Přejít na obsah

Novacci a pravidla


skalis

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 251
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

A neni to tak, ze neregistrovani nevidi fotky jen u prodeju? Nevim, ptam se. Nez jsem se registroval, tak jsem forum nejaky cas cetl a jedine co jsem nevidel byli fotky u prodeju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jako že ty peníze dostane Chronomag, který se tu objeví jednou za sto let a na provoz fóra zvysoka prdí?

Číslo 503 vídím častejc, než bych chtěl.

No a to si myslíš, že faktury za provoz fóra se platí samy ze vzduchu a tvýho úšklebku nebo jak? Jsem tu dvakrát týdně, ale řeším provozní technikálie, protože tyhle hemzy mě fakt nebaví poslouchat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud se citis byt zdejsim smelinarem, tak ne. Pokud se citis byt chrono gentlemanem (jak tu casto zazniva) pak ano. Stejne jako novacky vodime za ruku, kdyz chteji sve prachy utratit za hodinky u ceskeho AD. Odhaduju stovky pripadu, kdy byl novacek odkazan i s linkem na levnejsi spolehlivou variantu nakupu. U prodeju nasich clenu se to nestalo asi ani jednou. Kdyby to pravidla umoznovali, do takoveho inzeratu bych pripsal:

 

Nebud lama, tady nebo tady je sezenes fungl nove, zaplatis clo+dph, prodejce je provereny a reklamace resi vstricne. A usetris ve finale X tisic. Tady neni Klausovo, tady je Chronomagovo:-)

 

Tak si ja predstavuju forum, kde je onen klubovy duch. To, ze se novacky odradime od prodeje u AD je v poradku. To, ze jim neporadime kdyz kupuji od clena ktery na celem obchodu vydelava a tvari se jako chrita, to je podle meho spatne. Takhle ja si komunitu teda nepredstavuju. Pokud by to nebylo na webu ale v realu, takovi jedenec by v komunite asi obliben nebyl.

 

Ale co, posledni dobou me par jedincu utvrzuje v tom, ze tady uz si kazdy muze cintat na pentli co mu slina prinese, at uz je to sebevetsi blbost. Ja uz to tu davno za komunitu nepovazuju, tohle forum je komerce jako prase. Par elitaru si rano spocita jak jsou dlouho registrovani, pak si spocitaji kolik penez do hodinek vrazili. Pak jdou nekoho urazit, pripadne se mu vysmat. Dalsi elitari si nenechaj utect prilezitost nalestit si ego a pridaji se. A desitky nebo stovky normalnich clenu nemaji ani chut na ne reagovat, jako uz i ja. Dukazem mi bylo, kdyz jsem navstevoval srazy, ze jedno tema bylo resene vzdy - o co tem klukum jde, jsou vubec normalni? A vsichni pritomni mluvili stejne. Na foru jsem si ale nevsiml, ze by do nich sli a spolecnejma silama je bud uzemnili nebo vypraskali na Facebook kam patri. Dneska uz to chapu, taky uz me nebavi resit neco s nekym, kdo urcite veci nepochopi leda by se znovu narodil. Takova debeta strasne vysiluje....

 

Mrzi me ze je tento prispevek tak negativni. Ggranda se netyka, pisu to jako obecnou odpoved na obecny dotaz.

A dekuji par lidem, kteri delaji forum forem, chovaji se jako lidi. A pisi veci, ktere jsou ostatnim ku prospechu.

 

edit: Aby mi pozdeji nebyli vkladany do ust myslenky jenz nezastavam.... Nemam nic proti tomu, kdyz svoji sikovnosti a usilim neco koupim levne za ucelem dalsiho prodeje. A jiny mou navysenou cenu akceptuje. Myslim, ze se tomu rika trzni prostredi. Ale take si myslim, ze trzni prostredni nema na zajmovem internetovem foru co delat. Pokud neco levne koupim a chci draho prodat, vidim to na Aukro, tam to patri.

 

