Jump to content

Hodinky na sport

fifousek
 Share

Recommended Posts

Prosím vás o radu s výběrem hodinek pro takovéto sportování a prostě žádné zacházení v rukavičkách.

Nosím na takové účely postarší Casio AW-45, které mi tedy plně vyhovují. Vlastně až do dnes, kdy si po badmintonovém zápase odnesly 20 min zpoždění. Nemám moc rád digi (tato Casia jsou kombi), takže preferuji ručky/kombi, i když vím, že jim ty rázy asi moc nesvědčí :-( Důležitá je pro mě čitelnost, světlý cifr výhodou. Datum + stopky. Nic víc vlastně nepotřebuji. Dost jsem si zvykl na nato i z toho důvodu, že krásně sedí i na mou 16,5cm ručku. Proto taky hned vyřazuji Géčka, u kterých mi navíc vadí hrozný chaos na cifru (snad jsem teď moc lidí nenaštval). Protože se jedná o ryze účelové hodinky, představuji si cenu max. litr. Samozřejmě se také nebráním něčemu nevyžívanému ze šuplíku.

Těším se na vaše rady.

To People: sice pouze digi, ale musím uznat, že na nich něco je. Navíc slušná WR. Není to tedy úplně ono, ale zařadím o úvah.

To kuncak: ty Zodiaky jsou zajímavé, ale stejně jako Tissot bych je asi nepoužíval dle záměru. Navíc se obávám vyšší hmotnost pouzdra.

Výborný sportovní Casia byly i Twincepty, který měly kombinaci ručiček a vypínatelnýho digitálního displeje přímo ve sklíčku, což vytvářelo velmi pohledný efekt:). Ale nový už se asi sehnat nedaj a ty svoje neprodám. :smile_anim:

casio-abx-20u-1e.jpg1.jpg

Trochu jsem brouzdal na netu a ručičky tím definitivně opouštím. Zaujalo mě např. AE-1000W-1AVDF. Jen mám obavu, že jje to na moji ruku prostě moc velké. Nevíte, jestli nějaké Casia používají i datum ve formátu dd/mm? Všude to vidím jen obráceně.

Vím, že géčka g7710 a možná g7800 mají možnost obrátit datum do normálního zobrazení. Z digitálek bych šel na sport do DW5600, jsou to malé, ale přehledné géčka s výborným modulem(zobrazují čas ve všech módech). Nebo bych hledal u Timexu, které jsou uživatelsky dost výš než Casia - můžeš si nastavit dd/mm;mm/dd atd.

Ale asi bych nešpekuloval a šel do něčeho, co ti vyhovuje, čili něco od Casia analog/digi, světlý cifr, za pár korun, spotřebka.

Z digitálek bych šel na sport do DW5600, jsou to malé, ale přehledné géčka s výborným modulem.

Už jsem na ně taky narazil. Sice zadny odvaz, ale účel asi splní. Ještě ale raději chvili počkám a třeba najdu digi, které se mi i líbí :-)

původně jsem nechtěl ani reagovat kvůli cenovému stropu, ale zřím, že jsi krajan z Brna, kdyby jsi se náááhodou chtěl podívat na Traser Super sport black chrono a vyzkoušet a možná po té změnit rozhodnutí, dej vědět.

Zmiňuju-li zde právě tyhle hodinky, asi by ti spíš vyhovovaly bez chrona, ty jsou přehlednější a občas se zde v prodejním vlákně vyskytnou. Ale tak za cca 4000,-

původně jsem nechtěl ani reagovat kvůli cenovému stropu, ale zřím, že jsi krajan z Brna, kdyby jsi se náááhodou chtěl podívat na Traser Super sport black chrono a vyzkoušet a možná po té změnit rozhodnutí, dej vědět.

Zmiňuju-li zde právě tyhle hodinky, asi by ti spíš vyhovovaly bez chrona, ty jsou přehlednější a občas se zde v prodejním vlákně vyskytnou. Ale tak za cca 4000,-

Díky za nabídku, ale na mě jsou moc masívní a navíc nesplňují mé požadavky pro rychlý sport. Musím ale uznat, že dle fotek jim olive nato dost sedne ;-)