Přejít na obsah

Jak leštit hodinky?


Jeremy

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 90
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

No, jestli ti stálo za to leštit hodinky 3 roky, místo abys je odnesl k hodináři/zlatníkovi, aby ti je přeleštil profesionálně za pár minut, tak to klobouk dolů...

 

Tak já vám s těma Cape Codama nevím- asi bych je tak nehanil... Asi 3 roky jsem s jejich pomocí a s pomocí vysokootáčkové brusky na nehty opatrně leštil kousek po kousku a dokázal níže uvedené. Kdybyste viděli, jak vypadaly před tím- škoda že jsem neudělal foto. Důležitý je systém, jemnost a nic neuspěchat. Jenom mimochodem: pozoroval jsem pečlivě, co to s povrchem dělá a opravdu nic z materiálu nemizí. Mám-li to správně pojmenovat, tak se mnou nenáviděné rygoly spíš uzavíraly. Zkoumal jsem odlesky neleštěných ploch (i za pomoci opravdu silné lupy) a těch už vyleštěných a na materiálu vážně nic nechybělo. Ale už bych asi neopakoval- člověk je 3 roky otrok hodinek. Ale zase na druhou stranu jsem neměl to srdce je tak nechat.

Upraveno uživatelem Mischa80
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k tomu, že vyrábím dýmky a leštím na hadrových kotoučích dřevo i akryl u náustků, tak na velké mašině, dva druhy past.

Na hodinky jenom hadrák, tam je problém, že po přeleštění na tom udělal rýhy i měkký hadr, tak to bylo lesklé :lol2: .

Přezku jsem vzal na filcák, kde jsem ji zbavil hlubokých rýh a obnovil hrany sražení, a potom zase hadráky a dvě pasty.

 

Kamarád je ještě neviděl, jel na dovču a já mu zařizuji ještě řemen.

 

Hodinky jsou to fakt pěkné

 

20160628_192357.jpg

Upraveno uživatelem Tikal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k tomu, že vyrábím dýmky a leštím na hadrových kotoučích dřevo i akryl u náustků, tak na velké mašině, dva druhy past.

Na hodinky jenom hadrák, tam je problém, že po přeleštění na tom udělal rýhy i měkký hadr, tak to bylo lesklé :lol2: .

Přezku jsem vzal na filcák, kde jsem ji zbavil hlubokých rýh a obnovil hrany sražení, a potom zase hadráky a dvě pasty.

 

Kamarád je ještě neviděl, jel na dovču a já mu zařizuji ještě řemen.

 

Hodinky jsou to fakt pěkné

 

attachicon.gif20160628_192357.jpg

není kamarád plastický chirurg? Jeden z mých kamarádů má úplně stejný hodinky a taky je nosí na ryby.

Já si kdysi v Eltonu vyškemral kousek jejich leštící pasty. Nic lepšího jsem zatím neměl, žádný rýhy, ani šmouhy. Jen souvislý lesk

 

post-13546-0-85269800-1467227672_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník LONGINES

 

No, jestli ti stálo za to leštit hodinky 3 roky, místo abys je odnesl k hodináři/zlatníkovi, aby ti je přeleštil profesionálně za pár minut, tak to klobouk dolů...

No právě, že radši sám. Bratr odnesl na přeleštění svoje Seamastery, je to cca 6 let zpátky, taky rok výroby kolem 1960 a když to přinesl... totálně zničený Omegy, docela nenahraditelná ztráta v dnešní době. A co si na kom dnes vezmeš. I kdyby Ti hodinky měl zaplatit v plný výši a koupil sis jiné- oba jsme je zdědily po prastrýci, pro nás váženém členu rodiny, bratr Omegy, já Longiny. Ty samé už to prostě nikdy nebudou. Tak proto jsem si celé ty tři roky vkuse říkal moudré přísloví: "Co si sám neuděláš, jako bys neměl"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není chirurg, i když občas dělá řezy, že člověk čumí. :lol2:  Spíše je to prase na hodinky, ty jeho zlaté Portugaly vypadají podobně...

 

Past je spousta. Dostal jsem od kamaráda zlatníka pastu na leštění stříbra /dělám kroužky na dýmky/ a ničím lepším jsem nebrousil. Ono to chce najít ty správné a podstatná je i hrubost kotouče a obvodová rychlost, úplná alchymie. Já tu svou sestavičku a otáčky ladil nejméně půl roku, než to bylo ono.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

včera jsem dal své hodinky z ruky do vnitřníkapsy bundy a ony mi později ze zapnuté kapsy vypadly cca 40cm na dlažbu.

Vznikla na nich taková mikroploška na přechodové hraně v lesklé části.

dalo by se s tím něco udělat?

Moc to neruší a nerad bych rozhodil vzhled celého boku u nových hodinek.

Kdyby se ale na tom místě obnovil lesk , opticky by ploška trochu zmizela.

post-30377-0-88946300-1481020835_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A všelijakých leštících past se prodává všude mrak.

Já mám rád pasty tuhé, prodávané jako různobarevné kostky tuhé hmoty. S tím počmáráš kousek látky nebo kůže a jedeš. Levné a jednoduché, čistá práce, žádné patlání.

http://eshop.abrasiv.cz/nastroje-pro-lesteni/nastroje-pro-lesteni/lestici-pasty?sort=sku

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno mě se něco takového povedlo taky,   řeší se to tím, že se pomocí laseru navaří pecka oceli a ta se pak přebrousí a přeleští.  Mě to bouchnutí stálo čtyři kolíky.  Výraz hodináře co mi je dva dny před tím dával po renovaci k nezaplacení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...