Přejít na obsah

Televizory LED, Plasma...


RomanP

Doporučené příspěvky

před 16 hodinami, Jeronimo napsal:

.... Zatím to nevypadá vůbec špatně. Teda od Full HD nahoru. S horší kvalitou si plasma poradila líp. Jinak je teda docela chytrá :D

to je možná už tím rozlišením, tu plasmu jsi měl určitě FHD, ale ten OLED je UHD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jste mě tu chlapi nahlodali. Dneska mi to LG přijelo a musím říct, že dobrý. Trochu jsem se bál, že na 65" uvidím ty filmy v horším rozlišení jako nekoukatelný. Obavy se nenaplnily, jsem spokojenej. Jen teda obraz se mi zdá ve všech nastaveních zbytečně "přepálenej", ale to doladím v rozšířeným nastavení. Každopádně ta černá a kontrast jsou i za denního světla k sežrání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, Americkej napsal:

Jste mě tu chlapi nahlodali. Dneska mi to LG přijelo a musím říct, že dobrý. Trochu jsem se bál, že na 65" uvidím ty filmy v horším rozlišení jako nekoukatelný. Obavy se nenaplnily, jsem spokojenej. Jen teda obraz se mi zdá ve všech nastaveních zbytečně "přepálenej", ale to doladím v rozšířeným nastavení. Každopádně ta černá a kontrast jsou i za denního světla k sežrání.

OLED je fantastická záležitost, aspoň oproti klasické LED...ta černá tam je prostě luxusní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 9. 2022 v 12:19, obrbobr napsal:

to je možná už tím rozlišením, tu plasmu jsi měl určitě FHD, ale ten OLED je UHD

Ano.

před 2 hodinami, Americkej napsal:

Jste mě tu chlapi nahlodali. Dneska mi to LG přijelo a musím říct, že dobrý. Trochu jsem se bál, že na 65" uvidím ty filmy v horším rozlišení jako nekoukatelný. Obavy se nenaplnily, jsem spokojenej. Jen teda obraz se mi zdá ve všech nastaveních zbytečně "přepálenej", ale to doladím v rozšířeným nastavení. Každopádně ta černá a kontrast jsou i za denního světla k sežrání.

Já jsem si na ní nastavil kino režim. Barvy jsou měkčí, teplejší. Kontrast není tak brutální. Jeden z důvodů proč jsem ji bral bylo i to, že vyzařuje oproti konkurenci mnohem méně jedovatého modrého světla které škodí sítnicím a biorytmu člověka. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Radek124 napsal:

@petr_chaAni SONY vlastní OLED panely nemá, bere je od LG. Jediné co na to výrobci nasazují "vlastní" jsou obrazové procesory, pokud rovnou nenakoupí hotové generické řešení v Číně.

přesně tak, možná SAMSUNG bude mít své vlastní panely OLED, ale ten sespíš věnuje LED podsvícení. Nicméně obrazové procesory dokážou opravdu divy,tím se TV liší. Já osobně bych doLG nešel, volím SONY.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, petr_cha napsal:

Proti jake konkurenci? Vzdyt LG dodava tv Oled panely vetsine ostatnich.. snad jen Sony ma vlastni.. 🙂

To ale samozřejmě neznamená, že všichni výrobci mají stejný obraz, zvuk a kvalitu zpracování 😉  Myslím že konkurence je velmi vysoká...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Ekofašos mne týrají i nadále, tentokrát blokováním nastavení časovače. Prostě každý čtyři hodiny se to LG rozhodne vypnout, pokud nezmáčkneš libovolnej čudlík na ovladači. A ne všechny modely podporují vypnutí této funkce. Jako aby mne buzerovala už i telka se mi zdá silná káva. 

