Přejít na obsah

Aktuální vojenské hodinky


odjinud

Doporučené příspěvky

  • po měsících...
  • Odpovědi 62
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jelikož to s Longines MVS u mě vypadá na běh na delší trať, řekl jsem si, že bych mohl zatím prozkoumat dostupnější oblast dnešních voj. hodinek a to vč. digi.

 

Když tak koukám na fotky vojáků s hodinkami, zdá se mi, že každý má něco jiného (a to i pokud pominu izreaelské slečny na vojně :-) ). Existuje dnes vůbec něco jako vojenské hodinky, že se to v armádě fasuje? Nebo resp. nefasuje, ale že armáda řekne - ano, tyhle si můžeš koupit, tyhle ne?

 

Zatím jsem našel jen ty quartz navigátorské Maratony.

 

Zajímá mě hlavně americká, britská a česká armáda.

Jakožto voják mohu říci, že v české armádě jsou rozšířené hodinky Casio G.shock a Suunto (poměr 50/50) popř.značky outdoorových hodinek. Co se týče 601.skupiny tak tam je to obdobné. Také hodinky Luminox a Timex jsou sem tam k vidění na zápěstí vojáků.........ale nejčastěji jsou to hodinky které mají kompas,výškoměr,podsvícení  a podobné funkce, které jsou potřebné nejčastěji při pochodech. V armádě jsou povoleny jakékoliv hodinky, vyjímkou jsou cvičení, taktické drily a samozřejmě úkoly v misích, kdy by hodinky měly být nenápadné a splynout s uniformou, proto vojáci nosí nejčastěji černé hodinky (univerzální barva), popř.v Afgh.jsou to béžové hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakožto voják mohu říci, že v české armádě jsou rozšířené hodinky Casio G.shock a Suunto (poměr 50/50) popř.značky outdoorových hodinek. Co se týče 601.skupiny tak tam je to obdobné. Také hodinky Luminox a Timex jsou sem tam k vidění na zápěstí vojáků.........ale nejčastěji jsou to hodinky které mají kompas,výškoměr,podsvícení  a podobné funkce, které jsou potřebné nejčastěji při pochodech. V armádě jsou povoleny jakékoliv hodinky, vyjímkou jsou cvičení, taktické drily a samozřejmě úkoly v misích, kdy by hodinky měly být nenápadné a splynout s uniformou, proto vojáci nosí nejčastěji černé hodinky (univerzální barva), popř.v Afgh.jsou to béžové hodinky.

konečně také pohled zevnitř armády

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z doslechu od kamarádů vím, že co se týká hodinek, které si vojáci (ne jen naši, ale hlavně amíci) pořizují v misích pro běžný výkon služby a které jsou v nabídce "místních" výstrojáků (pořídit lze ale jen za své), jsou to vesměs hodně jednoduché, řekl bych ty nejobyčejnější, bitelné hodinky bez funkce rádiového řízení, které údajně stejně není spolehlivé při použití všch místních rušiček a vysílačů a elektronických vymožeností. Takže jak tu bylo řečeno, hodně obyčejná Casia G Shock, Suunto a vzhledem k ceně hodně Timexy.

Upraveno uživatelem FranaD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za zprávu "zevnitř", moco.

 

Chtěl jsem se zeptat na využití těch fukcí jako je kompas, výškoměr, barometr atd. Je to v praxi k něčemu? Já měl elekronický kompas jako samostatný přístroj a popravdě nestál za nic. Furt se to muselo nějak kalibrovat. Radši jsem koupil normální v army shopu. No, dneska má člověk GPS, takže už stejně leží doma.

 

Výškoměr je v praxi na co?

 

 

