Přejít na obsah

G-shock baterie


mzetar

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 52
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

jak dlouho vydrzi baterie u G-shocku? Konkretne u modelu:G-Shock GLX-6900A-2ER. V eshopu mi tvrdi ze 10 let, na internetu se pise ze max.2 roky. Tak co je pravda. Dik. M.

 

No jsou různé G-Shocky, tzn, že i baterie v nich vydrží různě. Od 2 do cca 10 let, záleží na typu stroje. Jestli jsem se dobře díval tak v těch GLX-6900 je stroj 3194, to je to číslo na víčku v rámečku, a tam výrobce udává životnost baterie 2 roky, takže ti v eshopu kecali. Možná se mýlím, zkontroluj si to číslo stroje, pokud je jiné tak to sem písni a já ti zkusím vyhledat tu životnost baterie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nektera gecka i 15 let.

Prodejci proste reknou to, co maji od vyrobce.

 

No, tyhle pohádky o deseti, patnacti a i viceletých bateríích poslouchám často, praxe je jiná. Dlouhá životnost baterie udávaná majitelem hodinek, je často zapříčiněna jeho špatnou pamětí. Prodejce v obchodě často kecá nesmysly, ale proč by kecal výrobce? V tech. dokumentaci je uvedena předpokládaná životnost baterie, což je jen výsledek jednoduchých počtů, kde je na jedné straně optimální kapacita napájecího článku a na straně druhé spotřeba stroje. Obojí je stroj od stroje různé v závislosti na funkcích stroje a jeho velikosti, resp velikosti baterie. Výrobce udává životnost baterie o něco menší než skutečně je, sichruje se. Obecně platí, že tam kde jsou stříbrozinkové baterie, je výrobcem udávána životnost cca 2 roky vydrží 2 a půl až 3, a tam kde je lithiová vydrží 5 až 7 velmi vyjimečně k deseti. Ale tady pak přichází na řadu spousta proměnlivích okolností, teplota prostředí, způsob užívání atd. Samozřejmě jsou i vyjímky, ale je to o kvalitě strojů a baterii.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam gecka, kde baterka vydrzela 15 let ;) Mam i jine - nekolikery a tam je ta baterka uz kolem 10let a stale jdou. I na WUS najdes sberatele, kteri maji tyto hodinky se stejnou zivotnosti. Takze pohadka nepohadka, osobni zkusenost. smile_anim.gif Popravde v zadnych mojich geckach nedosla baterka v prvnich 4 letech ;)

Upraveno uživatelem nAscA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tondako měl pravdu, :suicide_anim: u tohoto typu jsou to jen 2 roky garantované výrobcem :-( Takze na ně kašlu a koupím raději sportovní CASIO AE-1200 WH-1AVEF. Díky tondako.

No já vím, že jsem měl pravdu, ale ty by sis měl lépe rozmyslet jaké hodinky chceš. Dlouhá životnost baterie v hodinkách je sice fajn, ale jsou i jiné vlastnosti hodinek.

Třeba odolnost a tu mají ty G-shosck mnohem vyšší než ten model co si si vybral, hlavně to už je docela starej pekáč. Jestli ti jde o dlouhou životnost baterie, tak si kup soláry. Když se o ně budeš starat tak ti těch deset let taky vydržej. Ještě jedna rada, koukni se na nějaké ofic. stránky Casia, abys nekoupil starej model. Jednak jde o to, že baterie je do hodinek vložena v okamžiku výroby a pokud koupíš starší model, má často ta baterie už půl života za sebou a za druhé, pokud budeš potřebovat nějaký servis, tak počítej s tím, že Casio drží plný servis náhradních dílu asi jen tři roky. Tak hodně štěstí s výběrem.:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam gecka, kde baterka vydrzela 15 let ;) Mam i jine - nekolikery a tam je ta baterka uz kolem 10let a stale jdou. I na WUS najdes sberatele, kteri maji tyto hodinky se stejnou zivotnosti. Takze pohadka nepohadka, osobni zkusenost. :smile_anim: Popravde v zadnych mojich geckach nedosla baterka v prvnich 4 letech ;)

 

Proti tvé osobní zkušenosti nic nemám, já mám svou zkušenost..

