Přejít na obsah

Televizory LED, Plasma...


RomanP

Doporučené příspěvky

Používáte někdo Bluetooth sluchátka k televizi? Bude to fungovat, když má televize bluetooth? Vybírám telku 65" asi to bude LG, JVS, Phillips.  Jedná se mi sledování filmu, když celá rodina spí. Popř jak to jinak elegantně vyřešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Kotlick napsal:

Používáte někdo Bluetooth sluchátka k televizi? Bude to fungovat, když má televize bluetooth? Vybírám telku 65" asi to bude LG, JVS, Phillips.  Jedná se mi sledování filmu, když celá rodina spí. Popř jak to jinak elegantně vyřešit.

Jo, s Philips

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...

Ahoj kluci,

včera po dvoudenním úmoru jsem malému předělal pokoj původní TV byla uložena v krabici cca 6 měsíců vše fungovalo než se uložilo jenže včera po zapojení vůbec nic. Síťák je údajně v pohodě ten jsem dovezl na prověření. Když to zapojím ani se nerozsvití ta spodní kontrolka🤦‍♂️

Otázka zní, znáte někoho z okolí Berouna, Prahy kdo by byl schopen se na to podívat..? Díky za případnou odpověď

https://www.electroworld.cz/sony-kdl55w756csaep

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@jiriku23 Jestli je ještě v záruce tak ať se stará prodejce, jinak nesvítící kontrolka = chcíplý zdroj, mění se modul za modul a cena bývá podle modelu 3-5  tisíc i s prací. Servisy doma už se dneska skoro nedělají, ale velké LCD se dá i bez bedny odvézt “naplocho” v kufru (řešil jsem totéž na jaře, zásadní je netahat to sám!) a doba opravy záleží v podstatě jenom na dostupnosti dílů. 

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, Radek124 napsal:

@jiriku23 Jestli je ještě v záruce tak ať se stará prodejce, jinak nesvítící kontrolka = chcíplý zdroj, mění se modul za modul a cena bývá podle modelu 3-5  tisíc i s prací. Servisy doma už se dneska skoro nedělají, ale velké LCD se dá i bez bedny odvézt “naplocho” v kufru (řešil jsem totéž na jaře, zásadní je netahat to sám!) a doba opravy záleží v podstatě jenom na dostupnosti dílů. 

No je asi 6let stará bez záruky právě ale je mě to líto jelikož má snad 100hz panel který moc nedopočítává. Zdroj to je uvnitř nebo síťový adaptér 🤔🤣 jsme na toto laik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš snad k tomu bednu s externím adaptérem? Jestli ne, tak věc které se říká “zdroj” (představ si něco jako desku s trafem, nebo dneska teda spíš kondenzátory) je vevnitř a připrav se na výše uvedené, vyhazovat to a kupovat novou by byl nesmysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Radek124 napsal:

Máš snad k tomu bednu s externím adaptérem? Jestli ne, tak věc které se říká “zdroj” (představ si něco jako desku s trafem, nebo dneska teda spíš kondenzátory) je vevnitř a připrav se na výše uvedené, vyhazovat to a kupovat novou by byl nesmysl.

Ok, no ono to právě takový big adaptér má (něco jako nabíječka k NTB ale jak jsem psal to se zkoušelo) díky za čas a vysvětlení je to tedy klasická zelená deska uvnitř😉 ale opravdu mě to hlava nebere vždy to vše fungovalo bez problému a po uložení to nenajede🤦‍♂️ No je to elektro nooo. Dík za čas s opravou asi počítám, nemá cenu řešit jinou…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jestli je k tomu zdroj venku a funguje (z eshopu to poznat nešlo), bude problém asi opravdu někde dál. Značkový servis na to nepotřebuješ, diagnostiku a výměnu dílů dnes dovedou i běžné TV servisy, akorát málokdo už to kvůli riziku potřeby doobjednávání extra dílů a opakovaných výjezdů nabízí “on site” u zákazníka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 7. 2022 v 11:34, Radek124 napsal:

No jestli je k tomu zdroj venku a funguje (z eshopu to poznat nešlo), bude problém asi opravdu někde dál. Značkový servis na to nepotřebuješ, diagnostiku a výměnu dílů dnes dovedou i běžné TV servisy, akorát málokdo už to kvůli riziku potřeby doobjednávání extra dílů a opakovaných výjezdů nabízí “on site” u zákazníka.

