Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

  • Po letech...
  • Odpovědi 436
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak oživíme toto téma.

Ráno jsem našel v krabici s pozůstalostí dýnko, které mě zaujalo logem chronotechny a číslem 4883.

Kolegové na FB mi potvrdili, že bude asi ze Spartaků.

Tak jsem dnes večer tu krabici prohledal podruhé a podívejte, co se urodilo :

 

(žádný stroj K25 ani neoznačený jsem nenašel, základna 0111 je tam jen pro ilustraci vnitřního průměru)

 

post-61143-0-18947500-1580247120_thumb.jpg

post-61143-0-95622800-1580247141_thumb.jpg

post-61143-0-59364300-1580247179_thumb.jpg

post-61143-0-38950800-1580247212_thumb.jpg

post-61143-0-33342800-1580247239_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po 4 týdnech...

Cigi píšu jen svůj názor. Zatím si troufnu tvrdit, že ani ty a ani Yed69 nemáte originální Spartaky. Co jsem zatím zjistil z literatury a od bývalého pracovníka tehdejšího Eltonu tak černé Spartaky jsou ze zaváděcí série cca 100ks a tyto měly výhradně obdélníkové ručky, a čisté vypouklé dýnko( tedy bez čísla), pouzdro chrom. Před nimi byly vyrobeny prototypy ve zlatém pouzdře 5ks. Pak přišla první prodejní série v počtu cca 6000 ks a ty měly bílý ciferník, listové ručky a na dýnku čtyřmístné číslo, nápis tiskací nebo psací, později následoval bílý ciferník, listové ručky ale logo bochánek PRIM.

Zatím mě nikdo nepřesvědčil o tom, že by byla výroba chaotická a skládaly se hodinky z dílů které přišly hodináři pod ruku. Zvlášť na začátku výroby, kdy se hlídala každá koruna a byl v podstatě jen jeden model. Toto mi také zprostředkovaně potvrdil bývalý zaměstnanec, který se podílel na výrobě Spartaků a jejich testování.

Určitě budu psát panu Helikarovi a zjišťovat dál co se dá, protože i pro mne je zde mnoho otazníků.

Tak to mám doma světlou vyjímku, Spartak, černý podklad, listové ručičky, ale bez čísel, znaku na dinku, ale ani na strojku a pod.

post-69542-0-72873700-1584101125_thumb.jpg

post-69542-0-30563800-1584101141_thumb.jpg

post-69542-0-13307900-1584101160_thumb.jpg

post-69542-0-67004900-1584101187_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Zdravím všechny milovníky hodinek Prim. Nejsem historik ani úplný nadšenec této značky. Přiznávám že se mi tyto české hodinky "pouze" líbí a rád bych si nějaké pořídil. Původně jsem chtěl Prim automatic TV. Ty chce vlastnit asi každý :-) Jenže je to tak trochu nedostupné zboží. Takže nic :-( Pak úplně jiné a mnohem levnější (možná na ně i dojde). Ale nakonec jsem si řekl, když už tak proč ne Spartaky. Líbí se mi když věci mají svůj příběh, historii. A pokud se nemýlím, tak Spartaky jsou první Primky ?

Po pročítání předchozích stránek se zde hodně řeší originalita. Což jsem absolutně netušil, že by hodinky a jejich součástí mohly být neoriginální. A jsem z toho v šoku. To je jako kupovat Oktávku s motorem felicie. V automobilovém světě něco nepředstavitelného, v řeči hodinek, ručiček a všech dílů asi běžná realita. Nechápu, ale dobře. Někde jsem i zahlédl, že by se cena za tyto hodinky mohla pohybovat kolem 30.000kč ? Je to správně ? To je poněkud mimo můj rozpočet, nicméně jsem na jedněch stránkách tyto hodinky našel za 15.000kč. Což je také hodně, raději bych za tuto cenu ty televize ........

Přikládám tedy foto. Chtěl bych se tedy prosím zeptat zkušenějších na zmíněnou cenu a hlavně originální složení.

A když už se zde ptám, tak co říkáte na serioznost a zkušenosti s lidmi ze stránek prosteprim.cz a www.antik-hodinky.cz 

Předem děkuji za odpověď. Lukáš

Prim Spartak.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 4. 2021 v 23:50, PrimAluki napsal:

Zdravím všechny milovníky hodinek Prim. Nejsem historik ani úplný nadšenec této značky. Přiznávám že se mi tyto české hodinky "pouze" líbí a rád bych si nějaké pořídil. Původně jsem chtěl Prim automatic TV. Ty chce vlastnit asi každý 🙂 Jenže je to tak trochu nedostupné zboží. Takže nic 😞 Pak úplně jiné a mnohem levnější (možná na ně i dojde). Ale nakonec jsem si řekl, když už tak proč ne Spartaky. Líbí se mi když věci mají svůj příběh, historii. A pokud se nemýlím, tak Spartaky jsou první Primky ?