Přibližně před dvěmi možná třemi lety začali všichni renomovaní výrobci hodinkových baterii přecházet na novější technologie kvuli zeleným, takže začali své stříbrozinkové baterie značit ,,0 % Hg " že neobsahují rtuť. Skutečně to nebylo dříve než před třemi lety a přesto jsem při výměně takto označené baterie slyšel podobnou pohádku o deseti letech.

 

Jak jsem psal výše, tak ne všechny G-shock jsou stejné. V některých modelech jsou skutečně velkokapacitní baterie a pokud hodinky používáš šetrně, nevystavuješ je přílišným teplotním výkyvům, omezíš na minimum používání zvukových signálů, popř osvětlení. životnost baterie se tím prodlouží, ale nevěřím tomu, že o padesát procent.

Nicméně, důležité je, že jsi se svými hodinkami spokojen. :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podíval jsem se na tu dvojici hodinek, které zaujaly Mzetar - CASIO G-SCHOCK GLX-6900A-2ER a CASIO AE-1200 WH-1AVEF.

 

První z nich má hodinkový modul CASIO 3194, jak už napsal mistr hodinář Tondako, a kde výrobce udává výdrž baterie 2 roky. Druhé hodinky mají modul CASIO 3299 a výrobce udává výdrž baterie 10 let.

 

K mému velkému překvapení oba digitální moduly s LCD displejem pohání stejný typ baterie ? CR 2035 (chemický systém: lithiová baterie Li/MnO2, jmenovité napětí: 3.0 V, typická kapacita: cca 165 mAh).

 

Jak je tedy možné, že výrobce modulů udává tak velký rozdíl ve výdrži baterie? Uživatelská příručka modulu dává dobrou představu o tom, kde je asi zakopaný pes:

 

Modul 3194:

 

Battery: One lithium battery (Type: CR2025). Approximately 2 years on type CR2025; 20 seconds of operation (with flash alert) per day, one countdown timer operation (with progress beeper and flash alert) per week, one stopwatch (with auto start and flash alert) per week, 5 seconds of illumination per day.

 

Modul 3299:

 

Battery: One lithium battery (Type: CR2025). Approximately 10 years on type CR2025; 10 seconds of alarm operation, 1.5 seconds of illumination per day.

 

Doufám, že je nyní zřejmé, proč výrobce udává tak rozdílené výdrže baterií (2 vs. 10 let) a proč je možné, že někomu vydrží baterie déle a někomu naopak kratší dobu.

 

Tondako to už tady napsal ? záleží na stylu používaní funkcí hodinek. Čím více se svítí osvitem, čím častěji se pouštějí budíky, stopky s akustickými a světelnými signály, tím rychleji se baterie vyčerpá. A výrobce tomu přizpůsobuje své odhady ? čím má modul více funkcí náročných na energii, tím předpokládá kratší výdrž baterie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

U mých Casio DW-290, které mám už od roku 1995, vydržela první baterka asi 3 roky, protože když jsem je dostal, bylo mi 13 a pořád jsem s nimi blbnul (světýlko, pípání)..Pak se nechala vyměnit a já pak dostal jiné hodinky, ty DW-290 šly do šuplíku a nošeny byly až do teď jen příležitostně - je tam pořád druhá baterka a nic nenaznačuje, že by potřebovala výměnu - už to bude 15 let. Takže je to úplně jasné - záleží na způsobu používání. Už jsem slyšel i o hodinkách, co vydržely na jednu baterii přes 20 let a klidně tomu věřím. Možná udělám jednou pokus - dám do digitálek úplně novou baterii a od té doby na ně ani nesahnu celé roky - schválně, jak dlouho tam vydrží. Možná bych neměl na nic čekat, abych se dožil konce pokusu :D

Upraveno uživatelem Chilliluk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám GW 2500 BD na solár a akumulátor mě vydržel přesně 27 měsíců - 3 měsíce po záruce byl v háji, kvůli výměně baterek jsem si tyto hodinky s hodně funkceme vybral se solárním napájením a vydrželi míň než baterkový - cena za výměnu akumulátoru necelých 800,-Kč, čekal jsem skoro měsíc....