Upraveno uživatelem Americkej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, mám rychlo prosbu. Chci pro jednu rodinu pořídit televizi, během dneška či zítřka. Velikost 50" a budget mám 8tis. Už jsem měl jednu vybranou od Philipsu, ale teď mi jeden technik přes antény, ozvučení, atd, řekl, že "turka" nebrat  (myslel tím vyrobeno v Turecku)... no to mi pomohl. LG a Samsung, který bych volil, už je za budgetem. 
A v tomto cenovém rozmezí už mi značky TCL, GoGen, Hisense, Hyundai nic neříkají (mé vědomosti jsou na úrovni doby JVC, Thomson, Sony). Co z těch "nových" značek spíše volit, poměr kvalita/cena?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, libor2002 napsal:

Pánové, mám rychlo prosbu. Chci pro jednu rodinu pořídit televizi, během dneška či zítřka. Velikost 50" a budget mám 8tis. Už jsem měl jednu vybranou od Philipsu, ale teď mi jeden technik přes antény, ozvučení, atd, řekl, že "turka" nebrat  (myslel tím vyrobeno v Turecku)... no to mi pomohl. LG a Samsung, který bych volil, už je za budgetem. 
A v tomto cenovém rozmezí už mi značky TCL, GoGen, Hisense, Hyundai nic neříkají (mé vědomosti jsou na úrovni doby JVC, Thomson, Sony). Co z těch "nových" značek spíše volit, poměr kvalita/cena?

Díky

tak z těch co jsi uvedl, bych se asi zaměřil na TCL, nedávno jsem si je prohlížel v Alze a dělaly na mě vcelku dobrý dojem, ale byly to telky kolem 20 tisíc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@libor2002 Domů rodičům jsem před pár lety koupil Hisense. Podmínka byla jednoduchý ovladač a žádný Android. Obrazově je to průměr, jinak v pohodě. Doporučuji přečíst fórum avmania, kde se řeší spousta nákupů televizí všech značek, hodně cenných informací na jednom místě.

https://forum.avmania.zive.cz/forum-1703/TV-prijimace-a-projektory.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky. koukl jsem na avmania a jdu prolítnout nabídku TCL.
Telka je pro rodinu, která teď na tom není nejlépe.
Mají rádi cestování, a tak aby tam byla možnost připojení Skylinku nebo SledovaniTV, kde jsou dokumentární kanály. Což se obávám, že ta jejich stará telka nezvládne a hlavně je malá.
A právě u TCL je akce do konce roku SledovaniTV na půl roku zdarma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,
hodim dotaz na nazor i sem.
Hledam 55 velikost, 4k. Strasne se mi libi moznost odpojeni one connect boxu u Samsungu, ale je to QLED. Jsem si vedom rozdilu technologii OLED.
Existuje argument proc je Samsung spatna volba? Mate nekdo negativni zkusenosti s necim na Tizenu?
Mel jsem doted AndroidTV v Sony a bylo to peklo celou dobu. Ta "rychlost" systemu pri kazdem prepnuti nebo jakekoliv akci byla desna.
Diky za nazor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@milhauszn Mě teda LagdroidTV u Philipse taky "sere jak těžkej hřích" při každém stisku tlačítka dálkáče - ale na druhou stranu: pokud chci věci typu VLC, VodafoneTV (exHorizon od UPC), AppleTV a pod., tak mám jistou šanci že je nainstaluju a budou i fungovat - což u samorostů á la Tizen (Samsung) nebo WebOS (LG) s vesměs nulovou podporou ze strany operátorů nemusí být úplně samozřejmé. Takže je dobré sesumírovat si předem i co od dané bedny očekáváš po stránce online zdrojů, ať se pak u ní nepráší na X dalších krabiček s trafíčkama a vlastníma ovladačema :whistle:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, siki napsal:

Zaplatíš si energetickou povolenku a máš ji za sto litrů doma, stejně tak jako Ferárko s emisní povolenkou. Ty zmrdi nahoře si takovéto radosti života vzít nenechají 🤮

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...