Jsem nováčkem a tato diskuze mne zaujala právě už názvem. Čekal jsem nějaké rady od zkušenějších, jak se vyhnout případným omylům či chybám a nebýt hned od začátku zde na fóru za hňupa. Pravidla jsem četl, snažím se je dodržovat, setkal jsem se již i s "nepsanými". Absolutně souhlasím s codym. Než jsem se registroval, tak jsem navštěvoval tyto stránky a pozorně hltal informace. Úplně mne nadchla vlna solidarity při skonu jednoho váženého člena. Broběhla dražba, sbírka nebo tak něco. Říkal jsem si, že hodinky mne baví a chci být součástí tohoto "gentlemanského" fóra. Koupil jsem již na fóru 2 kukačky a winder. Pomohl jsem i někomu něco koupit. Všechna setkání mne oslovila a ceny byly oboustranně vždy přátelské. Od mágů já tedy očekávám kvalifikované rady a eventuálně i pomocnou ruku. Již jsem také málem koupil hodinky zaručeně za 1/4 cenu se zárukou. Skutečnost byla taková, že hodinky byly dost použité, sleva ze skutečné hodnoty byla asi 20% a garanční karta byla přepsána (informoval jsem se i prodejce). Osobně to vidím jako podvod a rozhodně bych to zde nečekal. Já bych si zde nedovolil nikomu nabídnout zlou cenu. Proti fin. příspěvku bych také nic neměl. Věřím, že toto fórum si zachová své kouzlo a nestane se "hodinkovým aukrem", kde se lidé budou šidit a urážet. Hezký den Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jiri, musis si uvedomit tri veci:-)

 

1) Ted kdyz to ctu se divim, ze me nechali prolezt s mym pravopisem skolou

2) Me neber moc vazne, muj svet a priority se hodi spis do minuleho stoleti, kdyby bylo po mem 80% lidi emigruje

3) Registrovanych je tu cca 20000 lidi, aktivnich stovky, ale kdyz posuzuju TUHLE vec, je treba koukat na nick po nicku

Upraveno uživatelem cody
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Prosímvás, pánové, jak se dá nastavit, aby se mi příspěvky řadily od nejnovějšího a né naopak, jak je to defaultne nastavený? Hledam jsem, ale odpověď nenašel - tak díky za radu a prosím nekamenovat, jestli je to někde v základním nastavení, vážně jsem hledal :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak ako novacik musim suhlasit s jirkasirka, tiez som predpokladal, ze tu funguje nejaka vnutorna "hygiena", kedy skuseni clenovia odparaju pofiderne predaje, spamerov (za to ciastocne moze to pravidlo 50 prispevkov, skoda ze sa neda nahradit ucast na zraze  = potreba -10 prispevkov). A ze ludia necitaju/nechapu pravidla mna neprekvapuje. U nas v praci za 7 rokov nepochopili podaktori rozdiel medzi tlacitkom v mailu "odpovedet" a "odpovedet vsem" :(.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obecný pravdla jsou ve spodní části webové stránky vpravo: Pravidla, Privacy Policy.

díky. chybí tam zákaz politiky který mi tady přijde jako nejlepší pravidlo (teda pokud pořád platí dyž tam není) a to že nováčci můžou zakládat témata až od 5 příspěvků by asi chtělo nastavit v systému

 

a první tři posty v prodejní sekci kdyby byly sloučený do jednoho by taky asi neuškodilo. jinak nový pravidla super, je dobře že moderátoři se do toho tak pustili.

Upraveno uživatelem SCIFI
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si to tu namátkou trochu pročetl a opět jsem párkrát narazil na typicky české příspěvky typu proč to nejde, proč jsem si nepřečetl

 pravidla a vůbec nejhorší model "myslel jsem, že..." Nevím, co je složitý si přečíst na tak jednoduchých a jasných pravidlech, notabene, když při registraci zaškrtnete "četl jsem pravidla" nebo "registrací souhlasím s pravidly", nevím už tu přesnou formulaci, ale je to tam dostatečně jasně česky. Takže tak. Takže kdo je zaregistrován pravidla četl, anebo alespoň měl. Kdo to zaškrtl a nečetl, lhal. A když si nejsem něčím jist, pravidla si otevřu a tu jednu stránku pravidel jsem schopnej sjet znovu (kdo hledá najde, o tom je celý internet). Přijde mi to jako slušnost vůči odstatním. Neříkám, že člověk všechno beze zbytku dodrží, jsme lidi a chyba se stát může a stane, ale nemělo by to být pravidlem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si to tu namátkou trochu pročetl a opět jsem párkrát narazil na typicky české příspěvky typu proč to nejde, proč jsem si nepřečetl

 pravidla a vůbec nejhorší model "myslel jsem, že..." Nevím, co je složitý si přečíst na tak jednoduchých a jasných pravidlech, notabene, když při registraci zaškrtnete "četl jsem pravidla" nebo "registrací souhlasím s pravidly", nevím už tu přesnou formulaci, ale je to tam dostatečně jasně česky. Takže tak. Takže kdo je zaregistrován pravidla četl, anebo alespoň měl. Kdo to zaškrtl a nečetl, lhal. A když si nejsem něčím jist, pravidla si otevřu a tu jednu stránku pravidel jsem schopnej sjet znovu (kdo hledá najde, o tom je celý internet). Přijde mi to jako slušnost vůči odstatním. Neříkám, že člověk všechno beze zbytku dodrží, jsme lidi a chyba se stát může a stane, ale nemělo by to být pravidlem.