Po pročítání předchozích stránek se zde hodně řeší originalita. Což jsem absolutně netušil, že by hodinky a jejich součástí mohly být neoriginální. A jsem z toho v šoku. To je jako kupovat Oktávku s motorem felicie. V automobilovém světě něco nepředstavitelného, v řeči hodinek, ručiček a všech dílů asi běžná realita. Nechápu, ale dobře. Někde jsem i zahlédl, že by se cena za tyto hodinky mohla pohybovat kolem 30.000kč ? Je to správně ? To je poněkud mimo můj rozpočet, nicméně jsem na jedněch stránkách tyto hodinky našel za 15.000kč. Což je také hodně, raději bych za tuto cenu ty televize ........

Přikládám tedy foto. Chtěl bych se tedy prosím zeptat zkušenějších na zmíněnou cenu a hlavně originální složení.

A když už se zde ptám, tak co říkáte na serioznost a zkušenosti s lidmi ze stránek prosteprim.cz a www.antik-hodinky.cz 

Předem děkuji za odpověď. Lukáš

Prim Spartak.jpg

 

V 9. 4. 2021 v 23:50, PrimAluki napsal:

Zdravím všechny milovníky hodinek Prim. Nejsem historik ani úplný nadšenec této značky. Přiznávám že se mi tyto české hodinky "pouze" líbí a rád bych si nějaké pořídil. Původně jsem chtěl Prim automatic TV. Ty chce vlastnit asi každý 🙂 Jenže je to tak trochu nedostupné zboží. Takže nic 😞 Pak úplně jiné a mnohem levnější (možná na ně i dojde). Ale nakonec jsem si řekl, když už tak proč ne Spartaky. Líbí se mi když věci mají svůj příběh, historii. A pokud se nemýlím, tak Spartaky jsou první Primky ?

Po pročítání předchozích stránek se zde hodně řeší originalita. Což jsem absolutně netušil, že by hodinky a jejich součástí mohly být neoriginální. A jsem z toho v šoku. To je jako kupovat Oktávku s motorem felicie. V automobilovém světě něco nepředstavitelného, v řeči hodinek, ručiček a všech dílů asi běžná realita. Nechápu, ale dobře. Někde jsem i zahlédl, že by se cena za tyto hodinky mohla pohybovat kolem 30.000kč ? Je to správně ? To je poněkud mimo můj rozpočet, nicméně jsem na jedněch stránkách tyto hodinky našel za 15.000kč. Což je také hodně, raději bych za tuto cenu ty televize ........

Přikládám tedy foto. Chtěl bych se tedy prosím zeptat zkušenějších na zmíněnou cenu a hlavně originální složení.

A když už se zde ptám, tak co říkáte na serioznost a zkušenosti s lidmi ze stránek prosteprim.cz a www.antik-hodinky.cz 

Předem děkuji za odpověď. Lukáš

Prim Spartak.jpg

Origiál součástky,to je taky takový,6let zpátky,ještě jsem neměl makulární degenerace, než odešlo pravý voko,,přišel ,že koupi drahý Spartaky,jestli do toho má jít,pro mě jsou hodinky jako hodinky,....tak jsem ten zázrak rozdělal,čísla dobrý,koukám na balancku,příteli,už kompletku někdo vyměnil,tak ten ansatz je v.....ne že bych tady nenašel origo setrv.hř. ,možná i "unru",dal mi 100 a jel to vrátil,že to by ho nebavilo .Někde je mám origo , hm 10ks,asi,učím se na levý voko,no nic moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, chosé 24 napsal:

 

Origiál součástky,to je taky takový,6let zpátky,ještě jsem neměl makulární degenerace, než odešlo pravý voko,,přišel ,že koupi drahý Spartaky,jestli do toho má jít,pro mě jsou hodinky jako hodinky,....tak jsem ten zázrak rozdělal,čísla dobrý,koukám na balancku,příteli,už kompletku někdo vyměnil,tak ten ansatz je v.....ne že bych tady nenašel origo setrv.hř. ,možná i "unru",dal mi 100 a jel to vrátil,že to by ho nebavilo .Někde je mám origo , hm 10ks,asi,učím se na levý voko,no nic moc.

Tvým slovům nějak nerozumíme... 🧐

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 3 týdnech...
V 21. 4. 2021 v 1:18, chosé 24 napsal:

Přeložím,ale co?Je to tady napsaný.

Tímto jazyk mluvit každý uhrmacher posledních 400let.Myslím "Orloj" asi 1936-7,pokus o nápravu germanizace v hodinářství. Pinzeta -příručka......atd.Naštěstí jsem se to nemusel doma  učit,v 90 letech pár kolegu od vedle, jako když to najdeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...