Přejít na obsah

Vreckové dnes a v minulosti ? nadobúdacie ceny


prim_1967

Doporučené příspěvky

Zaujímalo by ma, dúfam že aj mnohých z vás ako to bolov minulosti s cenami vreckových hodín, koľko asi mohli stáť v medzivojnovom období ...

 

ak by niektomal podobné informácie nech sa podelí, (koľko zarábali ľudia vtedy ? )

 

boli ajšpecializované predajne, alebo sa to predávalo u hodinárov ?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na jednu drobnou informaci jsem narazil v TOMTO příspěvku.

Dovolím si krátký výtah:

Cena hodinek značky ENIGMA s válečkovým krokem se ve třicátých letech pohybovala kolem 40 Kč, což byl stále dvojnásobek ceny "dělnických" Roskopfek. Naproti tomu, tehdy oblíbené Doxy stály přes 200 Kč.

Upraveno uživatelem Henry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na jednu drobnou informaci jsem narazil v TOMTO příspěvku.

Dovolím si krátký výtah:

Cena hodinek značky ENIGMA s válečkovým krokem se ve třicátých letech pohybovala kolem 40 Kč, což byl stále dvojnásobek ceny "dělnických" Roskopfek. Naproti tomu, tehdy oblíbené Doxy stály přes 200 Kč.

Co se cen týče jsem si vzpoměl,že muj kolega koupil pilot Zenith v r.1938 za 450 Kč.A co se týče Enigma shodou okolností /náhoda/,dnes přišel nějaký mládenec a chce opravit tyto sr. předělané na ruku /cylindr zlom./,abych odtradil ,říkám pětikilo...von to chce ,lidi sou uplně na palici...Ty Zenith mi v r.1980 daroval,V r. 1990 prodal/1500/ pulku mu dal .....a kdo je vlastně na palici......./no byly dost těžký na ruku/...A kdybych to sem nenapsal,tak je to uplně jedno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem čím to je ale pozerám, že téma veľmi nezaujala, alebo je málo informácii o týchto cenach, myslel som si, že napíšu pamätníci, ktorí si to ešte pamätajú, aebo majú doma ako súčasť zbierky aj nejaký ten doklad o kúpe .... no nič, ja viem dnes sa každý zaujíma o to koľko to stojí dnes a hlavne urobiť dobrý kšeft ... -:) .... lacno kupila, draho predala a pozdržela platbu, .. či ako to je v tej českej komédii s doktorom Štepánkom -:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavé téma. Vyprávěl mi kdysi kolega, že za první republiky pracoval jeho otec u dráhy v Užhorodě. Chtěl si koupit Omaga kapesní, tzv Lidovky v niklovém pouzdře typ Lepine. Stály prý 800,. Kč, ale protože to bylo hodně peněz, tak si je jeho tanínek koupil na splátky, musel předložit doklad od dráhy, že má definitivu, tzn, že bude mít stálý příjem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem čím to je ale pozerám, že téma veľmi nezaujala, alebo je málo informácii o týchto cenach, myslel som si, že napíšu pamätníci, ktorí si to ešte pamätajú, aebo majú doma ako súčasť zbierky aj nejaký ten doklad o kúpe .... no nič, ja viem dnes sa každý zaujíma o to koľko to stojí dnes a hlavne urobiť dobrý kšeft ... -:) .... lacno kupila, draho predala a pozdržela platbu, .. či ako to je v tej českej komédii s doktorom Štepánkom -:)

 

 

kolko myslis,ze tu na foru je pamatnikov co si cca v 30tom kupili hodinky?:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keď to tak veľmi chceš, tak tu to máš...

Katalóg ako zvyčajne nález na povale starého domu a tomu zodpovedajúci zúfalý stav.

 

Paráda... není tam toho víc?

Koukám, že polovina obrázků je ze strany 25.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super obrázky a počtení. Líbí se mi třeba "Solidní strapácní hodinky" :)

A jak vidím, za jedny IWC mohl mít člověk dvoje Omegy, nebo troje Doxy.

Nemá prosím někdo ještě nějaké informace k tehdejším mzdám? Zkoušel jsem hledat, ale moc mi to nešlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dobre, najprv firma:

 

post-8666-017082800 1358282896.jpg

 

A teraz niečo, čo už v roku 1930 mali tesať do kameňa:

 

post-8666-047826600 1358283004.jpg

 

Výhody pro kupce hodinek:

 

post-8666-041966700 1358283100.jpg

 

Vedeli dodať aj švajčiarsky vreckový nožík:

 

post-8666-062211700 1358283188.jpg

 

A aj nejaké doplnky:

 

post-8666-098101900 1358283282.jpg

 

A teraz vrchol ponuky - zlaté hodinky. Zlaté OMIKO (záruka 10 rokov) stáli viac ako 3x toľko ako strieborné IWC (viď príspevok vyššie).

 

post-8666-002292700 1358283399.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Náramkové hodinky v katalógu sú výhradne dámske - preto som ich nefotil.

Tak sa zdá, že v tých časoch boli jediné správne pánske hodinky vreckové.

Aspoň podla tohto katalógu.

Čo sa týka naskenovanie - nemám prístup ku skeneru, keď sa to zmení, tak to sem dám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpoveď - skenovat nemusíš, zajímají mě spíše náramkové...na aukru se sem tam objevují nádherné katalogy od V. Kluže - pražského hodináře, ale ceny lítají

dost vysoko, ten poslední tuším za cca 2700 Kč???

 

EDIT: Jeden podobný

Upraveno uživatelem Rodkopf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...