Jakožto voják mohu říci, že v české armádě jsou rozšířené hodinky Casio G.shock a Suunto (poměr 50/50) popř.značky outdoorových hodinek. Co se týče 601.skupiny tak tam je to obdobné. Také hodinky Luminox a Timex jsou sem tam k vidění na zápěstí vojáků.........ale nejčastěji jsou to hodinky které mají kompas,výškoměr,podsvícení  a podobné funkce, které jsou potřebné nejčastěji při pochodech. V armádě jsou povoleny jakékoliv hodinky, vyjímkou jsou cvičení, taktické drily a samozřejmě úkoly v misích, kdy by hodinky měly být nenápadné a splynout s uniformou, proto vojáci nosí nejčastěji černé hodinky (univerzální barva), popř.v Afgh.jsou to béžové hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem osobně používal v misi i v ČR hodinky suunto x-lander a suunto core. Abych pravdu řekl, tak co se týče funkcí, tak jsem nejvíce používal kompas a konkrétně určování azimutu (směru) a severu při pochodech, to bylo užitečné. Co se týče kalibrace tak kalibrace kompasu u suunto je velmi jednoduchá (párkrát otočíte pomalu hodinky na vodorovné podložce)...horší je kalibrace výškoměru,což mě štvalo,vzhledem absence gps v hodinkách byla kalibrace složitá a nepřesná a musela se dokola upravovat. V obchodech na misích jdou sehnat značky suunto,casio,timex,popř.tissot...takže lze říci, že vojáci nosí právě ty značky, které jdou sehnat v místě působení (nemluvě o velmi sympatických cenách,což je také jeden z důvodů proč vojáci nosí tyto značky). Jo a abych nezapomněl funkci, kterou jsem na misi hodně používal, tak byl časovač při pokeru :-)))) a také na misi je užitečný duální čas ať víte kolik je v ČR hodin (v afgh.je posun 4h) ....určitě outdoorové hodinky své fanoušky, co je využívají naplno, mají, ale já jsem zastáncem buzoly,mapy a gps přijímače pro určení polohy....hodinky,jak už slovo napovídá,jsou na určování hodin....

A vzhledem k tomu, že jsem u hodinek nevyužíval jejich funkce naplno, "pracovní" hodinky jsem prodal a uvažuji o koupi Luminox 3051.

A co se týče "rušení vs.hodinky", tak mam zkušenosti akorát s mými suunty,tam bez problému, kluci co měli osobní gps,taky bez problémů a mech.popř.automatické hodinky tam snad nikdo neměl,abych řekl jestli rušení mělo na funkci vliv :-)

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Objevil jsem velmi sympatickou UK značku The Nite, našel jsem i v textu info.nejenom že jejich hodinky používají vojenské jednotky UK, ale že některé hodinky mají přiděleny NATO výstrojní čísla, tak že jsou oficiálně schváleny a testovány pro armádu. Nenašel jsem ale které přesně asi tento model:

 

http://www.nitewatches.com/store/gb/mx10/mx10-209/

 

myslel jsem, že zatím to mají jen Trasery. Tak nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po 4 týdnech...

Tak jsem včera shlédl béčkový velkofilm "Bitevní loď" a hodně jsou tam, asi pro efekt, ručičkové. Asi Trasery případně ty Luminoxy

ja som si tusim po tomto filme siel luminoxy 3951 definitivne kupit,. Sice som ich za par dni vymenil za wenger nomad ale boli to pekne hodinky. Ked som si teraz znova spomenul, ako tam s tou chudinou lodou "driftovali" morom, z chuti som sa pousmial:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Skoro mám chuť si je koupit, ikdyž se mi moc nelíbí...otázkou je kolik z té ceny je určeno na pomoc. Asi se zeptám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DW 6600 jsem v tuzemsku sháněl skoro půl roku, takže za nějak extra rozšířené hodinky to nepovažuji :-)

... ale je pravda, že se hodně fasovali *....

 

Nyní je nástupcem DW 6900, hodně podobný model, "three eyed devil", který je volně k zakoupení kdekoliv v x variantách. Zatím, jednou taky skončí.

 

Protreky sice g-shock nejsou, ale se taky dost nosí. Sice nevydrží tolik, ale jinak to jsou praktičtější hodinky.

 

 

* Otázka fasování se tu už rozebírala. Vlastně se skoro nic nefasuje a vojáci si to kupují za své. "Doporučení" jim dá shop na základně s výbornými cenami těch správných hodiek (5600, 6900, ....)

Upraveno uživatelem odjinud
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nyní je nástupcem DW 6900, hodně podobný model, "three eyed devil", který je volně k zakoupení kdekoliv v x variantách. Zatím, jednou taky skončí.

Uz je tu model XL. Zatial tusim iba ako limitka, ale najskor sa ta limitka bude predavat dlhe roky:-)

 

Osobne mi 6600 pride krajsi ako 6900, aj viac citatelnejsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak k tem REGI Luminoxum

Presnou castku, ktera poputuje na pomoc, zatim neznaji. Bude zalezet jestli se proda vsech 100 hodinek a zbyva jeste 200 reminku. Pak se odectou naklady na vyrobu, propagaci atd. Odhaduji, ze by vytezek mel byt cca. 15%

 

Odesláno z mého Z10 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...