládat.Když si to pohlídáš,tak se určitě nějaké dají koupit.Jen se musíš smířit s tím,že Ti fakticky zůstane jen strojek a ciferník a pouzdro bude nové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za rady.

Po pročtení všech možných zkušeností s renovacemi jsem se rozhodl jít zlatou střední cestou. Nechtěl bych aby hodinky skončili v daném stavu a jen ležely jako vzpomínka. Zaslouží sí být v chodu.

Nepůjdu ale cestou kompletní rekonstrukce a pokusím se z nich zachovat co nejvíce. Pouzdro nechám trochu rozleštit jinak jej ponechám v původním stavu.

Strojek vyčistit, případně doplnit vadné díly z nějakého jiného. Těchhle kalibrů se vyrobilo hodně, lze je docela sehnat. Následně pak vyměnit sklíčko.

 

Cifr a ručky se zdájí v lepším stavu než je poznat na fotkách a drobná oxidace prostě odpovídá věku a stavu hodinek. Nebudou tak krásné jako ty od Huga14, ale hlavně budou funkční.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...