Přejít na obsah

Jak leštit hodinky?


Jeremy

Doporučené příspěvky

Nakonec mi to nedá a podělím se o zkušenost.

To, že se mi povedlo rozleštit několik skel a pár hardlexů, jsem už prezentoval. Tentokráte jsem byl postaven před neznámou a po pravdě jsem ani nevěřil, že to půjde.

 

Celkem brutálně a hluboko odřený safír...

Rýha byla dlouhá sahala od devítky a táhla se až k jedenáctce.

 

IMG_20161204_114617.jpg

20161208_161250.jpg

 

Brousil jsem diamantovými pastami o pěti hrubostech. Začínal jsem 2000 té padla celá tuba a tak jsem musel nasadit 3000, ta také zařvala celá.

Dolešťování 6000,8000 a 10000 už jen čtvrtina, protože jsem musel rozleštit celé sklo..

20161208_172924.jpg

 

Časově to bylo dost nárročné, ještě teď cítím záda. Člověk se u toho kroutí, aby brousil rovně a ještě viděl co brousí. Živit se tím rozhodně nehodlám ....

Ale výsledek mne samotného  překvapil. Sklo mi přijde mnohem průhlednější, než na začátku. Ty vlnky jsou úžasně plastické. Třeba je to jen můj dojem, nebo to sklo mělo po sobě za ty roky tisíce mikro šrámů a já je odleštil.

Kařždopádně musím konstatovat, že safír jde rozleštit.

 

20161208_180222.jpgbc53d7be5cce2567f8e02fa7deb0ce22.jpg24c6353914caa385ecd0d0401224dcc8.jpgea9c11cd7dd1ad40c044348f77fe9a2a.jpg

Upraveno uživatelem Tikal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 90
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Dobrá práce. Myslím, že tenhle kousek jsem měl v ruce a škrábenec byl opravdu hluboký. Po přejetí nehtem se mi zasekl ve sklíčku. Dělal jsi kompletku? 

 

Na sundání lunety je nějaký fígl? Nebo stačí jen podebrat jako u Igenů. :) 

Upraveno uživatelem Jeronimo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, bylo to fakt hodně hluboké.

Dělal jsem jenom lehoučké obnovení brusu. Pouzdro je dost omlácené a muselo by se to komplet rozebrat a do toho jsem se nechtěl pouštět. Luneta jde stejně, jako igen, ale chce to víc síly a pevnou a tenkou planžetu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Taky jsem řešil, jak se vyrovnat se škrábanci, zvlášť na takových leštěnkách, jako jsou Breitling Colt. A nakonec jsem se na to vybodl a koupil jsem si rovnou dvoje Colty. Jedny se mnou stárnou a chytají šrámy a druhý hezky odpočívají ve winderu a jsou pořád jako nový.

 

Leštěním, ať už je sebelepší, se prostě odebírá hmota z leštěného místa a časem to může jít vidět.

 

Přesně tak! Já si nejdřív pořídil Moony a říkal jsem si, že je budu mít jen tak v trezoru a jen občas se na ně podívám. Jenže pak se mi zachtělo je nosit a ejhle - po pár dnech už nebyly jako nový. Sem tam se prostě nějaká vlasovka udělá. Než abych to leštil a ubíral tím na originalitě, pořídím si ještě jedny a ty budou fakt jen na koukání  :lol2: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Můj názor - asi ano, ale protože povrch je hodně hrubý, bude to zdlouhavé, pracné a s nepěkným výsledkem (hrubost nebude zarovnaná, ale jen vyleštěná).

Já bych začal zjemňováním a rovnáním povrchu pod vodou postupně několika brusnými papíry (víčko samozřejmě sundané), jak jen to půjde a kam až seženeš jemné papíry (hrubost 2000 už jde leštit dobře). Teprve pak je co leštit těmi pastami na kotoučích.

Ale co to asi udělá s tím pískovaným obrázkem, jak moc nepěkný pak bude?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Diky... hmm, tak do toho bych se asi nepoustel. Idealni by byla individualizace primo od vyrobce, ale pochybuji, ze by to umoznoval, kdyz vime, ze si pouzdra nechava vyrabet jinde... (RT)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lze to udelat, ale muselo by se to udelat na vic fazi, aby to bylo dokonale.

Jak pise Karlos, samotny lesteni a srazeni hran je hracka, problem je, jak ochranit tu matnou plochu obrazku.

Asi by se to muselo vylestit, pak treba piskovani sodou, nebo necim podobnym a pak to opatrne prelestit znova, smirkem v plose.

Za pokus by mozna stalo i napred vylit gravirung nejakym lakem, nebo pecetnim voskem a tim se pokusit ochranit povrch uvnitr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...