Teď jsem koupil k vánocům tchánovi Casia na baterii a dnes mě volal, že nejdou, myslíte, že to může být baterka? Případně nemá někdo zkušenost se záruční opravou Casia ve Zlíně? Na netu je pouze Fast v Říčanech u Prahy nebo v Brně...Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám GW 2500 BD na solár a akumulátor mě vydržel přesně 27 měsíců - 3 měsíce po záruce byl v háji, kvůli výměně baterek jsem si tyto hodinky s hodně funkceme vybral se solárním napájením a vydrželi míň než baterkový - cena za výměnu akumulátoru necelých 800,-Kč, čekal jsem skoro měsíc....

Teď jsem koupil k vánocům tchánovi Casia na baterii a dnes mě volal, že nejdou, myslíte, že to může být baterka? Případně nemá někdo zkušenost se záruční opravou Casia ve Zlíně? Na netu je pouze Fast v Říčanech u Prahy nebo v Brně...Díky

 

i když to odevzdáš ve Zlíně nebo v Brně, stejně to pošlou do Fastu a přirazí si. To si to tam zrovna můžeš poslat sám, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě přemýšlím, že by si nechal vyměnit baterku v hodinářství a až bude mít jistotu, že nebyla vybitá a nejdou, tak to pošle do Fastu...se zárukou by neměl být snad problém, výměnou baterky by neměla snad zaniknout?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dufi: Je to zásah neautorizovaným servisem a toho se budou držet zuby nehty. Jestli jsou v záruce, tak bych to řešil přes prodejce, kde byly hodinky kupované. Vím, možná je to oklika k servisu, ale pokud by nedejbože oprava trvala déle než 1 měsíc, tak máš peníze zpět jisté a téměř okamžitě. V případě, že bys posílal rovnou do servisu, musel bys vyptávat nějaké potvrzení či jiné papíry, že hodinky neopravili do měsíce, což je velká pravděpodobnost, že se budou cukat. Jednou jsem se takle vyškolil s foťákem. Né že bych ti to přál, může to být banalita typu vybitá baterka,ale taky nemusí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dufi: Je to zásah neautorizovaným servisem a toho se budou držet zuby nehty. Jestli jsou v záruce, tak bych to řešil přes prodejce, kde byly hodinky kupované. Vím, možná je to oklika k servisu, ale pokud by nedejbože oprava trvala déle než 1 měsíc, tak máš peníze zpět jisté a téměř okamžitě. V případě, že bys posílal rovnou do servisu, musel bys vyptávat nějaké potvrzení či jiné papíry, že hodinky neopravili do měsíce, což je velká pravděpodobnost, že se budou cukat. Jednou jsem se takle vyškolil s foťákem. Né že bych ti to přál, může to být banalita typu vybitá baterka,ale taky nemusí.

Díky, bylo to přes eshop Hodinky.cz , zavolám jim v pondělí a domluvím se napřímo....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám GW 2500 BD na solár a akumulátor mě vydržel přesně 27 měsíců - 3 měsíce po záruce byl v háji, kvůli výměně baterek jsem si tyto hodinky s hodně funkceme vybral se solárním napájením a vydrželi míň než baterkový - cena za výměnu akumulátoru necelých 800,-Kč, čekal jsem skoro měsíc....

