Přejít na obsah

Televizory LED, Plasma...


RomanP

Doporučené příspěvky

Zdravím,

louskal jsem tohle dlouhé vlákno, ale stejně bych se optal.

Mám dva roky Samsung plazmu 106 cm, HD Ready. Problém je v tom, že při vykreslování bílé a jiných světlých barev tak nějak bzučí. Je to slyšet jen v noci, kdy je TV ztlumená a je relativně ticho, ale přesto mi to celkem vadí. Servis mi řekl, že je to normální a je to daň za to, že Samsung (a LG) plazmy nemají čtyři motůrky na chlazení jako Panasonic, který (prý) dělá hluk ještě větší a navíc jsou prý motůrky poruchové...

Takže plánuji nákup nové. Možná i větší (na 106 si člověk hodně rychle zvykne, 127 by nebyl problém). TV signál mám od UPC přes HD dekodér (v HD kvalitě vysílá zatím cca 5 programů), takže bych už určitě chtěl (i k vzhledem plánovanému nákupu blu-ray DVD) rozlišení Full HD, minimálně 100Hz. Samsung i LG po zkušenostech asi raději ne, Panasonic má snad už jen dva motůrky a hlučnost prý už taky není taková (?). Mám nástřel na typ TX-PF40X10 a nebo TX-PF46S10. Možnost nákupu v Polsku nezavrhuji. Ideální cena 20-30.000,- Kč.

Díky za rady a návrhy.

Upraveno uživatelem ricous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechny mě známé nové plazmy mají pouze pasivní chlazení. Panasonic, LG, Samsung.

Ty dva větráky je hodinu stará informace od prodejce z Okay... Sice je tam nevedou, ale tohle mi řekl.

Znamená to teda, že i u Panasonicu je riziko "bzučení"?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty dva větráky je hodinu stará informace od prodejce z Okay... Sice je tam nevedou, ale tohle mi řekl.

Znamená to teda, že i u Panasonicu je riziko "bzučení"?

 

Můj Pana TH-PX42 nebo jak se to jmenuje nebzučí ani když si o půlnoci pustíš sjezdové lyžování :-) bez zvuku

P.S. Bláboly "odborných prodejců" by zasloužily tesat do kamene, a je fuk zda okay nebo datart ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty dva větráky je hodinu stará informace od prodejce z Okay... Sice je tam nevedou, ale tohle mi řekl.

Znamená to teda, že i u Panasonicu je riziko "bzučení"?

 

No já ti nevím, minulej tejden jsem byl v Electrowordu, naschvál jsem procházel za televizema, jak tady naznačil vážený nejmenovaný kolega - odborník na televize, že jsou plazmy chlazený větrákama, no kupodivu jsem nikde žádný větrák neviděl. Což potvrzuje moji konspirační teorii a že jsem větrák neviděl ani na starších, vyjma vyšších řad Panasonic např. 46PZ80 - 85 ty mají 4 větráky(loňský model - tak mám asi dobrý zrak).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já ti nevím, minulej tejden jsem byl v Electrowordu, naschvál jsem procházel za televizema, jak tady naznačil vážený nejmenovaný kolega - odborník na televize, že jsou plazmy chlazený větrákama, no kupodivu jsem nikde žádný větrák neviděl. Což potvrzuje moji konspirační teorii a že jsem větrák neviděl ani na starších, vyjma vyšších řad Panasonic např. 46PZ80 - 85 ty mají 4 větráky(loňský model - tak mám asi dobrý zrak).

 

Mám doma plasmu 42´´ a nemá větrák

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Panasonic PZ42TH85EU a má čtyři větráky, mám ji dva metry od krbových kamen tak chladí jako o závod a když je večer ticho a hodně to ztlumím tak je slišet slabé hučení.Mám ji na zdi a nad ní zavěšený skříňky tak to ten hluk umocňuje, kámoš tam skříňky nemá a je to lepší. Jinak v téhle cenové relaci mají kamarádi i LCD krom těch co před nákupem neviděli moji plazmu a musím říct, že v ceně kolem 25tis. je plazma obrazově lepší. Posuzuji obraz na spotřebu nekoukám to bych musel nejdříve vyhodit rychlovarnou konev.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Prosimtě jak jsi vlastně dopadl s touhle televizií, koupil jsi ji nakonec? Já jsem ji koupil tenhle tejden a tak se chci zeptat jak seš s ní spokojenej. Jestli ji teda máš...

