Přejít na obsah

Televizory LED, Plasma...


RomanP

Doporučené příspěvky

Jasný, chápu to, já si rýpnul původně jen do OLED kvůli tomu vypalování - je to věc, které se fakt bojím hodně - jsou pak na každou čmouhu citlivej a vidím už ji pořád 😄

Jsem se kdysi stěhoval a převážel jsem starou plazmu. No dal jsem jí do původní krabice bez původní šprcky jen do toho polystyrenu. No a asi se tam vyleštil malinký flíček těma vibracemi při přepravě. Jenže já si myslel že je to nějaká mastnota a tak jsem na to šel hadrem, pak jarem no a pak nějakým cifem 😄. No a flíček byl 10x větší 😄 - jsem to pak viděl pořád, přitom to bylo úplně v rohu obrazovky. Naštěstí tam po cca měsíci luplo a tv už se nezapla 😄, 2 měsíce po záruce, tak jsem koupil novou a byl zase klidný a bez flíčku.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi tak ne?

Který je lepší? Když z rovnice vyloučíte peníze, opravdu záleží na osobním vkusu. Ani OLED, ani LCD LED nejsou dokonalé. Někteří vyzdvihují schopnost OLED zvládat temnotu a její přesnost osvětlení. Jiní preferují schopnost LCD být jasnější a udržovat barvy na jasných úrovních

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

máme doma plasmu,oled,lcd

dříve plasma ,nyní oled je o zážitku z filmu/seriálu,prostě ta filmovost je jasná 

lcd je jen jako kulisa na cokoliv jiné

Jestli fakt nevidí někdo ten rozdíl,tak ať si koupí LCD ušetří aspoň👍

no flame🍻

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 12. 2022 v 20:23, spineshank napsal:

máme doma plasmu,oled,lcd

dříve plasma ,nyní oled je o zážitku z filmu/seriálu,prostě ta filmovost je jasná 

lcd je jen jako kulisa na cokoliv jiné

Jestli fakt nevidí někdo ten rozdíl,tak ať si koupí LCD ušetří aspoň👍

no flame🍻

Pod to bych se mohl podepsat a máme to doma úplně stejně 👍 Plazma, OLED, LCD, vše od Panasonicu a nevidět rozdíl, nebo vyzdvihovat LCD nad OLED může pouze slepec...no flame 😆

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco jako OLED v době nástupu LCD před 20 lety - kde se u velkoplošných aplikací (jako TV) mimochodem dodnes pro subpixely nepoužívá drahé barevné dopování, ale plošný WLED luminofor + barevné filtry á la LCD. Proto je černá a kontrast u OLED parádní, zatímco barvy mají (např. proti plasmě) pořád ještě rezervy - a kvůli "zahazování" 2/3 vyzářeného světla se u nich musí šetřit s celoplošným jasem (ohřev, riziko vypalování a "neakceptovatelně vysoká" nominální spotřeba). Takže se utěšujme se že kdo má dnes nakoupíno (a s prominutím, JENOM BLBEC by kupoval konzumní telku před vánocema, když jsou ceny nejvyšší a za měsíc budou "loňské modely" ve výprodeji za 2/3!) - a že možná už v příští iteraci se díky Moorovu zákonu konečně dočkáme něčeho pořádného :speak_cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem po delsi dobe vlezl mladymu do pokojiku (lepsi tam moc nechodit) a koukam na tu jeho LEDku.. rikam, co to mas s tou televizi, vzdyt je nejaka rozhasena.. tak jsme to chvili prolejzali a fotili a je proste v perdeli.. 4 roky LG LED.. skoro nekoukatelne modre fleky..jak to mladej pouziva denne, tak si to ani neuvedomil, jak mu to zestarlo.. ale stejne, to jsem myslel, ze to vydrzi vic...:-(Screenshot_20221226_112038_WhatsApp.thumb.jpg.89db72df322a5431b3dfaabb92436854.jpgScreenshot_20221226_112048_WhatsApp.thumb.jpg.626eab6f5caa995f63b02695ac315784.jpg



Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Zdarec,žena chce novou telku.Max. do těch 110cm.Neboť je doma v invalidním,tak čučí na všechny ty kraviny(seriály)po celý den.Co by chtěla,tak aby to mělo wifi(nevím jak to tedy funguje)ale musí to mít.Dívá se na PC na Livemoor,či jak se to jmenuje a další kraviny a chtěla by to na větší obraz.Ale sleduji Kubrta a nemuselo by to být špatné ve větší formě🙂

Nerozumím tomu a ani nechci.Takže nevím jestli OLED,PLAZMA,LCD a co Já vím,co vše existuje.TV není má priorita a nebaví mě to.Vystačím si s PC.Potřeboval bych poradit,je toho strašně moc.Máme ještě starýho Panasonica.I když mám vše od dané firmy,ale je mi vlastně úplně jedno,co to bude za značku.

