Přejít na obsah

Televizory LED, Plasma...


RomanP

Doporučené příspěvky

Prosim o radu, soucasna televize Samsung je KO, jakoby tekl obraz shora dolu v pruzich. Potrebuji koupit novou, rozmerove jsem omezeny uhloprickou 32".

TV signal mam od pres optiku, tak predpokladam nemusim resit dvbt2, ocenim prehravani z USB, wifi (da se pak ovladat telefonem).

Zatim jsem vylosoval Samsung UE32N5372 nebo Sony KDL-32WD759. Pripadne doporucite neco jinyho do cca 15 000 kacek?

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@blackhead: Klasický žluťácký ojeb - stejně jako Samsungův QLED ? OLED (viz výše), tak MiniLED ? MicroLED.

MicroLED vyvíjený Sharpem, SONY, Samsungem, LG a dalšími je skutečně "displej budoucnosti" - je tvořený (jen a pouze) diskrétníma LEDkama, čímž odstraňuje zásadní nedostatky a neefektivitu aktuální technologie (w)OLED. Ta čínská habaďůra je zas jenom staré známé LCD, podsvícené tentokrát "o něco menšíma diodama než obvykle", aby západní tupani a ignoranti co nerozliší slovo "micro" od "mini" měli za co solit...  :smoke:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@blackhead: Klasický žluťácký ojeb - stejně jako Samsungův QLED ? OLED (viz výše), tak MiniLED ? MicroLED.

MicroLED vyvíjený Sharpem, SONY, Samsungem, LG a dalšími je skutečně "displej budoucnosti" - je tvořený (jen a pouze) diskrétníma LEDkama, čímž odstraňuje zásadní nedostatky a neefektivitu aktuální technologie (w)OLED. Ta čínská habaďůra je zas jenom staré známé LCD, podsvícené tentokrát "o něco menšíma diodama než obvykle", aby západní tupani a ignoranti co nerozliší slovo "micro" od "mini" měli za co solit... :smoke:

Aha ok, microled ma nejaky zpozdeni a bude asi zpocatku dost drahej, ne?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Ahoj všem, prosím o pomoc s doporučením na venkovní anténu a set-top-box na příjem DVBT2.

(Přes TV hrajeme doposud jenom z USB a žena tvrdí, že děti potřebujou ČT:D, proto musím vyřešit - rychle.

STA nemáme. Novou TV teď kupovat nechci a stávající DVBT2 neumí.)

Nerozumím tomu, jediné, co jsem se dočetlže aktény jsou aktivní a pasivní (radši bych pasivní)

a že rozhoduje vzdálenost od vysílačů pozemního TV vysílání a to že může být navíc rušeno signálem LTE...

Lokalita je Hloubětín.

Ideálně co nejvíce muziky za rozumné peníze.

Děkuji za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sobě jsem koupil AB Cryptobox 702T. Mámě jsem kupoval EMOS EM190-S. Oba jsou ok, u Emos je dobrej ten učící se ovladač ale zas mě štva vzhled a blikající dioda na něm. Cryptobox mám chvilku a zatím nevím jak udělat některý věci, například jak naladit manuálně programy co mi nenaladil automaticky (třeba comedy central). Jinak ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem, prosím o pomoc s doporučením na venkovní anténu a set-top-box na příjem DVBT2.

(Přes TV hrajeme doposud jenom z USB a žena tvrdí, že děti potřebujou ČT:D, proto musím vyřešit - rychle.

STA nemáme. Novou TV teď kupovat nechci a stávající DVBT2 neumí.)

Nerozumím tomu, jediné, co jsem se dočetlže aktény jsou aktivní a pasivní (radši bych pasivní)

a že rozhoduje vzdálenost od vysílačů pozemního TV vysílání a to že může být navíc rušeno signálem LTE...

Lokalita je Hloubětín.

Ideálně co nejvíce muziky za rozumné peníze.

Děkuji za rady.

zmíněný EMOS, má i napájení antény se zesilovačem. Je-li možnost umístit venkovní anténu, doporučuji třeba toto logáro se zesilovačem a lte filtrem. Pokojovku pouze v nouzi nejvyšší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Emos jsem také vzal,bohužel reklamace asi po 2 měs. Nešel signál přes HDMI a SCART pustil jen zvuk.

Jinak za ty prachy spokojenost.

Škoda, smůla na kus, asi. My máme v rodině celkem 4, zatím vše ok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zmíněný EMOS, má i napájení antény se zesilovačem. Je-li možnost umístit venkovní anténu, doporučuji třeba toto logáro se zesilovačem a lte filtrem. Pokojovku pouze v nouzi nejvyšší.

Frostie, prosím, kterou anténu zmiňuješ? Anténa se zesilovačem = aktivní anténa? EMOS EM190 tu anténu případně umí i napájet? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem, prosím o pomoc s doporučením na venkovní anténu a set-top-box na příjem DVBT2.

(Přes TV hrajeme doposud jenom z USB a žena tvrdí, že děti potřebujou ČT:D, proto musím vyřešit - rychle.

STA nemáme. Novou TV teď kupovat nechci a stávající DVBT2 neumí.)

Nerozumím tomu, jediné, co jsem se dočetlže aktény jsou aktivní a pasivní (radši bych pasivní)

a že rozhoduje vzdálenost od vysílačů pozemního TV vysílání a to že může být navíc rušeno signálem LTE...

Lokalita je Hloubětín.

Ideálně co nejvíce muziky za rozumné peníze.

Děkuji za rady.

odkaz na anténu jsem zapomněl, takže zde:

 

https://www.mironet.cz/solight-venkovni-dvbt-antena-22db-uhf-21-60-kanal-lte-4g-filtr+dp276936/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Frostie, prosím, kterou anténu zmiňuješ? Anténa se zesilovačem = aktivní anténa? EMOS EM190 tu anténu případně umí i napájet? Díky.

ano, umí, zapíná se to v menu Settopboxu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem do toho taky spad.. aneb povanocni darek a Panasonic OLED je doma na zkoušku (14 denni lhuta na případné vraceni).. staricka plazma sla zatim pod postel :-)

 

Docela me prekvapil vahovy rozdil mezi LG a Panasonic.. Panasonic dava dost kilo navic... U 55 uhlopricky je rozdil 10 kilo (18 vs 28 pro Panasonic!)..

 

Zatim se jdeme sžívat.. nicmene plazma bude v obraze asi dost neprekonatelna :-/.. a prvni dojem je samozrejme horsi zvuk.. a to jak primo z tv, tak ne uplne dobre zpracovava 5+1 zvuk, co mi prednastavene cpe Netflix, i kdyz to pak posílám do stereo externich beden.. :-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...