Přejít na obsah

G-shock baterie


mzetar

Doporučené příspěvky

Asi zmrzly tekuté krystaly. Nevím, jestli se tak chovají i dnešní moderní displeje, ale klasické monochromatické displeje se tak dřív chovaly.

Měl jsem v 90. letech v autě nad zpětným zrcátkem takové podobné hodiny (viz obrázek). Když bylo v autě vedro, tak se displej úplně roztekl a byl celý černý, když mrzlo, tak zmrzl a na displeji nebylo nic. Bylo zajímavé pozorovat, tak displej rozmrzá a postupně se zobrazují segmenty.

Nikdy se hodinám nic nestalo. Vždycky se displej vrátil do původní podoby (i z vedra i ze zimy) a fungoval dál až do doby, kdy mi auto vykradli a kromě rezervy, rádia a dalších věcí ukradli i tyto hodiny.

digi.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 52
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

No ale důležitý faktor je, že já byl venku chvilinku. Zkusil jsem pak ty hodinky dát ven asi 15 minut a když jsem pro ně přišel, tak normálka šlapaly. A po tom zhasnutí displeje, který tu řeším pak čas a všechno jelo normálně. To by spíš ukazovalo na něco mezi modulem a dsiplejem. No uvidíme co ukáže čas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 31. 1. 2021 v 9:18, Tondaa73 napsal:

Zdravím kolegové.

Baterka v mých GX 56 odešla do věčných lovišť, a netuším kde teď, v čase corony, zařídím výměnu. Resp. kde aspoň koupím novou (ani nevím, která tam patří), a pokusím se ji vyměnit sám.

Nějaká rada?

Díky moc, Tonda.

V modelu GX-56 by měl být dobíjecí článek CTL1616. Zrovna nedávno jsem ho objednával u číňánků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, jendazhor napsal:

V modelu GX-56 by měl být dobíjecí článek CTL1616. Zrovna nedávno jsem ho objednával u číňánků.

To jsem věděl taky, jen jsem netušil, jak si kolega doma udělá wr test na 20 bar 😞

Upraveno uživatelem Frostie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak kdyby test vodotěsnosti od hodináře byla nějaká modla. Když nejsem kretén a poskládám hodinky, tak jak se mají, po sprše se nezarosí, po bazénu se nezarosí, není třeba řešit. Navíc neznám moc hodinářů, co 20bar dají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Hantronix napsal:

Asi zmrzly tekuté krystaly. Nevím, jestli se tak chovají i dnešní moderní displeje, ale klasické monochromatické displeje se tak dřív chovaly.

Měl jsem v 90. letech v autě nad zpětným zrcátkem takové podobné hodiny (viz obrázek). Když bylo v autě vedro, tak se displej úplně roztekl a byl celý černý, když mrzlo, tak zmrzl a na displeji nebylo nic. Bylo zajímavé pozorovat, tak displej rozmrzá a postupně se zobrazují segmenty.

Nikdy se hodinám nic nestalo. Vždycky se displej vrátil do původní podoby (i z vedra i ze zimy) a fungoval dál až do doby, kdy mi auto vykradli a kromě rezervy, rádia a dalších věcí ukradli i tyto hodiny.

digi.jpg

Veľmi pekné a zaujímavé 🙂🤔

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, ggrand napsal:

Jak kdyby test vodotěsnosti od hodináře byla nějaká modla. Když nejsem kretén a poskládám hodinky, tak jak se mají, po sprše se nezarosí, po bazénu se nezarosí, není třeba řešit. Navíc neznám moc hodinářů, co 20bar dají.

Tak,tak naprostý souhlas! Ještě podotknu, že při zavírání máznout těsnící gumu třeba silikonovým olejem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Panove priznam se, ze jsem dycky mel dojem, ze se me to netyka a nikdy tykat nebude, takze jsem tenaru nevenoval pozornost. A ono prd, Gecka 5610 mi opakovane hlasi “low”. Pritom jsem je treba tyden nechal za oknem, ted je nosim tejden na horach. Takze ted po pravde nevim co s tim?
Fotky mizerny, pri kompresi se jeste otocily, ale pro info snad staci. 

 

390AEADF-1646-4187-8DBA-F0554FAED2DA.jpeg

8689FF75-7703-4DE9-A039-36FE78853F93.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@warann nic, Maro.. Myslím, že je to takový záchvěv při konci tmavé zimy. Moje solary to dělají touto dobou pravidelně. Dej jim měsíc bez rukávu na slunci a mohlo by to být ok. Na výměnu aku mi to přijde brzy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

No, ale pokud byly týden za oknem, tak by snad mohly ukazovat aspoň střední hodnotu nabití ne? Já mám ty svoje asi 4 roky převážně v šeru místnosti a nic jiného než HIGH jsem na nich nikdy neviděl. 

Tak snad to nabití pod jarní oblohou pomůže a nebude třeba nechat měnit článek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja ty sve pred vanocemi zavrel "v ramci uklidu" do tmy... 
Nyni vytazeny -batt. full a synchronizovany(takze asi kazdej den chytaly signal (( 
To bych necekal, zvlaste kdyz ani nevim jestli za predchoziho majitele dostal accu zabrat(dorazily vybite).
Neco malo jsme resili zde... 
Nyni dostavaji co jim treba za to, ze vic nez trimesicni pust obstaly na vybornou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...