Teď jsem koupil k vánocům tchánovi Casia na baterii a dnes mě volal, že nejdou, myslíte, že to může být baterka? Případně nemá někdo zkušenost se záruční opravou Casia ve Zlíně? Na netu je pouze Fast v Říčanech u Prahy nebo v Brně...Díky

 

Dvě otázky dvě odpovědi. Ty solární hodinky - životnost akumulátoru v solárních hodinkách je přímo úměrná tomu, jestli jsou pravidelně a dostatečně dobíjeny. Jestli je jenom nosíš, tak to většinou nestačí, pokud nežiješ v arábii. Chce to na to dobíjení myslet, hlavně v zimních měsících. Hodinky si umí poradit s přebytkem světla, mají ochranu proti přebytí, ale pokud jsou ustavičně málo nabité, ten akumulátor trpí a proto nevydrží tak dlouho jak by měl. Chce to je průběžně dobíjet, tzn. například odkládat je na světlé místo, pokud je nepotřebuješ mít zrovna na ruce. U každých hodinek v orig. návodu je taková tabulka, kde je uvedena nějaká minimální doba osvitu potřebná k jejich správné funkci. Je potřeba se tím řídít!!!!!

Druhá odpověď je všeobecná pro oboje tvoje hodinky. Pokud jak píšeš dál , jsi hodinky kupoval na ,,hodinky.cz,, tak bys měl vědět, že na tomto prodejním místě se většina českých pordejců hodinek zbavuje starších modelů. Ve všech hodinkách je baterie vložena do stroje v okamžiku jeich montáže. To znamená, že vzhledem k tomu, že hodinky jsou po celou dobu v provozu, je u klasických hodinek baterie těsně před vybitím, nebo u modelů s lithiovým článkem na 50% životnosti. U hodinek se solárním dobíjením to platí samozřejmě taky, skladováním se snižuje životnost všech napájecích článků.

Ještě k té výměně baterie u tchánových hodinek , nevím co ti poradil prodejce, ale pokud nemáš svého vyzkoušeného hodináře v okolí, kde víš, že ti dá kvalitní, čerstvou baterii a zaručí ti vodotěsnost, tak to pošli do Fastu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

. Chce to je průběžně dobíjet, tzn. například odkládat je na světlé místo, pokud je nepotřebuješ mít zrovna na ruce. U každých hodinek v orig. návodu je taková tabulka, kde je uvedena nějaká minimální doba osvitu potřebná k jejich správné funkci. Je potřeba se tím řídít!!!!!

 

to platilo drive. dnes staci u Seiko Solar nebo Citizen EcoDrive dat je 8-9 hodin na slunicko a pobezi dal bez jakehokoliv svetla

dalsich 180 dnu. predpokladana vydrz akumulatoru (ktery je ca. 3x drazsi nez normalni baterie) se odhaduje zhruba az na 20 let.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to platilo drive. dnes staci u Seiko Solar nebo Citizen EcoDrive dat je 8-9 hodin na slunicko a pobezi dal bez jakehokoliv svetla

dalsich 180 dnu. predpokladana vydrz akumulatoru (ktery je ca. 3x drazsi nez normalni baterie) se odhaduje zhruba az na 20 let.

Jednak předchozí informace se vztahují k hodinkám Casio.

Za druhé můžeš mi napsat, kde si zjistil ty informace o Seiko a Citizen, popř. kterých konkrétních kalibrů se to týká?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen tak namátkou - Citizen cal A413 doba chodu po plném nabití je 3175 dní v režimu šetření, což znamená, že hodinky se ve tmě vypnou, soukolí se neotáčí, měření času probíhá pouze v elektronice hodinek a v okamžiku kdy jsou znovu osvíceny, se soukolí roztočí a nastaví se aktuální čas podle udáju elektroniky. Nicméně k tomu aby ten akumulátor vydržel těch cca 8,5 roku musí být plně nabitý, tzn hodinky musí být vystaveny světlu o intenzitě slunečního svitu v červenci za plného poledne po dobu 32 hodin. Výsledky vskutku impozantní, nicméně abych si koupil hodinky které, vydrží fungovat na jedno nabití osm let,, v šupliku,, mi nepříjde tak úžasné.:gora:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...