Tak dnes jsem se dovolal do Sony servisu a nic moc mě nepotěšilo, pokud nepomůže klasický reset TV dle návodu Sony (zkoušel jsem a nic) jedná se nejspíš o základní desku která za 1 je drahá a za 2 se údajně na tento typ TV nedá sehnat už se nevyrábí. To mě dost sere když je to model 2016 to mě zas tak dlouho nepřijde. Takže to vypadá, že to asi půjde do EKO dvora🤦‍♂️🥲

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi prisla na Panasonic Oled televizi aktualizace... a pote co probehla, tak se velmi pokazil obraz :-((

..hlavne pri zmene zaberu je normalne rozmazanej, pri statickem zaberu cca jeste dobry.. i barvy jsou rozhozeny, jakoby malovany... nevite nekdo co s tim? Nejakej restart, rekalibrace? Snad nebudu muset cekat do nejake dalsi aktualizace :-( a to byval obraz jak vino...



Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, petr_cha napsal:

Tak mi prisla na Panasonic Oled televizi aktualizace... a pote co probehla, tak se velmi pokazil obraz :-((

..hlavne pri zmene zaberu je normalne rozmazanej, pri statickem zaberu cca jeste dobry.. i barvy jsou rozhozeny, jakoby malovany... nevite nekdo co s tim? Nejakej restart, rekalibrace? Snad nebudu muset cekat do nejake dalsi aktualizace 😞 a to byval obraz jak vino...


 

To abych přenastavil automatické aktualizace....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U me se to proste nepovedlo.. napadla me jeste jedna vec.. posloupnost kroku.. mozna nesmysl, mozna ne, jsem laik...

* koukal jsem na vypnutou televizi, ze sviti dioda oranzove.. to je myslim indikace, ze probiha udrzba panelu

* nicmene jsem ji zapnul, abych se podival na zpravy

* naskocila hlaska o aktualizaci, tu jsem potvrdil

* a bylo vymalovano..

Jestli neni problem, ze aktualizace probehla s nedodelanou udrzbou panelu... ale to by si zas ten stroj ale mohl pohlidat sam.. to co bylo vostry a jasny jak britva to je nyni takove rozplizle ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U me se to proste nepovedlo.. napadla me jeste jedna vec.. posloupnost kroku.. mozna nesmysl, mozna ne, jsem laik...

* koukal jsem na vypnutou televizi, ze sviti dioda oranzove.. to je myslim indikace, ze probiha udrzba panelu

* nicmene jsem ji zapnul, abych se podival na zpravy

* naskocila hlaska o aktualizaci, tu jsem potvrdil

* a bylo vymalovano..

Jestli neni problem, ze aktualizace probehla s nedodelanou udrzbou panelu... ale to by si zas ten stroj ale mohl pohlidat sam.. to co bylo vostry a jasny jak britva to je nyni takove rozplizle ...


Zkontroluj si nastavení obrazu, zejména "vylepšovací funkce" typu Motion Blur/TruMotion/Action Smoothing/Motion Interpolation, AI vylepšení obrazu a podobně. Podívej se taky, jestli ti to třeba nezaplo něco jako HDR obraz.
Pravděpodobně ti aktualizaci buď nějaký položky v nastavení přibyly a nebo se automaticky zapnuly.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To uz jsem vsechno prolez..v jedne variante povypinal všechno co slo v menu nastaveni obrazu...

Za co jsem driv chvalil prave Panasonic, ze zakladni varianty nastaveni obrazu rovnou od vyrobce jsou tak vyborne, ze jsem se k nim vzdy vratil.. zakladni/kino/hra.. a s tim jsem si drive plne vystacil, bez potreby korekci... nyni mi zatim nepomohla zadna korekce..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...