Cena,do 20tis.Ta stará CRT stála taky tak,tak by to asi mohlo stačit.

Moc díky za pomoc😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@mlsoun1Prakticky každá "Smart TV" (která není jen "monitor") má dnes kromě anténního vstupu (DVB-T2) i slot na dekódovací kartu (kabelovka/satelit), u 4K TV i několik HDMI 2.x (zvládnou i 4k@60Hz ze settopboxu, PC a nebo nějakého Linuxového Raspberry a spol., u menších v pohodě stačí i FullHD), GLAN+WiFi pro přímý přístup na internet (přičemž bez ohledu na to co paní slyšela připomínám že bezdrát=WiFi je u staticky nainstalovaných zařízení ten bezkonkurenčně nejpitomnější způsob připojení), primitivní webový prohlížeč a nějakého klienta k přehrávání Youtube. To že na PC sjíždíte nějaké konkrétní pořady (které mi bez urážky vůbec nic neříkají) bohužel nic nevypovídá o jejich zdroji - jsou to nějaká offline/stažená videa, nějaká veřejná streamovací služba vyžadující přihlášení (ve WWW prohlížeči na PC?) a nebo dokonce "vlastní aplikaci" (která pro určitý model TV bez ohledu na výrobce může ale nemusí existovat)? Varianta "trvale běžící a hučící PC + k jeho videokartě připojená TV" by teoreticky mohla fungovat (pozor třeba na zkurvínky z Vodafone TV = exUPC) - ale byla by to pitomost, pokud by si to video dotyčná telka zvládala přehrát sama, nemluvě o detailu že na sčotu se občas může hodit dělat i něco jiného.

Co se technologie týče, tak na "celodenní kulisu" máš z hlediska opotřebení i spotřeby pořád nejefektivnější LCD (a je úplně putna jestli to prolhaný asiat inzeruje jako LED TV, QLED, MiniLED - všecko je to stejná LCD blitka a nechat se oblbovat přepálenýma demo-videama v obchodě je ztráta času), nemluvě o tom že pod 125cm dnes těžko seženeš cokoliv lepšího. Na "sváteční kino" (jinak viz vypálená hrůza výše) ve větším rozměru by byl kvalitativně o třídu lepší OLED - nicméně pro výše popsaný "modus operandi" s výhledem na 5 a víc let to zatím opravdu není, i kdyby se obchodník na hlavu postavil, vodku nalil a kazačók zatancoval. Ohledně "značek" záleží spíš na tom jestli máš nějaké "specifické požadavky": U "smart TV" např. aplikace určitých online služeb mohou existovat jen pro určité OS (LG - WebOS, Samsung - Tizen, všichni ostatní - Android TV), jiní si zas žárlivě střeží určité HW vychytávky (např. Philips - HUE), nicméně představa nějaké "příplatkové kvality za solidní značku" (viz v tuzemsku kdysi až iracionálně vyzdvihované Panasonic, Sony nebo Loewe) je v dobách generického čínského šrotu čistě iluzorní - notabene u "malých, levných a nezajímavých spotřebních modelů", které bys za zmiňovanou dvacku v povánočním výprodeji dostal klidně i 3-4 :whistle:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Youtube asi zvládne každý smart systém, takže kubrt a livemore vám na tom pojede, ale i přes to, bych doporučil Andriod TV - je tam víc možností aplikací a jede na tom KODI, které mimo SCC (šedá zona) umožní například pustit obsah z internetových TV bez reklam a jiného obtěžování...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen poznamka na okraj k GLAN. Pri nedavnem vybirani TV jsem chtel prave gigabit, protoze moje predchozi Sony mela 100 a wifi je opravdu skoda, pri postaveni TV 30cm od routeru. Bohuzel dost soucasnych modelu ma stale jen 100 a ne GLAN.
Ono to vetsinou staci, dokud clovek nechce jen pro ukazku dovednosti koukat na 4K z trubky, nebo si posilat neco z domaciho serveru.
Popravde to moc nechapu, ale mozna je to "setreni" vyrobcu anebo predpoklad, ze kazd, chce co nejmene dratu k TV.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...

Tak jsem vymekl a mladymu vzal novou telku, takze mam nyni doma dve OLEDky... mladej si podle parametru vybral LG ceckovou radu.. dneska s tim blbnul cele odpolko.. za sebe ale musim rict "zlatej Panasonic" :-) ten ma klasickej ovladac, normalni menu a panacke prednastavene rezimy jsou fakt na pohodu, netreba se v nicem vrtat.. jo, a lepsi zvuk... jo, bude tam mit vic vychytavek na spojení s playstationem a lepsi obnovovaci frekvenci.. ale za sebe, i kdyz mam o 3 roky starsi model, nemenil bych :-)



Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...