Přejít na obsah

Televizory LED, Plasma...


RomanP

Doporučené příspěvky

Já bral před svátky Philipsku, model 65PUS7304, využil jsem akce cashback. Zatim panuje spokojenost velká.

Snad jediná výtka směřuje na ovladač ? bílé popisky světle šedých tlačítek vymyslel fuckt inteligent :)

 

https://www.philips.cz/c-p/65PUS7304_12/7300-series-televizor-4k-uhd-led-se-systemem-android-tv-a-3strannou-funkci-ambilight

stale spokojny? vcelku uvazujem o kupe ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci. Budu se stěhovat a přemýšlím nad novou televizi. Upřímně se mi nechce nic moc zkoumat. Je nejakej zásadní důvod proč nevzít tuhle?

 

https://www.electroworld.cz/samsung-qe65q65r

Mám v podstatě stejnou jen řadu 70 (ne 65) což by měl být tuším ještě stejný panel. Skok byl až u řady 85 (jak cenový tak kvalitativní, resp. ta má navíc antireflex tedy při dalším zdroji světla v místnosti se to tam nezrcadlí skoro nic, tady ano)

 

- slabinu vidím v tom již zmíněném antireflexu (kde nejvyšší řady ji mají a je to znát, ale zase cenový odskok tam byl značný)

- signál z TV (ne HD vysílání je slabší, ale to obecně u všech LCD, resp. plazma to uměla vyžehlit lépe), cokoliv HD i z antény a výše je cajk

- napřed mi přišla obrovská (díváme se na ní cca. z 2,7 metru) ale po měsíci jsem už začal trošku spekulovat že by se snesla i ta větší :) / nicméně v moment nákupu to bylo v této třídě mimo budget

(nevím jak je na tom se zvukem, od začátku ji mám jen přes AV reciver)

 

tohle jsou slabá místa, jak je vnímám... s ostatním jsem velmi spokojen a koupil bych si ji znovu, až jsem se původně hodně přemáhal abych šel k Samsungu

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám v podstatě stejnou jen řadu 70 (ne 65) což by měl být tuším ještě stejný panel. Skok byl až u řady 85 (jak cenový tak kvalitativní, resp. ta má navíc antireflex tedy při dalším zdroji světla v místnosti se to tam nezrcadlí skoro nic, tady ano)

 

Dík! Je mi jasný, že v tyhle cenovce tam kompromisy budou.

 

Ad zvuk - jsem barbar a nikdy jsem k televizi nic připojenýho neměl. Teď nad tím ale přemýšlím, třeba nejakej základní soundbar. Máš nějaký doporučení? Nechci za to dávat raketu, původně jsem novou TV ani neplánoval, teď si ale říkám že když už jdu do novýho bytu, lepší příležitost nebude. Jo a velikostně jdu ze 40", takže skok to bude velkej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík! Je mi jasný, že v tyhle cenovce tam kompromisy budou.

 

Ad zvuk - jsem barbar a nikdy jsem k televizi nic připojenýho neměl. Teď nad tím ale přemýšlím, třeba nejakej základní soundbar. Máš nějaký doporučení? Nechci za to dávat raketu, původně jsem novou TV ani neplánoval, teď si ale říkám že když už jdu do novýho bytu, lepší příležitost nebude. Jo a velikostně jdu ze 40", takže skok to bude velkej.

 

měl jsem to úplně stejně, resp. také jsem šel ze 40" (plazmy Panasonic co fungovala asi 10 let)

Pokud bych přemýšlel o soudbaru tak bych hledal tady:

https://www.salonydenon.cz/cs/MM/Znacky/DENON/SOUNDBARY

- kupoval jsem od nich něco jiného a nechali mě to zkoušet ve všech možných sestavách a kombinacích, byli hodně trpěliví :) Nicméně ty soundbary co mají jsem slyšel taky a kdybych nechtěl AV reciever tak jsem do nich šel. (Pobočka v nákupáku na Chodově). Až to pomine běž si to s tím poslechnout - vezmi třeba oblíbený film na usb, at máš srovnání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snad nepřehrává nějaké kodeky a cena na qled a velikost mi nějak nesedne. Možná už to tak spadlo dolů.

 

ano pravda, nepřehrává AVI ve standardu DivX ... nicméně vzhledem k tomu kolik toho všude je, se dá vždy nají alternativa. Ano je to mínus. Nicméně od té doby na to dávám pozor a používám jiné formáty a tedy to vůbec již nevnímám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám taky kousek z této řady a šel bych do ní taky znova. Jako další nevýhodu vidím, že si člověk musí zvyknout na One Remote, který je mimochodem geniální. 

 

A ještě mě teda štve, že mi v menu zobrazuje reklamy na kraviny, který mě nezajímaj. A místou soundbaru bych vzal domácí kino, když se to dobře rozestaví a nastaví, je to o něčem úplně jiném a cenově to není taková hrůza oproti chrastící rouře pod TV.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, já chtěl něco obyč do desítky, přes co budu moct občas i pustit něco ze Spotify. Existuje něco takovýho? Fakt nejsem audiofil, teď jsem akorát vyhrabal starý 2.1 Creative bedničky co jsem kdysi koupil k notebooku, připojil to k TV a ten rozdíl je kurva znát no.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ad soudnbar vs. domácí kino: Sám mám také AV reciever + velké bedny, ale jak jsem psal, slyšel jsem tam i ten soundbar a velmi mile mi to překvapilo. Nicméně jak jsem zminoval toho prodejce na Chodově, nabídli mi i to, že vystavené věci mi zapůjčí na vyzkoušení (zaplatí se plná částka, sepíše se smlouva a pokud si to necháš tuším 1-2 týdny, jen pošlou fakturu, případně se to vrátí. Což je na vyzkoušení ideál, protože každý prostor má svá specifika, a není nad to si to v klidu vyzkoušet doma. (pomíjím to že se to objedná v eshopu a bez udání důvodu to se to pak vrací - to je mi trošku proti srsti, nicméně zde mi to nabídli rovnou - využil jsem a nakonec jsem si vše nechal. Možná to tak dělají nyní všichni, nicméně já podobné věci nakupuji tak jednou za deset let - ale o to víc, dýl a podrobněji ten nákup řeším)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem se zas dostal kam jsem nechtěl - porovnávat parametry, počítat fóra)) V čem je ta LG lepší? Parametry mi připadají plus mínus stejně, takže jedině ta jejich zobrazovací technologie?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Qled/Oled jsem neřešil....cena. Zvuk,prostředí,obsluha. Na obraz si člověk rychle zvykne a už nevidím takový rozdíl proti staší TV co jsem dal klukovi. Za to ten zvuk tam je pořád.

https://www.zkelectronics.com/comparetv/samsung-gq65q65rgtxzg/germany/lg-65sm9800pla/uk/

Upraveno uživatelem vraby
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...