+1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si to tu namátkou trochu pročetl a opět jsem párkrát narazil na typicky české příspěvky typu proč to nejde, proč jsem si nepřečetl

 pravidla a vůbec nejhorší model "myslel jsem, že..." Nevím, co je složitý si přečíst na tak jednoduchých a jasných pravidlech, notabene, když při registraci zaškrtnete "četl jsem pravidla" nebo "registrací souhlasím s pravidly", nevím už tu přesnou formulaci, ale je to tam dostatečně jasně česky. Takže tak. Takže kdo je zaregistrován pravidla četl, anebo alespoň měl. Kdo to zaškrtl a nečetl, lhal. A když si nejsem něčím jist, pravidla si otevřu a tu jednu stránku pravidel jsem schopnej sjet znovu (kdo hledá najde, o tom je celý internet). Přijde mi to jako slušnost vůči odstatním. Neříkám, že člověk všechno beze zbytku dodrží, jsme lidi a chyba se stát může a stane, ale nemělo by to být pravidlem.

+1  :smile_anim: 

Pokud jde o ty nováčky, tak na jiném, daleko větším fóru vidím přístup: Nováček poruší pravidla - dostane varování s odkazem na pravidla, ať si je přečte (btw. modi mají odkaz na pravidla v podpise, to mi nepřijde jako špatný nápad), a příspěvek porušující pravidla je mu samozřejmě smazán. Většina nováčků se poučí, někteří se dokonce i omluví, a další příspěvek už napíšou správně. Samozřejmě že všude na světě se najdou borci, kteří se urazí, začnou se hádat, že pravidla jsou nastavená špatně a dožadují se nějakých práv - krátce na to, opět s odkazem na pravidla, následuje ban. V těch pravidlech se píše, že pokud je porušíte, tak ani nejvyšší forma placeného členství (je dobrovolné, můžete si připlatit, ale nemusíte) vám nezakládá žádná privilegia ohledně dodržování pravidel a v případě banu se vám nic nevrací - i s tímhle zaklikáváte souhlas při registraci.

Kupodivu, fórum stále funguje a členů má dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...

Asi 20 min sem hledat nějaké pravidla a nic moc jsem o pravidlech nenašel. Jen témata 

CTETE PRAVIDLA O PRODEJI JINAK SE NEDIVTE!!!  - na první stránce žádné pravidla ani body pravidlel nenašel 

DŮLEŽITÉ! ZMĚNA PRAVIDEL PRODEJE(Psát příspěvky do sekce Prodám, Koupím, Vyměním a do Ostatní - Prodej, Koupě, Výměna smí pouze registrovaný člen fóra, který má minimálně 50 příspěvků a zároveň je zde registrován minimálně 6 měsíců. Ostatní prodejní vlákna budou bez výjimky smazána.)- kde se píše něco o nahonění 50ti příspěvků než začneš inzerovat či něco shánět. Ale nemám zájem psat 50x do témat nějaké plky jen abych nahonil 50 příspěvků, kde je mám vzít? Mám jich když tak na ostatních fórech několik tisíc, kdyby vám to stačilo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chceš něco prodat? tak si je tu musíš nahonit :D

chceš něco koupit? napiš prodávajícímu SZ a není co řešit

 

 

Asi 20 min sem hledat nějaké pravidla a nic moc jsem o pravidlech nenašel. Jen témata 

CTETE PRAVIDLA O PRODEJI JINAK SE NEDIVTE!!!  - na první stránce žádné pravidla ani body pravidlel nenašel 

DŮLEŽITÉ! ZMĚNA PRAVIDEL PRODEJE(Psát příspěvky do sekce Prodám, Koupím, Vyměním a do Ostatní - Prodej, Koupě, Výměna smí pouze registrovaný člen fóra, který má minimálně 50 příspěvků a zároveň je zde registrován minimálně 6 měsíců. Ostatní prodejní vlákna budou bez výjimky smazána.)- kde se píše něco o nahonění 50ti příspěvků než začneš inzerovat či něco shánět. Ale nemám zájem psat 50x do témat nějaké plky jen abych nahonil 50 příspěvků, kde je mám vzít? Mám jich když tak na ostatních fórech několik tisíc, kdyby vám to stačilo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...  Ale nemám zájem psat 50x do témat nějaké plky jen abych nahonil 50 příspěvků, kde je mám vzít? Mám jich když tak na ostatních fórech několik tisíc, kdyby vám to stačilo. 

 

A co jiného bys tady chtěl dělat než plkat o hodinkách?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...