Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Dostal jsem hodinky Prim - bílý číselník - potisk stejný jako u původního Spartaku, zlaté úzké ručičky, logo Prim bochánek, nápis 15 Rubínů, označení strojku K 25 - mimostředová vteřinovka, pouzdro 32mm - tvar původního modelu Spartak.
Byly modely Spartak oznečeny na číselníku tímto jménem nebo mohl nést i logo Prim? O jaký typ se jedná? Kolik bylo vyrobeno původních Spartaků?
Díky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 436
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Já Vám sem tu fotku klidně dám, ale počkám už na tu novou, která by měla být k dispozici příští týden.

 

Rozdíly byly i v provedení nožek. Některé modely měly nožky s fazetkou a některé bez. Bylo to tak jak u spartaků tak u primek. Důvody bohužel neznám. V praxi je mezi těmi hodinkami rozdíl pouze v označení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Průměr pouzdra byl 32mm. Výrobní číslo mých hodinek je 6 698. Včera jsem se dověděl, že prý původní Spartaky byly osazovány upravenými strojky LIP a byly označovány jako kalibr K25.

to Prim: ty hodinky s fazetkama jste měl na mysli v Mikulandské ulice, jak je to Antik hodinářství? Jak jste se o nich dozvěděl, prý to nikdo neví, že je tam mají (jsou zamluvené a schované)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Párkrát jsem tam byl, ale cena mne nijak nezaujala. Měl tam asi troje.:)

 

Co se týče strojku kalibr 50, tak to je skutečně konstrukce, do značné míry okopírovaná od LIP. To je možné se dočíst i v našich oficiálních materiálech, takže na tom není nic tajného.

 

A K25 znamená kalibr (strojek (kalibr) o průměru 25mm).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo! už se mi taky zadařilo a mám tady tyhle. Akorát tam mám asi neorig. korunku- tu novější, vyšší.

A označení kalibru je 50/1

Čím se dá očistit tak zašlý ciferník??

A obávám se, ře i ručky jsou trochu chytlé. No asi pojedou na opravu do NMnM.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...