Přejít na obsah

Hodinarstvi - zlatnictvi Cígler


Baldic

Doporučené příspěvky

Normálně mezi lidmi se řekne šuplera, ale odborník použije ten druhý výraz.

post-2676-030707300 1356888514.jpg

Když už jsme u toho mudrování, tak bych jen dodal, že "šuplera" (německy die Shublehre - čti šuplere) tedy "posuvná míra" je vlastně správně.

Ale taky říkám "Tah" a doufám, že to časem bude uznáno jako správný výraz. Náramek maj ženský na parádu, nebo policajti pro zadrženýho... :smile_anim:

Daleko víc mne k infarktu přivádí fakt, když v Televizních novinách v reportáži vidím, jak se srazil Toyota Land Cruiser a Land Rover Discovery, ale moderátora to vůbec nevzrušuje a klidně oznámí, že nehodu obou Džípů vyšetřovala místní policie..... :suicide_anim: Fake! :baaasmiley:

Edit: Láďo předběhl jsi mě.... :crying_anim:

Upraveno uživatelem Cyril
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 42
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ale taky říkám "Tah" a doufám, že to časem bude uznáno jako správný výraz.

 

já doufám, že ne! tvrdě od zákazníků vyžaduju používání správné terminologie - jakmile někdo místo náramku řekne tah, nic mu neprodám, dokud obřadně neodprosí sv.Petra (patrona hodinářů) za svou neznalost - celý rituál se provádí u hodinářů v suterénu, apoštola hraje mechano a já provádím rozhřešení (exekuci) nebohého hříšníka - je to spojeno s trochou bičování u soustruhu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

proč by měl mechano něco na našem webu opravovat? crying_anim02.gif

 

psal jsi neco o suterenu, u soustruhu. apostol atd(jo a zrovna jsem zkouknul pulp fiction :D ) a do toho tady porad ty naramky,naramky,naramky..... asi jsem si to spatne vylozil....jinak v prodane je toho jeste dost.

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

psal jsi neco o suterenu, u soustruhu. apostol atd(jo a zrovna jsem zkouknul pulp fiction :D ) a do toho tady porad ty naramky,naramky,naramky..... asi jsem si to spatne vylozil....jinak v prodane je toho jeste dost.

 

souvislosti, nadhled + správná terminologie a dojdeš osvícení, ještě není pozdě obrátit se na správnou víru? náramkovou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už jsme u toho mudrování, tak bych jen dodal, že "šuplera" (německy die Shublehre - čti šuplere) tedy "posuvná míra" je vlastně správně.

Klugscheißernotiz: Cyrile, jsi si jisty tim "Shublehre"? To jsem jeste nikdy neslysel, ja znam jenom "Schieblehre", nebo "Schublehre".:offtopic:

Upraveno uživatelem filo-boxer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...