 

Malinko se muselo posunout pořadí priorit takže až koncem měsíce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Malinko se muselo posunout pořadí priorit takže až koncem měsíce

 

Jasně... no já jsem spokojenej hodně, ovládaní v podání Samsungu je fascinující, dokonalý OSD, možnost přehrávat DivX přímo z USB flashky včetně českých titulků. Navíc mám tenhle DVD přehrávač, připojenej přes HDMI, takže si s ním ta televize přes Anynet+ skvěle rozumí. Mám vlastně jen jedinou výhradu... Ta dokonalost i při přehrávání obyčejnýho DVD je už opravdu skoro na závadu... občas se ztratí takový ten filmový "look"... to jemný rozmazání, neostrost... Díval jsem se na Vykoupení z věznice Shawshank a mohl jsem dokonale spočítat všechny jizvy na tváři Morgana Freemana... Všechno je to jakoby natočený na HD kameru. Všechno ostrý, bez chyby... vypadá to jako televizní inscenace... Mám s tím trochu problém. Já měl předtím taky LCD, ale nebylo to Full HD s těma všema "Super Bright, Super Sharp, Mega Contrast" a já nevím jakými ještě funkcemi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ahoj,

 

v praci budou mit urcite radost, ze jsem ted temer hodinu procital tohle vlakno. I tak si neodpustim dotaz. Rodicum odesla na vecnost CRT a chteji novou TV. Muj dotaz je (snad) jednoduchy: na zaklade nize uvedenych detailu, ma to byt LCD nebo plazma?

 

Cena 15-20 (opravdu strop, zadne 22)

Pustena bude HODNE, troufnu si rict klidne 12 hodin denne kazdy den (mama to ma proste nekdy i jako kulisu k praci, zehleni apod.)

Uhlopricka asi kolem 100cm, maji ji pomerne daleko (cca 3 metry)

 

Diky moc za radu, vubec tomu nerozumim. Vim, ze ma kazda technologie svoje pro a proti, zajima me ale situace v teto cenove kategorii.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co na tom bude puštěno? Pokud jen běžné TV vysílání (tedy žádné hry, PC nebo jiný statický obraz) tak v téhle cenové kategorii bude lepší pokoukání la levnou plasmu než levné LCD. Pokud by ale měla (i částečně) sloužit k reprodukci statického obrazu, tak LCD, protože plasmy se zatím ještě pořád slušně vypalují.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při srovnatelné kvalitě obrazu a výbavy je poměr ceny LCD/plasma 2:1. Před časem jsem taky bádal, nakonec dal na dobré rady tady na foru a plná spokojenost. V kategorii 20000,- CZK a uhlopříčce 40 - 42" preference pro plasmu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci maji pravdu. Do dvaceti bych sel taky do plazmy. Zivotnosti se neboj, vyvoj jde kupredu. Proste ji neres. Vydrzi to dost na to, aby doba do nakupu nove dalsi televize byla rozumna. V cenach nad 40 uz zase kraluje dobra LCD. IMHO. Tam jsem lovil ja. Ale pod dvacet bych sel do plazmy. Presto ze mam LCD Philips, kamaradovi jsem vybral Pnaka plazmu. Dival se dokonce v cene do triceti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U plasmy podvedome cekam kratsi zivotnost (tv co jim odesla po 10 letech byla Nokia :D, s jedinou mensi opravou), to jedine me od ni trosku odrazuje..

Dnes uvádí výrobci (mám Panasonic z Plzně) životnost panelu 100 000 motohodin. Dřív ti např. vytečou kondenzátory ve zdroji, což se mi stalo u LCD Samsung. Cena součástek 35,-, práce 700,-.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zivotnost si kazdy vyrobce meri a definuje jak chce. To cislo ma vahu tvrzeni "belejsi, nez bile", "nejlevnejsi banka na trhu", nebo "spotreba Priusu je 3,5 litru". Proste marketingovy blabol. Vetsinou ale na konci udavane zivotnosti sviti panel na takovych 60% puvodni hodnoty. Takze at si nekdo nemysli, ze to 100000 hodin bude hrat stejne dobre. Coz navic u plazmy, ktera ma od sameho pocatku mensi jas, nez LCD, je treba brat v potaz. Nicmene je faktem, ze vyvoj jde dobredu a dnesni plazmy nejdou s temi z pred peti let srovnavat. Vyrobci se s principielnimi nedostatky technologie, ktere nepujdou nikdy zcela odstranit, jako starnuti, vypalovani, nizky jas, velka spotreba, ohrev neustale biji a do jiste miry jsou uspesni. Nejmene uspesni jsou na poli antireflexnich vrstev a plazmy jsou porad jak zrcadlo. Proto je mnoho lidi nuceno koupit LCD i v nizsich cenovych relacich. Pokud je za zady divaka okno bez moznosti zatemneni je plazma temer nepouzitelna. Pokud ji ovsem nechce divak pouzivat k monitorovani situace venku. Stejne na LCD hristi, kde maji vyhodu matnych povrchu, se biji s odezvou, cernou, kontrastem, barevnou vernosti. Vsude je neco. Ovsem i pres vsechno recene je ve formatech kolem 42" a v cene do 20k plazma jasna volba. Stejne, jako je ve stejnych formatech a dvojnasobnych cenach castejsim vitezem LCD.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...